Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje

Regionální stálá konference na území Olomouckého kraje

Regionální stálá konference vznikla za účelem koordinace a plánování integrovaných nástrojů a územní dimenze na krajských úrovních a také jako poradní složka Národní stálé konference (NSK), která působí na úrovni celého státu. Jedná se o dobrovolný orgán na bázi partnerství v daném regionu, tedy bez právní subjektivity.

Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) pracuje s potřebami a požadavky získanými z území kraje na zacílení a směřování pomoci z Evropských fondů. Klíčovým dokumentem je Regionální akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR za Olomoucký kraj (RAP SRR OK). RSK OK zajišťuje průběžné sledování jeho plnění a vyhodnocuje dopady evropských intervencí ve svém území. Svá zjištění předává prostřednictvím svého zástupce do NSK. RSK také projednává doporučení k zaměření a sladění harmonogramu výzev, zejm. individuálních projektů naplňující územní dimenzi v operačních programech, projednává požadavky z území na vyhlášení specifických výzev v operačních programech a sleduje absorpční kapacitu v regionu Olomouckého kraje.

RSK OK je složena ze zástupců regionálních partnerů (kraj, města, obce, MAS, neziskový sektor, akademický sektor, oblast venkova, hospodářští a sociální partneři, apod.). Role RSK OK je plánovací a koordinační, iniciační, podpůrná, komunikační, monitorovací, vyhodnocovací a propagační.

Kontakt: rsk@olkraj.cz

Činnost a aktivity RSK OK, pracovních skupin RSK OK a sekretariátu RSK OK jsou spolufinancovány Evropskou unií prostřednictvím Operačního programu Technická pomoc. Konkrétně se jedná o projekt „Rozvoj regionálního partnerství v programovém období EU 2014-20 – I.“ v letech 2016-2017, o projekt „Rozvoj regionálního partnerství v programovém období EU 2014-20 – II.“ v letech 2018-2019 a také o projekt „Rozvoj regionálního partnerství v programovém období EU 2014-20 – III.“ v letech 2020-2021.

Podrobnější informace o projektu jsou uvedeny zde.

Soubor typu pdfStatut RSK OK(2,5 MB)stáhnout
Soubor typu pdfJednací řád RSK OK(1,4 MB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam členů a náhradníků RSK OK(329 kB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam stálých hostů RSK OK(214,5 kB)stáhnout
Soubor typu xlsxHarmonogram práce RSK OK, PS RSK OK a sekretariátu RSK OK(510,7 kB)stáhnout

24.04.2020 - Implementační plán Strategického rámce Česká republika 2030

Česká republika 2030 je dokument, který udává směr rozvoje naší země na příští desetiletí. Jeho naplnění zvýší kvalitu života ve všech regionech a nasměřuje Česko k rozvoji, který je udržitelný po sociální, ekonomické i environmentální stránce.

14.04.2020 - Investiční iniciativa pro reakci na koronavirus - CRII

Na začátku dubna proběhlo videokonferenční jednání Meziregionální poradní skupiny MMR pro budoucnost politiky soudržnosti. Hlavním bodem programu bylo téma Investiční iniciativa pro reakci na koronavirus - CRII, které předložila Evropská komise jako reakci na současnou situaci.

09.03.2020 - Projekty z území Olomouckého kraje do cestovního ruchu

V pořadí páté jednání Pracovní skupiny Cestovní ruch Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) se uskutečnilo dnes, 9. 3. 2020, v Olomouci. Hlavním bodem setkání byl Národní program podpory cestovního ruchu v regionech, který vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

Projekty z území Olomouckého kraje do cestovního ruchu

04.03.2020 - Regionální stálá konference jednala o evropských dotacích

Zástupci kraje, měst a obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce, místních akčních skupin a dalších organizací jednali o tom, jak pomocí národních a evropských dotačních fondů zlepšit život v Olomouckém kraji.

Regionální stálá konference jednala o evropských dotacích

11.02.2020 - Seminář k auditům evropských dotací

V rámci spolupráce sekretariátu RSK OK a Eurocentra Zlín proběhne dne 18. 3. 2020 v prostorách Krajského úřadu Olomouckého kraje seminář Dotace EU a Audity. Akce je určena zájemcům z řad žadatelů a příjemců podpory z ESI fondů z území Olomouckého kraje.

Ing. Leona Valovičová

Sekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje