Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

23.04.2018 - Nadační fond rozdělí dětem statisíce korun

Symbolické šeky převzali v sídle krajského úřadu zástupci šestice organizací z Olomouckého kraje.

Nadační fond rozdělí dětem statisíce korun

23.04.2018 - Jeseníky a Rychleby mají nejlepší turistické noviny

V rámci veletrhu Regiony, Narcis a Elegance 2018 v Lysé nad Labem, který se konal v polovině dubna, proběhlo vyhlášení soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů TURISTPROPAG. Rovnou dvě vítězství patří Jeseníkům a Rychlebským horám.

Jeseníky a Rychleby mají nejlepší turistické noviny

20.04.2018 - Kraj řešil trh práce i rozvoj regionu

Tradiční setkání zástupců krajského úřadu s pracovníky regionálního rozvoje obcí s rozšířenou působností se uskutečnilo ve čtvrtek 19. dubna. Akce se konala v Městském domě Přerov. Na programu setkání bylo představení projektu KOMPAS, v rámci něhož vzniká systém zaměřený na trh práce.

Kraj řešil trh práce i rozvoj regionu

19.04.2018 - Náměstek Jura odstartoval Juniorský maraton

Středoškoláci z dvacítky škol z regionu se ve středu odpoledne pokusili pokořit maratonskou trať. Nejlepší bylo družstvo Gymnázia Šumperk

Náměstek Jura odstartoval Juniorský maraton

18.04.2018 - Kraj nově přispěje na provoz a údržbu sportovišť

Celkem čtyři milióny korun mohou úspěšní žadatelé využít na nákup techniky nebo modernějšího vybavení.

Kraj nově přispěje na provoz a údržbu sportovišť

RSSarchiv aktualit »

Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27