Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje

Regionální stálá konference vznikla za účelem koordinace a plánování integrovaných nástrojů a územní dimenze na krajských úrovních a také jako poradní složka Národní stálé konference (NSK), která působí na úrovni celého státu. Jedná se o dobrovolný orgán na bázi partnerství v daném regionu, tedy bez právní subjektivity.

Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) pracuje s potřebami a požadavky získanými z území kraje na zacílení a směřování pomoci z Evropských fondů. Klíčovým dokumentem je Regionální akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR za Olomoucký kraj (RAP SRR OK). RSK OK zajišťuje průběžné sledování jeho plnění a vyhodnocuje dopady evropských intervencí ve svém území. Svá zjištění předává prostřednictvím svého zástupce do NSK. RSK také projednává doporučení k zaměření a sladění harmonogramu výzev, zejm. individuálních projektů naplňující územní dimenzi v operačních programech, projednává požadavky z území na vyhlášení specifických výzev v operačních programech a sleduje absorpční kapacitu v regionu Olomouckého kraje.

RSK OK je složena ze zástupců regionálních partnerů (kraj, města, obce, MAS, neziskový sektor, akademický sektor, oblast venkova, hospodářští a sociální partneři, apod.). Role RSK OK je plánovací a koordinační, iniciační, podpůrná, komunikační, monitorovací, vyhodnocovací a propagační.

Kontakt: rsk@kr-olomoucky.cz

Soubor typu pdfStatut RSK OK(2,5 MB)stáhnout
Soubor typu pdfJednací řád RSK OK(1,4 MB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam členů a náhradníků RSK OK(276,9 kB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam stálých hostů RSK OK(221,3 kB)stáhnout
Soubor typu xlsxHarmonogram práce RSK OK, PS RSK OK a sekretariátu RSK OK(509,9 kB)stáhnout

16.10.2018 - Seminář k problematice elektronizace veřejných zakázek

V pondělí 5. listopadu 2018 se v Olomouci v kongresovém sále krajského úřadu uskuteční plánovaný seminář Elektronizace veřejných zakázek. Akci připravilo Eurocentrum Olomouc ve spolupráci se sekretariátem RSK OK a je určena všem zájemcům z řad odborné veřejnosti.

15.10.2018 - Minikonference přivítala na 50 účastníků

V Olomouci se dne 12. 10. 2018 uskutečnila akce „Dotační příležitosti nejen pro poskytovatele sociálních služeb“. Minikonferenci připravil sekretariát RSK OK ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV), Odborem podpory projektů. Zájemcům z řad neziskových organizací a dalších subjektů, které poskytují sociální služby, byly v jednom dni na jednom místě představeny dotační možnosti z Operačního programu Zaměstnanost (OPZ), projekty realizované z Evropského sociálního fondu a také Národní dotační tituly MPSV.

Minikonference přivítala na 50 účastníků

12.10.2018 - Seminář pro realizátory projektů z Operačního programu Zaměstnanost

Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 se v Olomouci uskuteční seminář pro příjemce Operačního programu Zaměstnanost (OP Z). Akci pořádá sekretariát RSK OK ve spolupráci s detašovaným pracovištěm Ministerstva práce a sociálních věcí v Ostravě a s řídicím orgánem OP Z. Seminář je určen pro ty subjekty, které čerpají dotaci na podporu zařízení péče o děti na 1. stupni základních škol v době mimo školní vyučování.

26.09.2018 - Seminář pro podnikatele ukázal možnosti dotací

Na 30 zástupců firem a podnikatelů se sešlo v pondělí v Olomouci. Akci pod názvem „Možnosti podpory pro podnikatele a firmy“ připravil Sekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje ve spolupráci s Agenturou pro podnikání a inovace (API), CzechInvest, CzechTrade a s nositelem ITI Olomoucké aglomerace.

Seminář pro podnikatele ukázal možnosti dotací

24.09.2018 - Pracovní skupina Vzdělávání jednala o seznamu projektových záměrů

V pořadí osmé jednání Pracovní skupiny Vzdělávání Regionální stálé konference pro Olomoucký kraj (RSK OK) se uskutečnilo ve středu 12. 9. 2018 v Olomouci. Hlavním bodem programu bylo projednání a schválení Seznamu projektových záměrů pro investiční intervence v SC 2.4 IROP – příloha Rámce pro investice do infrastruktury (vedoucí k přechodu do škol hlavního vzdělávacího proudu a k samostatnému způsobu života). Pod tímto názvem se skrývá seznam projektových záměrů škol, které jsou připraveny reagovat na výzvu č. 86 Integrovaného regionálního operačního programu (IROP).

Pracovní skupina Vzdělávání jednala o seznamu projektových záměrů

Ing. Leona Valovičová
Sekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje