Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje

Regionální stálá konference vznikla za účelem koordinace a plánování integrovaných nástrojů a územní dimenze na krajských úrovních a také jako poradní složka Národní stálé konference (NSK), která působí na úrovni celého státu. Jedná se o dobrovolný orgán na bázi partnerství v daném regionu, tedy bez právní subjektivity.

Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) pracuje s potřebami a požadavky získanými z území kraje na zacílení a směřování pomoci z Evropských fondů. Klíčovým dokumentem je Regionální akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR za Olomoucký kraj (RAP SRR OK). RSK OK zajišťuje průběžné sledování jeho plnění a vyhodnocuje dopady evropských intervencí ve svém území. Svá zjištění předává prostřednictvím svého zástupce do NSK. RSK také projednává doporučení k zaměření a sladění harmonogramu výzev, zejm. individuálních projektů naplňující územní dimenzi v operačních programech, projednává požadavky z území na vyhlášení specifických výzev v operačních programech a sleduje absorpční kapacitu v regionu Olomouckého kraje.

RSK OK je složena ze zástupců regionálních partnerů (kraj, města, obce, MAS, neziskový sektor, akademický sektor, oblast venkova, hospodářští a sociální partneři, apod.). Role RSK OK je plánovací a koordinační, iniciační, podpůrná, komunikační, monitorovací, vyhodnocovací a propagační.

Kontakt: rsk@kr-olomoucky.cz

Soubor typu pdfStatut RSK OK(2,5 MB)stáhnout
Soubor typu pdfJednací řád RSK OK(1,4 MB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam členů a náhradníků RSK OK(274,6 kB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam stálých hostů RSK OK(221,3 kB)stáhnout
Soubor typu xlsxHarmonogram práce RSK OK, PS RSK OK a sekretariátu RSK OK(510,9 kB)stáhnout

24.04.2018 - Konference „Dotační příležitosti pro obce z MPSV“

Dne 23. 5. 2018 se uskuteční v Olomouci pod záštitou náměstka hejtmana Olomouckého kraje pana Bc. Pavla Šoltyse, DiS., konference připravená Řídicím orgánem OP Z a sekretariátem RSK OK. Cílovou skupinou akce jsou představitelé a zástupci ORP a obcí s pověřeným úřadem.

20.04.2018 - Svaz měst a obcí ČR na konci roku dokončil webový nástroj „Starosto, projektuj..."

Svaz měst a obcí ČR na konci roku dokončil webový nástroj „Starosto, projektuj…“ (www.projektuj.smocr.cz), který poskytuje starostkám a starostům, ale i dalším uživatelům návod a praktická doporučení, jak optimálně zajistit přípravu a následnou realizaci investičních akcí realizovaných v obcích.

12.04.2018 - Na padesát zájemců o sociální podnikání se sešlo v Olomouci

Ve středu 11. 4. 2018 uspořádali zástupci MPSV a sekretariátu Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) seminář pod názvem Podpora sociálního podnikání. Akce byla zaměřena na výzvu Operačního programu Zaměstnanost pro sociální podniky a její konkrétní podmínky; a byla určena všem zájemcům o danou problematiku nejen z Olomouckého kraje.

Na padesát zájemců o sociální podnikání se sešlo v Olomouci

09.04.2018 - Výsledky evaluací ESI fondů v ČR

Na 9. zasedání NSK, které se uskutečnilo ve dnech 14. – 15. 3. 2018, byly ze strany Národního orgánu pro koordinaci představeny výsledky evaluací ESI fondů v ČR a dopad politiky soudržnosti na ekonomiku regionů. Podrobnější informace včetně odkazů na další analýzy a studie jsou uvedeny v přiložené prezentaci.

23.03.2018 - Do regionu přitečou další evropské peníze

Prostřednictvím místních akčních skupin pošle Evropská unie do našeho regionu v dalších letech více než 1,25 miliardy korun. Vyplývá to z informací, jež zazněly na dvanáctém zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK), které proběhlo tento týden v Olomouci.

Do regionu přitečou další evropské peníze

Ing. Leona Valovičová
Sekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje