Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

13.07.2018 - Hejtmanství pomůže turistům s obnovou poničených tras

Celkem 780 tisíc korun poslouží na obnovu značení například v okolí Svatého Kopečku nebo v Jeseníkách.

Hejtmanství pomůže turistům s obnovou poničených tras

10.07.2018 - Kraj vydal novou publikaci. Pomůže při rozhodování o investicích do rozvoje regionu

Publikace vychází z analýzy, kterou pro Olomoucký kraj zpracovala Katedra geografie Univerzity Palackého v Olomouci.

09.07.2018 - Na zámku v Úsově se návštěvníci dotknou středověku

Na zbrusu novou interaktivní expozici s názvem Putování středověkem láká zámek Úsov. Výstava je věnovaná středověkým řemeslům – především hrnčířství, stavebnictví a také pro region velmi významnému fenoménu – těžbě kovů.

Na zámku v Úsově se návštěvníci dotknou středověku

09.07.2018 - V krajských autobusech bankovky ani mince nepotřebujete

Ať už cestujete do zaměstnání, za nákupem nebo jedete na výlet, můžete využít pohodlných bezkontaktních plateb.

V krajských autobusech bankovky ani mince nepotřebujete

03.07.2018 - Vychází červnové číslo krajských novin

Červnové číslo měsíčníku Olomoucký kraj vás seznámí s prací integrovaného záchranného systému, který je připraven zasáhnout při povodni či jiné nečekané krizové události. Dovíte se v něm o plánech kraje na zatraktivnění veřejné dopravy nebo návod, jak se stát dárcem krve.

Vychází červnové číslo krajských novin

RSSarchiv aktualit »

Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27