Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje

Regionální stálá konference na území Olomouckého kraje

Regionální stálá konference vznikla za účelem koordinace a plánování integrovaných nástrojů a územní dimenze na krajských úrovních a také jako poradní složka Národní stálé konference (NSK), která působí na úrovni celého státu. Jedná se o dobrovolný orgán na bázi partnerství v daném regionu, tedy bez právní subjektivity.

Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) pracuje s potřebami a požadavky získanými z území kraje na zacílení a směřování pomoci z Evropských fondů. Klíčovým dokumentem je Regionální akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR za Olomoucký kraj (RAP SRR OK). RSK OK zajišťuje průběžné sledování jeho plnění a vyhodnocuje dopady evropských intervencí ve svém území. Svá zjištění předává prostřednictvím svého zástupce do NSK. RSK také projednává doporučení k zaměření a sladění harmonogramu výzev, zejm. individuálních projektů naplňující územní dimenzi v operačních programech, projednává požadavky z území na vyhlášení specifických výzev v operačních programech a sleduje absorpční kapacitu v regionu Olomouckého kraje.

RSK OK je složena ze zástupců regionálních partnerů (kraj, města, obce, MAS, neziskový sektor, akademický sektor, oblast venkova, hospodářští a sociální partneři, apod.). Role RSK OK je plánovací a koordinační, iniciační, podpůrná, komunikační, monitorovací, vyhodnocovací a propagační.

Kontakt: rsk@olkraj.cz

Činnost a aktivity RSK OK, pracovních skupin RSK OK a sekretariátu RSK OK jsou spolufinancovány Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Technická pomoc. Konkrétně se jedná o projekt „Rozvoj regionálního partnerství v programovém období EU 2014-20 – I.“ v letech 2016-2017, o projekt „Rozvoj regionálního partnerství v programovém období EU 2014-20 – II.“ v letech 2018-2019 a také o projekt „Rozvoj regionálního partnerství v programovém období EU 2014-20 – III.“ v letech 2020-2021.

Podrobnější informace o projektu jsou uvedeny zde.

Soubor typu pdfStatut RSK OK(2,5 MB)stáhnout
Soubor typu pdfJednací řád RSK OK(1,4 MB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam členů a náhradníků RSK OK(303,5 kB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam stálých hostů RSK OK(214,5 kB)stáhnout
Soubor typu xlsxHarmonogram práce RSK OK, PS RSK OK a sekretariátu RSK OK(511,3 kB)stáhnout

AKTUALITY

23.09.2020 - Regionální stálá konference jednala o projektech kraje a podpoře Jesenicka

Zástupci kraje, měst a obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce, místních akčních skupin, české biskupské konference, Agentury pro podnikání a inovace a dalších organizací jednali 17. září o tématech, které je potřeba financovat z národních a evropských fondů.

Regionální stálá konference jednala o projektech kraje a podpoře Jesenicka

20.09.2020 - Informace a rady dostal každý zájemce!

Více než 50 zástupců firem a podnikatelů se sešlo minulý týden v Olomouci. Akci pod názvem „Miniveletrh dotačních příležitostí a podpory podnikání v Olomouckém kraji“ připravil Sekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje ve spolupráci s Agenturou pro podnikání a inovace (API), CzechInvest, CzechTrade, Úřadem práce, Technologickou agenturou ČR a Státním zemědělským intervenčním fondem (SZIF) a dalšími organizacemi.

Informace a rady dostal každý zájemce!

15.09.2020 - Nezaměstnanost a nové možnosti podpory z EU: hlavní body jednání pracovní skupiny

Tento týden, v úterý 15. září, se uskutečnilo sedmé jednání Pracovní skupiny Zaměstnanost Regionální stálé konference pro Olomoucký kraj (RSK OK).

10.09.2020 - Hlavní téma: projekty do IROP

Pracovní skupina Sociální oblast RSK OK ve čtvrtek 10. září 2020 projednala projektové náměty zaměřené na deinstitucionalizaci sociálních služeb v Olomouckém kraji. Podpora na tyto záměry půjde v následujících letech z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) prostřednictvím tzv. „krajských obálek“.

Hlavní téma: projekty do IROP

09.09.2020 - Regionální stálá konference zasedá v září

V Olomouci se ve čtvrtek 17. září 2020 uskuteční v pořadí devatenácté zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK). Zástupci kraje, měst a obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce, místní akčních skupin, Agentury pro sociální začleňování a dalších organizací z našeho regionu budou jednat nejen o problematice Jesenicka a Šumperka.

Ing. Leona Valovičová

Sekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje