Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

10.12.2018 - Přijďte na punč s hejtmanem. Pomůžete ohroženým dětem

Ve středu 12. prosince od 15 hodin na Horním náměstí v Olomouci.

Přijďte na punč s hejtmanem. Pomůžete ohroženým dětem

04.12.2018 - Koncepci paliativní péče už mohou vidět všichni

Celý materiál je od tohoto týdne k dispozici na webových stránkách olkraj.cz.

Koncepci paliativní péče už mohou vidět všichni

03.12.2018 - Kraj poděkuje dobrovolníkům

Všem těm, kteří bez nároku na odměnu dávající část svého volného času a energie druhým, nebo mají zájem se dozvědět více o dobrovolnické činnosti, je určeno adventní odpoledne v rámci vánočních trhů v Olomouci 6. prosince a v Přerově 15. prosince 2018.

03.12.2018 - Hejtmanův pohár letos putuje do Ptení

Stříbrnou a bronzovou pozici obsadily školy ze Šumperku a Horky nad Moravou.

Hejtmanův pohár letos putuje do Ptení

29.11.2018 - Kraj připravuje plán rozvoje sociálních služeb

Ve čtvrtek 29. listopadu o tom hejtmanství jednalo se zástupci obcí s rozšířenou působností a obcí s pověřeným obecním úřadem.

Kraj připravuje plán rozvoje sociálních služeb

RSSarchiv aktualit »

Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27