Regionální značky a soutěže Olomouckého kraje

Podzimní Flora odstartovala. Vyhlásila i nejlepší regionální potraviny

Regionální potravina Olomouckého kraje

Projekt Regionální potravina podporuje a propaguje kvalitní potraviny vyráběné na území regionu Olomouckého kraje. Malým a středním výrobcům pomáhá zvyšovat vlastní prestiž a současně podporuje vazbu místních lidí na domácí produkty, jejichž úspěch není dílem masivní reklamy, ale především vysoké kvality a dobré chuti. V prostředí silné konkurence nadnárodních značek současně přispívá k udržení pestrosti nabídky na trhu a tím i spokojenosti spotřebitele.

Agrární komora Olomouckého kraje je oficiálním organizátorem soutěže v Olomouckém kraji.

Více se dozvíte na oficiálních webových stránkách na www.regionalnipotravina.cz.

Další podrobnější informace jsme připravili na odkaze:

"Regionální potravina Olomouckého kraje"

Regionální potravina OK 2023
Regionální potravina OK 2022
Logo_Regionální potravina Olomouckého kraje

Aktuální držetelé ocenění v soutěži:

Soubor typu pdfRegionální potravina OK 2023(241,3 kB)stáhnout
Soubor typu pdfRegionální potravina OK 2022(239,7 kB)stáhnout
Soubor typu pdfRegionální potravina OK 2021(238,9 kB)stáhnout
Soubor typu pdfRegionální potravina OK 2020(237,3 kB)stáhnout

Výrobek Olomouckého kraje

Výrobek OK je soutěž, která má zviditelnit a podpořit místní speciality a jejich výrobce. Soutěž vznikla v roce 2005, kterou pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje organizuje Agrární komora Olomouckého kraje.

Základní podmínkou účasti v soutěži je, že daný produkt musí být v tomto regionu vyroben a distribuován do maloobchodní sítě.

Vítězné produkty získávají logo, které mohou používat na svých obalech. Tvoří je kombinace žluto-zeleného a modrého trojúhelníku a rok, v němž byl výrobek oceněn. Žluto-zelený trojúhelník znázorňuje přechod úrodné Hané do jesenického pohoří, postupně tmavnoucí modrý představuje Moravu, která stéká z Jeseníků a mění se v mohutnou řeku.

Další podrobnější informace jsme připravili na odkaze: "Výrobek OK"

Vyhlášení Výrobek OK
Logo_Výrobek OK

Ocenění držitelé soutěže Výrobek OK:

Soubor typu pdfVýrobek OK® 2023(143,4 kB)stáhnout
Soubor typu pdfVýrobek OK® 2022(142,4 kB)stáhnout
Soubor typu pdfVýrobek OK® 2021(143,9 kB)stáhnout
Soubor typu pdfVýrobek OK® 2020(141,9 kB)stáhnout
Soubor typu pdfVýrobek OK® 2019(142,6 kB)stáhnout
Soubor typu pdfVýrobek OK® 2018(145,1 kB)stáhnout
Soubor typu pdfVýrobek OK® 2017(141,1 kB)stáhnout
Soubor typu pdfVýrobek OK® 2016(143 kB)stáhnout

Aktuality:

19.01.2024 - Kraj vydal dvě nové publikace – představují významné firmy a regionální výrobky

Olomoucký kraj vydal dvě nové publikace, které se zaměřují na podporu místního podnikání a regionální produkci. Kniha Významné firmy Olomouckého kraje prezentuje nejúspěšnější podniky a významné zaměstnavatele působící na území kraje. Katalog regionální produkce v Olomouckém kraji se zaměřuje na propagaci místních výrobků a produktů.

Kraj vydal dvě nové publikace – představují významné firmy a regionální výrobky

15.11.2023 - Výrobci regionálních produktů se setkali v čokoládovně

Místní producenti regionálních výrobků pod značkou HANÁ regionální produkt® se opět rozrostli. Při této příležitosti se jak výrobci, tak i členové certifikační komise, setkali ve středu 8. listopadu v prostorách Čokoládovny Troubelice.

Výrobci regionálních produktů se setkali v čokoládovně

06.10.2023 - Podzimní Flora odstartovala. Vyhlásila i nejlepší regionální potraviny

Podzimní etapa Flora Olomouc – Hortikomplex se ve čtvrtek 5. října otevřela veřejnosti. V pavilonu A olomouckého výstaviště ji zahájil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a krajský radní pro oblast zemědělství Martin Šmída. V rámci ceremoniálu byli vyhlášeni držitelé ocenění Regionální potravina. Kromě toho se udělovala i značka Výrobek OK.

Podzimní Flora odstartovala. Vyhlásila i nejlepší regionální potraviny

08.06.2023 - Paprika Pepina nebo tvarohový méďa. Kraj má nové regionální výrobky

Čím mlsnější porota, tím náročnější hodnocení. Komisařům, kteří v uplynulých dnech vybírali produkty přihlášené do soutěže Regionální potravina Olomouckého kraje a Výrobek OK, můžete věřit, že volili pečlivě. Mezi oceněnými potravinami je všechno od masa, sýrů, ovoce i zeleniny nebo moštů.

Paprika Pepina nebo tvarohový méďa. Kraj má nové regionální výrobky

14.06.2022 - Značku Výrobek OK získal více než tucet producentů

Králičí klobáska, pivo nebo med – to je jen část z celkem 15 výrobků, které se nově pyšní titulem Výrobek OK. Letos se o něj ucházelo 134 produktů od téměř padesáti žadatelů. Ocenění si převezmou na podzimní Floře.

Značku Výrobek OK získal více než tucet producentů

Ing. Radovan Vašíček