Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

26.10.2020 - Pro léky můžete i ve středu 28. října. Hejtmanství zajistilo sváteční provoz lékáren

Výdejny léků budou fungovat v každém okresním městě.

21.10.2020 - Chcete rychlejší spravedlnost? Soud hledá nové přísedící

Aktuálně potřebuje zhruba padesát lidí.

Chcete rychlejší spravedlnost? Soud hledá nové přísedící

19.10.2020 - Průmyslová škola v Jeseníku otevírá kurz pro piloty dronů

Připraveno je bezmála tři tisíce hodin teoretické a praktické výuky.

Průmyslová  škola v Jeseníku otevírá kurz pro piloty dronů

14.10.2020 - Protipovodňová komise řešila velkou vodu

5 toků našeho kraje vystoupalo na III. stupeň povodňové aktivity.

Protipovodňová komise řešila velkou vodu

13.10.2020 - Hejtmanství zajistí hlídání dětí lidem v první linii

Několik základních a mateřských škol bude k dispozici v Olomouci, Prostějově, Přerově, Šumperku, Jeseníku i v dalších městech kraje.

Hejtmanství zajistí hlídání dětí lidem v první linii

Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27