Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

03.07.2019 - Jízda králů si dojela pro výjimečné ocenění

Výstava Vlastivědného muzea v Olomouci získala v anketě České národopisné společnosti první místo za nejvýznamnější počin minulého roku.

Jízda králů si dojela pro výjimečné ocenění

02.07.2019 - Olympiáda na vlastní kůži. Školáci z regionu ji zažili v Libereckém kraji

Nejvíc zlatých medailí nasbíral gymnasta František Marghold ze základní školy Dr. Hrubého ve Šternberku.

Olympiáda na vlastní kůži. Školáci z regionu ji zažili v Libereckém kraji

01.07.2019 - Hejtman půjde pod břitvu

Ladislav Okleštěk přijde o svůj léta pěstovaný knír. Dal ho totiž všanc charitativnímu projektu Oholíme hejtmana.

Hejtman půjde pod břitvu

01.07.2019 - Olomoučtí záchranáři absolvovali výcvik v Tatrách

Záchranáři, lékaři a piloti Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje absolvovali v uplynulých týdnech výcvik ve slovenských Tatrách. Jeho součástí byl nácvik týmové koordinace při zásazích záchranářským vrtulníkem, lavinový kurz i školení na práci s palubním navijákem.

Olomoučtí záchranáři absolvovali výcvik v Tatrách

28.06.2019 - I poslední den Her IX. letní olympiády dětí a mládeže přinesl Olomouckému kraji velké úspěchy

Čtvrteční den uzavřel soutěžní program disciplín na Hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže v Libereckém kraji. Velice úspěšným se stal především díky tenistům.

RSSarchiv aktualit »

Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27