Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje

Regionální stálá konference vznikla za účelem koordinace a plánování integrovaných nástrojů a územní dimenze na krajských úrovních a také jako poradní složka Národní stálé konference (NSK), která působí na úrovni celého státu. Jedná se o dobrovolný orgán na bázi partnerství v daném regionu, tedy bez právní subjektivity.

Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) pracuje s potřebami a požadavky získanými z území kraje na zacílení a směřování pomoci z Evropských fondů. Klíčovým dokumentem je Regionální akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR za Olomoucký kraj (RAP SRR OK). RSK OK zajišťuje průběžné sledování jeho plnění a vyhodnocuje dopady evropských intervencí ve svém území. Svá zjištění předává prostřednictvím svého zástupce do NSK. RSK také projednává doporučení k zaměření a sladění harmonogramu výzev, zejm. individuálních projektů naplňující územní dimenzi v operačních programech, projednává požadavky z území na vyhlášení specifických výzev v operačních programech a sleduje absorpční kapacitu v regionu Olomouckého kraje.

RSK OK je složena ze zástupců regionálních partnerů (kraj, města, obce, MAS, neziskový sektor, akademický sektor, oblast venkova, hospodářští a sociální partneři, apod.). Role RSK OK je plánovací a koordinační, iniciační, podpůrná, komunikační, monitorovací, vyhodnocovací a propagační.

Kontakt: rsk@kr-olomoucky.cz

Informace o projektu Rozvoj regionálního partnerství v programovém období EU 2014-20 - II. jsou uvedeny zde.

Soubor typu pdfStatut RSK OK(2,5 MB)stáhnout
Soubor typu pdfJednací řád RSK OK(1,4 MB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam členů a náhradníků RSK OK(301,3 kB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam stálých hostů RSK OK(214,2 kB)stáhnout
Soubor typu xlsxHarmonogram práce RSK OK, PS RSK OK a sekretariátu RSK OK(509,7 kB)stáhnout

10.10.2019 - Seminář k finančnímu řízení

V rámci spolupráce sekretariátu RSK OK a Eurocentra Olomouc proběhne dne 25. 10. 2019 v prostorách Krajského úřadu Olomouckého kraje seminář Dotace EU a finanční řízení. Akce je určena zájemcům z řad žadatelů a příjemců podpory z ESI fondů z území Olomouckého kraje.

24.09.2019 - Seminář pro podnikatele ukázal možnosti dotací

Na 45 zástupců firem a podnikatelů se sešlo v pondělí v Olomouci. Akci pod názvem „Miniveletrh dotačních příležitostí a podpory podnikání v Olomouckém kraji“ připravil Sekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje ve spolupráci s Agenturou pro podnikání a inovace (API), CzechInvest, CzechTrade, s nositelem ITI Olomoucké aglomerace a dalšími organizacemi.

Seminář pro podnikatele ukázal možnosti dotací

18.09.2019 - „Společně jsme silnější“, zaznělo na Dnu klastrů v Olomouckém kraji

Jak mohou klastry pomoci specializaci regionů, podpořit inovace ve firmách a navázat mezinárodní spolupráce? Klastry, vzájemně propojené firmy a instituce působící v jednom oboru, jsou dlouhodobě podporovány národní vládou i jednotlivými regiony. Jejich podpora kontinuálně roste i ze strany Evropské unie. A tato podpora je oprávněná.

„Společně jsme silnější“, zaznělo na Dnu klastrů v Olomouckém kraji

16.09.2019 - Regionální stálá konference řešila Jesenicko

O konkrétních problémech, které trápí sever Olomouckého kraje, jednali ve středu 11. září účastníci regionální stálé konference. Zástupci hejtmanství, měst a obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce, místních akčních skupin, Agentury pro sociální začleňování i dalších organizací diskutovali o možných variantách řešení.

Regionální stálá konference řešila Jesenicko

05.09.2019 - Regionální stálá konference zasedá pošestnácté

V Olomouci se ve středu 11. září 2019 uskuteční v pořadí šestnácté zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK). Zástupci kraje, měst a obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce, místních akčních skupin, Agentury pro sociální začleňování a dalších organizací z našeho regionu budou jednat nejen o Strategii regionálního rozvoje ČR 21+.

Ing. Leona Valovičová
Sekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje