Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje

Regionální stálá konference vznikla za účelem koordinace a plánování integrovaných nástrojů a územní dimenze na krajských úrovních a také jako poradní složka Národní stálé konference (NSK), která působí na úrovni celého státu. Jedná se o dobrovolný orgán na bázi partnerství v daném regionu, tedy bez právní subjektivity.

Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) pracuje s potřebami a požadavky získanými z území kraje na zacílení a směřování pomoci z Evropských fondů. Klíčovým dokumentem je Regionální akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR za Olomoucký kraj (RAP SRR OK). RSK OK zajišťuje průběžné sledování jeho plnění a vyhodnocuje dopady evropských intervencí ve svém území. Svá zjištění předává prostřednictvím svého zástupce do NSK. RSK také projednává doporučení k zaměření a sladění harmonogramu výzev, zejm. individuálních projektů naplňující územní dimenzi v operačních programech, projednává požadavky z území na vyhlášení specifických výzev v operačních programech a sleduje absorpční kapacitu v regionu Olomouckého kraje.

RSK OK je složena ze zástupců regionálních partnerů (kraj, města, obce, MAS, neziskový sektor, akademický sektor, oblast venkova, hospodářští a sociální partneři, apod.). Role RSK OK je plánovací a koordinační, iniciační, podpůrná, komunikační, monitorovací, vyhodnocovací a propagační.

Kontakt: rsk@kr-olomoucky.cz

Soubor typu pdfStatut RSK OK(2,5 MB)stáhnout
Soubor typu pdfJednací řád RSK OK(1,4 MB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam členů a náhradníků RSK OK(274,6 kB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam stálých hostů RSK OK(221,3 kB)stáhnout
Soubor typu xlsxHarmonogram práce RSK OK, PS RSK OK a sekretariátu RSK OK(511 kB)stáhnout

AKTUALITY

04.07.2018 - Seminář pro žadatele k revidované výzvě č. 129 - Podpora sociálního podnikání

Ministerstvo práce a sociálních věcí Vás zve na seminář pro žadatele k revidované výzvě č. 129 zaměřené na sociální podnikání. Seminář se koná dne 10. 7. 2018 od 9:30 do 12:30 v budově Ministerstva práce a sociálních věcí, Na Poříčním Právu 376/1, v přízemí zasedací místnost Klub, 128 01 Praha 2

03.07.2018 - Region se připravuje na čerpání dalších peněz z EU

V Olomouci se v pondělí 2. července uskutečnilo již třinácté zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje. Zástupci hejtmanství, obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce, církví a dalších organizací diskutovali o přípravě regionu na nové programové období EU po roce 2020.

Region se připravuje na čerpání dalších peněz z EU

14.06.2018 - Seminář k problematice veřejných zakázek

Více než 60 zástupců obcí, mikroregionů, místních akčních skupin, městských úřadů a magistrátů a dalších potenciálních zájemců z řad odborné veřejnosti se včera zúčastnilo vzdělávacího semináře k problematice dotací EU a zadávání veřejných zakázek. Akci skvěle lektoroval pan Mgr. Martin Čech z MMR ČR.

Seminář k problematice veřejných zakázek

30.05.2018 - Kraj radí obcím, jak na dotace

Jakým způsobem mohou využít finanční prostředky z národních i evropských fondů zjišťovaly v sídle Krajského úřadu Olomouckého kraje čtyři desítky zástupců měst a obcí z regionu. Konference s názvem Dotační příležitosti pro obce z MPSV se uskutečnila pod záštitou náměstka hejtmana Pavla Šoltyse.

Kraj radí obcím, jak na dotace

15.05.2018 - Seminář pro žadatele z IROP

Centrum pro regionální rozvoj České republiky (CRR ČR) připravilo ve spolupráci se Sekretariátem Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) seminář pro žadatele a příjemce z IROP. Akce pod názvem „Dotace nejen pro obce – IROP – Sociální bydlení II. se uskuteční v pátek 8. 6. 2018 v Olomouci.

Ing. Leona Valovičová
Sekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje