Konference a partnerská setkání

Konference IPRÚ a IPRM

Konference o možnostech rozvoje území a měst Olomouckého kraje se uskutečnila v olomouckém Regionálním centru dne 28. dubna 2010. Akci s názvem Integrovaný plán rozvoje území a Integrovaný plán rozvoje měst připravil Olomoucký kraj v rámci projektu Podpora rozvoje Olomouckého kraje 2008-2010. Zástupcům měst a obcí, odborné veřejnosti a dalším hostům byly prezentovány konkrétní projekty připravované a realizované v rámci IPRÚ Olomoucko, Šumpersko a Jesenicko a IPRM Olomouc a zkušenosti z koordinace a řízení integrovaných plánů. Představitelé Ministerstva pro místní rozvoj, Olomouckého kraje, Úřadu Regionální rady ROP Střední Morava, Města Olomouc a Sdružení cestovního ruchu Jeseníky představili význam integrovaného přístupu při řešení problémů území pomocí finančních prostředků z EU.

Soubor typu .pdfPozvánka na konferenci(90,8 kB)stáhnout
Soubor typu .ppt8_IPRU_Olomouc(8,7 MB)PPT | PDF
Soubor typu .ppt6_IPRM_Olomouc_MP_AKO(22,8 MB)PPT | PDF
Soubor typu .pdf3_IPRM_OK(2,2 MB)stáhnout
Soubor typu .pdf2_IPRU_OK(2,3 MB)stáhnout

Konference ROP Střední Morava a Olomoucký kraj

V olomouckém Regionálním centru se 1. října 2008 uskutečnila konference ROP Střední Morava a Olomoucký kraj. Iniciátorem akce je Olomoucký kraj, jehož zástupci představili dosavadní zkušenosti s čerpáním finančních prostředků z Regionálního operačního programu Střední Morava (ROP). Zástupcům měst a obcí, odborné veřejnosti a dalším hostům byly prezentovány konkrétní projekty Olomouckého kraje předložené do ROP a schválené v letošním roce Výborem regionální rady. Se zkušenostmi s projekty předloženými v rámci prvních výzev ROP účastníky seznámil zástupci Úřadu regionální rady.

Soubor typu .pdfPozvánka(97,7 kB)stáhnout
Soubor typu .pptVýstupy z prvních výzev ROP Střední Morava(973 kB)PPT | PDF
Soubor typu .pptPrvní zkušenosti z OP SF EU s důrazem na regionální OP(3,5 MB)PPT | PDF
Soubor typu .pptProjekty z území Olomouckého kraje(3,9 MB)PPT | PDF
Soubor typu .pptProjekty Olomouckého kraje a jeho příspěvkových organizací(554,5 kB)PPT | PDF
Soubor typu .pptProjekt Podpora rozvoje Olomouckého kraje(177,5 kB)PPT | PDF
Soubor typu .pdfmapa OP životní prostředí(2,6 MB)stáhnout
Soubor typu .pdfmapa oblast školství, sociálních služeb, dopravy(2,6 MB)stáhnout
Soubor typu .pdfmapa oblast dopravy(2,9 MB)stáhnout

Setkání zástupců MAS Olomouckého a Nitranského kraje

Zástupci Místních akčních skupin (MAS) Olomouckého a Nitranského kraje se sešli 12. května 2009 v kongresovém sále olomouckého krajského úřadu. Záštitu nad akcí přijal náměstek hejtmana Ing. Pavel Horák, v jehož kompetenci je oblast regionálního rozvoje.

Akce se uskutečnila ve spolupráci Olomouckého kraje a MAS Region Haná, o.s. Pozvání přijali zástupci Nitranského samosprávneho kraja a partnerských MAS a mikroregionů ze Slovenska – Požitavie-Širočina a Termál.

Na čtyři desítky účastníků si vyslechlo rekapitulaci spolupráce krajské samosprávy s MAS Olomouckého kraje a zúčastnilo se diskuse o vývoji MAS v Česku i na Slovensku. Prezentace uvedené na setkání se zabývaly dosavadní činností a úspěchy v realizaci přístupu Leader v Olomouckém a Nitranském kraji. Další částí programu bylo představení úspěšně realizovaných i v současnosti teprve připravovaných projektů MAS nejen do SF EU.

Součástí programu akce bylo i představení MAS Region Haná, o.s., a aktivit projektu Podpora rozvoje Olomouckého kraje 2008-2010, v jehož rámci se akce uskutečnila.

Soubor typu .pdfPozvánka(97,7 kB)stáhnout
Soubor typu .pptProjekt Podpora rozvoje Olomouckého kraje(177,5 kB)PPT | PDF