Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

02.12.2022 - Kraj opravil dům dětí a mládeže. Radost mají i rorýsové

Dům dětí a mládeže v Janského ulici v Olomouci má nejen novou zateplenou fasádu, okna a dveře, ale i hnízda pro rorýse obecného.

Kraj opravil dům dětí a mládeže. Radost mají i rorýsové

02.12.2022 - Olomoucký kraj má modernizovanou železniční trať. Brzy na ni vyjedou moderní soupravy

Správa železnic dokončila modernizaci a elektrizaci vytížené regionální trati Olomouc – Uničov.

02.12.2022 - Den malých obcí nabídl příležitosti

Starostky a starostové se na setkání mohli seznámit s novinkami z veřejné správy a nejrůznějšími zajímavými tipy.

Den malých obcí nabídl příležitosti

01.12.2022 - Olomoucká Poradna pro rodinu už 50 let pomáhá řešit manželské krize i nesnáze jednotlivců

Kulaté výročí si poradna připomněla prosincovou konferencí Refreššš! v konferenčním sále Magistrátu města Olomouce.

01.12.2022 - Krajští a městští radní společně jednali o důležitých projektech

Na stole byla témata školství, dopravy, sportu, kultury, sociální oblasti, financí a velkých investic.

Krajští a městští radní společně jednali o důležitých projektech

Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27