Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje

Regionální stálá konference vznikla za účelem koordinace a plánování integrovaných nástrojů a územní dimenze na krajských úrovních a také jako poradní složka Národní stálé konference (NSK), která působí na úrovni celého státu. Jedná se o dobrovolný orgán na bázi partnerství v daném regionu, tedy bez právní subjektivity.

Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) pracuje s potřebami a požadavky získanými z území kraje na zacílení a směřování pomoci z Evropských fondů. Klíčovým dokumentem je Regionální akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR za Olomoucký kraj (RAP SRR OK). RSK OK zajišťuje průběžné sledování jeho plnění a vyhodnocuje dopady evropských intervencí ve svém území. Svá zjištění předává prostřednictvím svého zástupce do NSK. RSK také projednává doporučení k zaměření a sladění harmonogramu výzev, zejm. individuálních projektů naplňující územní dimenzi v operačních programech, projednává požadavky z území na vyhlášení specifických výzev v operačních programech a sleduje absorpční kapacitu v regionu Olomouckého kraje.

RSK OK je složena ze zástupců regionálních partnerů (kraj, města, obce, MAS, neziskový sektor, akademický sektor, oblast venkova, hospodářští a sociální partneři, apod.). Role RSK OK je plánovací a koordinační, iniciační, podpůrná, komunikační, monitorovací, vyhodnocovací a propagační.

Kontakt: rsk@kr-olomoucky.cz

Soubor typu pdfStatut RSK OK(2,5 MB)stáhnout
Soubor typu pdfJednací řád RSK OK(1,4 MB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam členů a náhradníků RSK OK(276,9 kB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam stálých hostů RSK OK(221,3 kB)stáhnout
Soubor typu xlsxHarmonogram práce RSK OK, PS RSK OK a sekretariátu RSK OK(509,9 kB)stáhnout

18.01.2019 - Kraj probíral rozvoj škol a budoucí evropskou podporu

Zástupci kraje, obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, olomoucké aglomerace, církví a dalších organizací diskutovali o novém programovém období EU po roce 2020 a Národním investičním plánu. Na Regionální stálé konferenci se sešli v Olomouci 15. ledna. Velká pozornost byla věnována rozvoji středních škol.

Kraj probíral rozvoj škol a budoucí evropskou podporu

10.01.2019 - Regionální stálá konference bude jednat příští týden v Olomouci

V Olomouci se v úterý 15. ledna 2019 uskuteční v pořadí již čtrnácté zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK). Zástupci kraje, obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce a dalších organizací z našeho regionu se sejdou poprvé v novém složení po volbách do obecních zastupitelstev a budou také volit místopředsedu konference.

09.01.2019 - Pracovní skupina Vzdělávání jednala o seznamu projektových záměrů

V pořadí deváté jednání Pracovní skupiny Vzdělávání Regionální stálé konference pro Olomoucký kraj (RSK OK) se uskutečnilo ve středu 9. 1. 2019 v Olomouci. Hlavním bodem programu bylo projednání aktualizovaného Seznamu projektových záměrů pro investiční intervence v SC 2.4 IROP a pro integrované nástroje ITI, IPRÚ a CLLD. Tento materiál byl doporučen ke schválení na 14. zasedání RSK OK. Tím bude školám umožněno předložit připravené projekty do výzev integrovaných nástrojů.

Pracovní skupina Vzdělávání jednala o seznamu projektových záměrů

14.11.2018 - Dvoudenní konference Evropská chytrá a sdílená města

V Praze se ve dnech 22. - 23. 11. 2018 uskuteční konference Evropská chytrá a sdílená města. Akce proběhne v Akademii veřejného investování (MMR), Pařížská 4.

06.11.2018 - Dotační tituly MMR pro rok 2019

Možnosti podpory z dotací Ministerstva pro místní rozvoj ČR pro rok 2019 budou představeny v Olomouci ve čtvrtek 29. 11. 2018. V tento den se v BEA centru uskuteční seminář „Národní dotační tituly MMR v gesci odboru regionální politiky“. Akci připravilo ministerstvo ve spolupráci se sekretariátem Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK). Akce je určena všem zájemcům a potenciálním příjemcům dotací z území Olomouckého, Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje.

Ing. Leona Valovičová
Sekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje