Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje

Regionální stálá konference vznikla za účelem koordinace a plánování integrovaných nástrojů a územní dimenze na krajských úrovních a také jako poradní složka Národní stálé konference (NSK), která působí na úrovni celého státu. Jedná se o dobrovolný orgán na bázi partnerství v daném regionu, tedy bez právní subjektivity.

Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) pracuje s potřebami a požadavky získanými z území kraje na zacílení a směřování pomoci z Evropských fondů. Klíčovým dokumentem je Regionální akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR za Olomoucký kraj (RAP SRR OK). RSK OK zajišťuje průběžné sledování jeho plnění a vyhodnocuje dopady evropských intervencí ve svém území. Svá zjištění předává prostřednictvím svého zástupce do NSK. RSK také projednává doporučení k zaměření a sladění harmonogramu výzev, zejm. individuálních projektů naplňující územní dimenzi v operačních programech, projednává požadavky z území na vyhlášení specifických výzev v operačních programech a sleduje absorpční kapacitu v regionu Olomouckého kraje.

RSK OK je složena ze zástupců regionálních partnerů (kraj, města, obce, MAS, neziskový sektor, akademický sektor, oblast venkova, hospodářští a sociální partneři, apod.). Role RSK OK je plánovací a koordinační, iniciační, podpůrná, komunikační, monitorovací, vyhodnocovací a propagační.

Kontakt: rsk@kr-olomoucky.cz

Informace o projektu Rozvoj regionálního partnerství v programovém období EU 2014-20 - II. jsou uvedeny zde.

Soubor typu pdfStatut RSK OK(2,5 MB)stáhnout
Soubor typu pdfJednací řád RSK OK(1,4 MB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam členů a náhradníků RSK OK(343,6 kB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam stálých hostů RSK OK(221,3 kB)stáhnout
Soubor typu xlsxHarmonogram práce RSK OK, PS RSK OK a sekretariátu RSK OK(510,4 kB)stáhnout

15.03.2019 - Na padesát zájemců o sociální podnikání se sešlo v Olomouci

Ve čtvrtek 14. 3. 2013 uspořádali zástupci MPSV a sekretariátu Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) seminář pod názvem Podpora sociálního podnikání. Akce byla zaměřena na výzvu Operačního programu Zaměstnanost pro sociální podniky a její konkrétní podmínky; a byla určena všem zájemcům o danou problematiku nejen z Olomouckého kraje.

Na padesát zájemců o sociální podnikání se sešlo v Olomouci

13.03.2019 - Projekty posoudí odborníci z cestovního ruchu

Čtvrté jednání Pracovní skupiny Cestovní ruch Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) se uskuteční dne 21. 3. 2019 v Olomouci. Hlavním bodem setkání bude Národní program podpory cestovního ruchu v regionech, který vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

12.03.2019 - Podpora z Operačního programu Zaměstnanost

V pondělí 11. března 2019 se v Olomouci konal seminář pro žadatele o dotaci z Operačního programu Zaměstnanost (OP Z). Akci zorganizoval sekretariát RSK OK ve spolupráci s Řídicím orgánem OP Z.

Podpora z Operačního programu Zaměstnanost

12.03.2019 - Téma pro kulatý stůl: peníze

Už patnácté zasedání Regionální stálé konference se v pondělí 11. března uskutečnilo v Olomouci. Zástupci Olomouckého kraje, ale také obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce a například i místních akčních skupin debatovali hlavně o dotacích.

Téma pro kulatý stůl: peníze

07.03.2019 - V březnu se sejde Pracovní skupina Zaměstnanost

V pořadí šesté jednání Pracovní skupiny Zaměstnanost Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) se uskuteční ve středu 20. 3. 2019 v Olomouci.

Ing. Leona Valovičová
Sekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje