Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje

Regionální stálá konference vznikla za účelem koordinace a plánování integrovaných nástrojů a územní dimenze na krajských úrovních a také jako poradní složka Národní stálé konference (NSK), která působí na úrovni celého státu. Jedná se o dobrovolný orgán na bázi partnerství v daném regionu, tedy bez právní subjektivity.

Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) pracuje s potřebami a požadavky získanými z území kraje na zacílení a směřování pomoci z Evropských fondů. Klíčovým dokumentem je Regionální akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR za Olomoucký kraj (RAP SRR OK). RSK OK zajišťuje průběžné sledování jeho plnění a vyhodnocuje dopady evropských intervencí ve svém území. Svá zjištění předává prostřednictvím svého zástupce do NSK. RSK také projednává doporučení k zaměření a sladění harmonogramu výzev, zejm. individuálních projektů naplňující územní dimenzi v operačních programech, projednává požadavky z území na vyhlášení specifických výzev v operačních programech a sleduje absorpční kapacitu v regionu Olomouckého kraje.

RSK OK je složena ze zástupců regionálních partnerů (kraj, města, obce, MAS, neziskový sektor, akademický sektor, oblast venkova, hospodářští a sociální partneři, apod.). Role RSK OK je plánovací a koordinační, iniciační, podpůrná, komunikační, monitorovací, vyhodnocovací a propagační.

Kontakt: rsk@kr-olomoucky.cz

Soubor typu pdfStatut RSK OK(2,5 MB)stáhnout
Soubor typu pdfJednací řád RSK OK(1,4 MB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam členů a náhradníků RSK OK - od září 2017(185,9 kB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam stálých hostů RSK OK(157,5 kB)stáhnout
Soubor typu xlsxHarmonogram práce RSK OK, PS RSK OK a sekretariátu RSK OK - k 1. 10. 2017(510 kB)stáhnout

AKTUALITY

14.11.2017 - Nejčastější pochybení u projektů z evropských fondů a jak jim předejít?

Seminář s tímto tématem připravilo Eurocentrum Olomouc ve spolupráci se sekretariátem Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) pro všechny zájemce z Olomouckého kraje. Na akci budou účastníkům představeny ze strany zástupců Auditního orgánu Ministerstva financí jednotlivé typy auditů a kontrol, nejproblémovější oblasti projektů, nejčastější zjištění u auditů operací v oblasti veřejných zakázek, nejčastější zjištění u auditů operací v oblasti realizace a další informace.

13.11.2017 - Semináře pro zájemce z celé Moravy

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 se v Olomouci konal seminář k výzvě Operačního programu Zaměstnanost (OP Z) na podporu zaměstnanosti cílových skupin znevýhodněných na trhu práce. Akci uspořádal sekretariát RSK OK ve spolupráci s detašovaným pracovištěm Ministerstva práce a sociálních věcí v Ostravě a s řídicím orgánem OP Z.

Semináře pro zájemce z celé Moravy

24.10.2017 - Akce pro příjemce k výzvě č. 132 Operačního programu Zaměstnanost

Ve středu 15. listopadu 2017 se v Olomouci uskuteční seminář pro příjemce Operačního programu Zaměstnanost (OP Z). Akci pořádá sekretariát RSK OK ve spolupráci s detašovaným pracovištěm Ministerstva práce a sociálních věcí v Ostravě a s řídicím orgánem OP Z. Seminář je určen pro ty subjekty, které čerpají dotaci na podporu vzniku a provozu dětských skupin pro podniky a veřejnost.

18.10.2017 - Úspěšná akce pro zájemce o evropské dotace

V Olomouci se ve čtvrtek 12. 10. 2017 uskutečnil seminář k výzvě Operačního programu Zaměstnanost (OP Z) na podporu dětských skupin pro žadatele z území Olomouckého kraje. Akci uspořádal sekretariát RSK OK ve spolupráci s detašovaným pracovištěm Ministerstva práce a sociálních věci v Ostravě a s řídicím orgánem OP Z. Semináře se zúčastnilo okolo 40 zájemců nejen z Olomouckého kraje, ale i z celé Moravy.

Úspěšná akce pro zájemce o evropské dotace

03.10.2017 - Akce k aktuální výzvě č. 075 Operačního programu Zaměstnanost

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 se v Olomouci uskuteční seminář k výzvě Operačního programu Zaměstnanost (OP Z) podpora zaměstnanosti cílových skupin znevýhodněných na trhu práce. Akci pořádá sekretariát RSK OK ve spolupráci s detašovaným pracovištěm Ministerstva práce a sociálních věci v Ostravě a s řídicím orgánem OP Z.

Ing. Leona Valovičová
Sekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje