Státní správa rybářství

Základní informace a legislativa rybářství

Legislativně je rybářství upraveno zákonem č. 99/2004 Sb., o rybníkářství, výkonu rybářského práva, rybářské stráži, ochraně mořských rybolovných zdrojů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen rybářský zákon), který také stanovuje orgány státní správy rybářství a upravuje jejich kompetence.

Krajský úřad rozhoduje ve správním řízení ve věcech:

• vyhlášení, změna a zrušení rybářského revíru
  • povolení výkonu rybářského práva
  • povolení výjimek dle rybářského zákona
  • vyhlášení chráněné rybí oblasti

Dále má krajský úřad tyto kompetence:

• kontrola evidence o hospodaření a o dosaženém hospodářském výsledku v rybníkářství a při výkonu rybářského práva
  • na návrh uživatele rybářského revíru ustanovení a odvolání rybářského hospodáře a jeho zástupce
  • výkon dozoru (dodržování ustanovení rybářského zákona a jeho prováděcích předpisů, hospodaření uživatele rybářského revíru stanoveným způsobem a v souladu s podmínkami, za kterých mu byl výkon rybářského práva povolen)
  • odvolací orgán ve věci přestupků projednaných dle rybářského zákona obecními úřady obcí s rozšířenou působností v rámci Olomouckého kraje

Soubor typu pdfzákon č. 99_2004 Sb..pdf(826,1 kB)stáhnout
Soubor typu pdfvyhl. č. 197_2004 Sb..pdf(952,1 kB)stáhnout