Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

23.04.2021 - Kraj pomůže farmářským trhům a regionálním značkám

Na oba dotační tituly jde rovných 650 tisíc korun.

Kraj pomůže farmářským trhům a regionálním značkám

22.04.2021 - Sháníte nejbližšího lékaře? Hledání ulehčí internetový formulář

Zajištění lékařské péče je především povinností zdravotních pojišťoven.

Sháníte nejbližšího lékaře? Hledání ulehčí internetový formulář

20.04.2021 - Olomoucký kraj zadá forenzní audit správy silnic

Vedení olomouckého hejtmanství tak zareagovalo na informace, které se týkají možného ovlivňování veřejných zakázek Správy silnic Olomouckého kraje.

Olomoucký kraj zadá forenzní audit správy silnic

20.04.2021 - Vychází dubnové číslo měsíčníku Krajánek

V dubnovém čísle zjistíte, že hejtmanství je premiantem v pomoci živnostníkům během pandemie. S koronavirem souvisí také informace o zřízení nových očkovacích center v Prostějově a Přerově.

Vychází dubnové číslo měsíčníku Krajánek

19.04.2021 - Studenti z emka se připravují na svůj první krok do vesmíru

Cílem více než půlročního projektu je vypustit stratosférický balón a pořídit originální video i fotografie zakřivení Země.

Studenti z emka se připravují na svůj první krok do vesmíru

Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27