Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

21.09.2018 - Sněm neziskového sektoru připomněl dvacet let spolupráce a snah o dialog

Přes třicet zástupců neziskového sektoru ze všech okresů našeho regionu se sešlo ve čtvrtek 13. září v Olomouci na jubilejním dvacátém Krajském sněmu Unie nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje.

Sněm neziskového sektoru připomněl dvacet let spolupráce a snah o dialog

21.09.2018 - Olomoucký kraj se zapojí do Evropského týdne mobility

Také Olomoucký kraj se připojí k Evropskému týdnu mobility. V pátek 21. září od 13 hodin bude prezentovat své aktivity spolu s řadou dalších partnerů na Horním náměstí v Olomouci. Hejtmanství tak chce přispět k diskusi o možnostech, jak řešit problémy spojené s dopravou ve městech.

Olomoucký kraj se zapojí do Evropského týdne mobility

20.09.2018 - Prezident navštíví Pontis a ochutná prvotřídní kuchyni

Miloš Zeman stráví v Olomouckém kraji celkem tři dny od 24. do 26. září.

Prezident navštíví Pontis a ochutná prvotřídní kuchyni

20.09.2018 - Veronika Vališová je nejlepším neprofesionálním knihovníkem Olomouckého kraje

Druhé místo obsadila Lenka Stojková z Místní knihovny ve Starém Městě, třetí skončil Tomáš Pavelka ze Zámecké knihovny v Mořicích.

Veronika Vališová je nejlepším neprofesionálním knihovníkem Olomouckého kraje

19.09.2018 - Řidiče potěší další opravené silnice

Hejtmanství uvedlo v úterý 18. září do provozu rekonstruované silnice v Bělkovicích – Lašťanech a u Potštátu.

Řidiče potěší další opravené silnice

RSSarchiv aktualit »

Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27