Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

08.07.2020 - Všude dobře, doma nejlíp. Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

Díky slevové kartě Olomouc region Card navíc výletníci ušetří.

Všude dobře, doma nejlíp. Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

30.06.2020 - Kraj zpracovává novou strategii proti suchu i povodním

Budoucnost vidí hejtmanství například ve zlepšení vodohospodářské infrastruktury nebo stavbě nových záchytných nádrží.

Kraj zpracovává novou strategii proti suchu i povodním

29.06.2020 - Dobrá zpráva: do Olomouckého kraje se vrátí odcizené staré tisky bible

Celkem sedm svazků bible z první poloviny 17. století se vrátí do olomoucké Vědecké knihovny. Odtud je v roce 1996 odcizil stavební dělník.

Dobrá zpráva: do Olomouckého kraje se vrátí odcizené staré tisky bible

29.06.2020 - Koncert pro dobrou věc pomáhal Šumvaldu

Náměstek hejtmana Olomouckého kraje Dalibor Horák se ve čtvrtek 25. června zúčastnil spolu se starosty Uničova Radkem Vincourem a Šumvaldu Josefem Šenkem Koncertu pro dobrou věc. Uspořádání výjimečné kulturní události se ujalo město Uničov a Moravské divadlo Olomouc.

Koncert pro dobrou věc pomáhal Šumvaldu

26.06.2020 - V Prostějově přibyly další Kameny zmizelých

Náměstek hejtmana Dalibor Horák se ve čtvrtek 25. června zúčastnil spolu s primátorem Statutárního města Prostějova a členem Rady Olomouckého kraje Františkem Jurou tradičního ukládání Kamenů zmizelých.

V Prostějově přibyly další Kameny zmizelých

Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27