Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

22.01.2021 - Nejlepší sportovci převezmou ocenění příští rok

Kvůli koronaviru letos Olomoucký kraj nebude oceňovat sportovce roku 2020.

Nejlepší sportovci převezmou ocenění příští rok

21.01.2021 - Zaměstnanci krajského úřadu pomohou s obsluhou infolinky k očkování proti Covid-19

Lidé se mohou na linku obrátit se všemi dotazy, které se týkají očkovací kampaně.

20.01.2021 - Poplatky OSA za obce opět zaplatilo hejtmanství

Vesnicím a městům tak odpadnou výdaje i formality spojené s odvody OSA.

Poplatky OSA za obce opět zaplatilo hejtmanství

19.01.2021 - Kraj letos díky dotacím zrekonstruuje další silnice

Státní fond dopravní infrastruktury letos do regionu pošle více než 225 milionů korun.

Kraj letos díky dotacím zrekonstruuje další silnice

19.01.2021 - Do povodní zasažených obcí zamíří další peníze z krajské sbírky

Jde o druhou vybranou částku v rámci stejné sbírky.

Do povodní zasažených obcí zamíří další peníze z krajské sbírky

Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27