Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

07.06.2023 - Krajský úřad ve čtvrtek 8. června upravuje provozní dobu

Na místo obvyklé 14. hodiny bude provozní doba úřadu do 13 hodin.

Krajský úřad ve čtvrtek 8. června upravuje provozní dobu

07.06.2023 - Dejte hlas svým favoritům. Začalo hlasování o ceny cestovního ruchu

Opět můžete vybírat hned z pěti kategorií, a to na webu cenykraje.cz.

Dejte hlas svým favoritům. Začalo hlasování o ceny cestovního ruchu

05.06.2023 - Čechy pod Kosířem výhru nečekaly. Teď jsou krajskou vesnicí roku

Kromě zlaté stuhy se Čechy pod Kosířem mohou těšit také na odměnu od hejtmanství v podobě dvou set tisíc korun.

Čechy pod Kosířem výhru nečekaly. Teď jsou krajskou vesnicí roku

05.06.2023 - Startuje další ročník soutěže za společenskou odpovědnost. Přihlaste se i vy

Cílem soutěže je zvýšit povědomí o principech společenské odpovědnosti a zviditelnit ty, kteří se ekologickými a sociálními aktivitami zabývají více, než vyžaduje legislativa.

Startuje další ročník soutěže za společenskou odpovědnost. Přihlaste se i vy

05.06.2023 - Tisíc dětí přišlo oslavit svůj den před budovu kraje

Hejtmanství připravilo Dětský den Olomouckého kraje se složkami Integrovaného záchranného systému (IZS).

Tisíc dětí přišlo oslavit svůj den před budovu kraje


Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27