Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

13.06.2019 - Odbor sportu, kultury a památkové péče se stěhuje. Bude lidem dostupnější

Od 24. června přesídlí do budovy v ulici Jeremenkova 1142/42.

Odbor sportu, kultury a památkové péče se stěhuje. Bude lidem dostupnější

13.06.2019 - Orkán v Jeseníkách prověřil krajské záchranáře

Složky IZS v rámci třídenního cvičení pilovaly koordinaci záchranných a likvidačních prací.

Orkán v Jeseníkách prověřil krajské záchranáře

12.06.2019 - Hejtman opustil Olomouc. Zastavil se až na hranicích

S lidmi diskutoval třeba o nedostačující lékařské péči nebo špatné dopravní dostupnosti.

Hejtman opustil Olomouc. Zastavil se až na hranicích

11.06.2019 - Region bude hostit špičkovou sportovní událost

Ve dnech 20. až 25. srpna se v Olomouci uskuteční turnaj ve stolním tenisu, kde budou startovat hráči a hráčky z absolutní světové špičky.

Region bude hostit špičkovou sportovní událost

10.06.2019 - Stěhování do nového depozitáře skončilo. Poslední svazek přenesl hejtman

Všechny svazky zabírají v novém depozitáři zhruba 26 500 metrů regálů. Specializovaná firma publikace stěhovala přibližně tři měsíce.

Stěhování do nového depozitáře skončilo. Poslední svazek přenesl hejtman

RSSarchiv aktualit »

Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27