1. Program nadnárodní spolupráce Interreg CENTRAL EUROPE

INTERREG Central Europe - vyhlášena 2. výzva

Program Interreg Central Europe vyhlásil 2. výzvu. Konečný termín příjmu projektových přihlášek je stanoven do 17. května 2023

Druhá výzva k předkládání návrhů má za cíl vybrat kvalitní nadnárodní projekty, v jejichž rámci příslušné organizace spolupracují na zvýšení odolnosti regionů vůči společným výzvám, které neznají hranice a které nelze řešit samostatně. V rámci druhé výzvy lze předkládat návrhy projektů do čtyř priorit programu a devíti specifických cílů.

Priorita 1: Cooperating for a smarter central Europe

Priorita 2: Cooperating for a greener central Europe

Priorita 3: Cooperating for a better-connected central Europe

Priorita 4: Improving governance for cooperation in central Europe

Celková alokace výzvy je stanovena na 60 mil. EUR dále rozdělených dle jednotlivých prioritních oblastí s indikativním rozpočtem na jeden projekt v rozmezí 1,2 až 1,9 mil. EUR (plus spolufinancování). Míra financování z EFRR je 80 %.

Způsobilí žadatelé pro druhou výzvu k předkládání návrhů jsou:

▪ národní, regionální a místní veřejné orgány;

▪ soukromé instituce včetně soukromých společností s právní subjektivitou;

▪ mezinárodní organizace působící podle vnitrostátního práva členského státu EU;

▪ mezinárodní organizace jednající podle mezinárodního práva s omezeními.

Doporučená velikost partnerství je 5-12 organizací.

Minimálním požadavkem je, aby partnerství zahrnovalo:

▪ Alespoň tři finanční partnery;

▪ nejméně ze tří zemí a

▪ alespoň dva z partnerů se nacházejí v regionech Interreg CE.

Předpokládaná doba realizace je stanovena na 30 měsíců.

Program nabízí také kráké videotutoriály či tzv. self-assessment tool, který umožňuje zhodnotit, zda je projektový návrh v rámci dané výzvy relevantní.

Podrobnosti druhé výzvy k předkládání návrhů včetně manuálu pro práci s online systémem pro podávání žádostí Jems jsou přílohou tohoto emailu.  Informace jsou k dispozici také na webu Interreg Central Europe.

Soubor typu pdfa. Interreg CE_Terms of Reference_Call 2(252,5 kB)stáhnout
Soubor typu pdfb. Interreg CE_Application Form_Call 2_with guidance(671,4 kB)stáhnout
Soubor typu xlsxe. Interreg CE_Simplified financial statement_Call 2_two fiscal years(69,4 kB)stáhnout
Soubor typu pdfInterregCE_Jems-Manual_Call2(5,9 MB)stáhnout