Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

27.07.2017 - Registrace na letní stáže jsou v plném proudu

Stáže jsou mezi studenty oblíbeným způsobem, jak získat potřebnou praxi do budoucna. Především v létě, kdy mají studenti více času a nemusí řešit, jak zvládnout školní povinnosti i praxi dohromady. Přihlašování na letní stáže „jede naplno“ i v projektu Cesta pro mladé.

Registrace na letní stáže jsou v plném proudu

27.07.2017 - České juniorky drtí světovou konkurenci

První závodní den přinesl pro české barvy mnoho skvělých umístění. O absolutní bombu dne se ale postaraly české dívky závodící v kategorii K1, když dokázali obsadit pozice od prvního do čtvrtého místa. Klára Hricová, Barbora Dimovová, Karolína Paloudová a Gabriela Satková ukázali, že s českými sjezdařkami se nemůže nikdo měřit.

České juniorky drtí světovou konkurenci

27.07.2017 - Závod koní každoročně pomáhá handicapovaným

O víkendu 15. a 16. července proběhl v jezdeckém areálu Třeština Háj na Mohelnicku už sedmý ročník charitativního sportovního hobby závodu, který pro soutěžící a diváky připravil jezdecký klub Moneriko.

Závod koní každoročně pomáhá handicapovaným

26.07.2017 - Pohádkový den na hradu v Úsově

Druhá srpnová sobota se ponese v pohádkovém duchu. Zámkem budou provázet rozličné pohádkové bytosti, a to každou půlhodinu od 9.30 až do 17.00 hodin.

Pohádkový den na hradu v Úsově

26.07.2017 - Keltská noc 2017 je minulostí. Organizátoři už připravují další ročník

Mezinárodní hudební festival Keltská noc se v průběhu své existence stal neodmyslitelnou součástí kulturního léta Olomouckého kraje. Ve dnech 21. a 22. července 2017 se uskutečnil jeho už 16. ročník.

Keltská noc 2017 je minulostí. Organizátoři už připravují další ročník

RSSarchiv aktualit »


Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27

© Krajský úřad Olomouckého kraje