Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

22.09.2017 - Babičkou roku je bezprostřední Julie Suchá z Dubicka

Porotu zaujala svou hanáčtinou, bezprostředním humorem a především recitací v rámci volné disciplíny.

Babičkou roku je bezprostřední Julie Suchá z Dubicka

22.09.2017 - Peníze na sociální služby máme, ujistil kraj

Připravované změny na příští rok byly hlavním tématem už třetího pracovního jednání poskytovatelů sociálních služeb. Jejich zástupci se setkali s vedením Olomouckého kraje i ministerským delegátem.

Peníze na sociální služby máme, ujistil kraj

22.09.2017 - 23. Free Litovel Bobr Cup zve na extrém s lidskou tváří

První říjnovou sobotu se v Litovli a jejím okolí bude už potřiadvacáté bojovat o tituly mistrů republiky v extrémním závodě tříčlenných štafet a o medaile při akademickém mistrovství ČR.

23. Free Litovel Bobr Cup zve na extrém s lidskou tváří

22.09.2017 - V Olomouckém kraji budou lékárny otevřené také o svátcích 28. září a 28. října

Krajský úřad Olomouckého kraje se rozhodl ve spolupráci s Okresními sdruženími lékárníků v blížících se státních svátcích zajistit otevření lékárenské pohotovostní služby.

V Olomouckém kraji budou lékárny otevřené také o svátcích 28. září a  28. října

21.09.2017 - „Máte můj obdiv,“ vzkázal hejtman hendikepovaným

S podporou Olomouckého kraje se tento týden uskutečnil multižánrový festival Nad oblaky.

„Máte můj obdiv,“ vzkázal hejtman hendikepovaným

RSSarchiv aktualit »


Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27

© Krajský úřad Olomouckého kraje