Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

14.12.2018 - Ve Štěpánově mají nový taneční sál. Využijí ho všichni milovníci pohybu

Prostory se staly sídlem spolku Balet Globa, který se věnuje uměleckému tanci, do něhož jsou zapojeni zdravotně znevýhodnění tanečníci.

Ve Štěpánově mají nový taneční sál. Využijí ho všichni milovníci pohybu

14.12.2018 - Hejtmanův punč lidem chutnal. Radovat se z toho bude Klokánek

Zařízení Fondu ohrožených dětí v Olomouci dostane rovných padesát tisíc korun.

Hejtmanův punč lidem chutnal. Radovat se z toho bude Klokánek

14.12.2018 - V Olomouci poprvé zazpíval slavíček. Talentová soutěž spojila generace

Akci, kterou pořádal Olomoucký kraj společně s krajskou radou seniorů, finančně podpořilo Ministerstvo práce a sociálních věcí.

V Olomouci poprvé zazpíval slavíček. Talentová soutěž spojila generace

13.12.2018 - Zaměstnanci kraje se zapojili do charitativní sbírky

Těžce nemocným dětem přispěli zhruba dvacet tisíc korun.

Zaměstnanci kraje se zapojili do charitativní sbírky

10.12.2018 - Přijďte na punč s hejtmanem. Pomůžete ohroženým dětem

Ve středu 12. prosince od 15 hodin na Horním náměstí v Olomouci.

Přijďte na punč s hejtmanem. Pomůžete ohroženým dětem

RSSarchiv aktualit »

Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27