RNDr. Aleš Jakubec, Ph.D., uvolněný člen Rady Olomouckého kraje

Jméno: RNDr. Aleš Jakubec, Ph.D.

Věk: 44

Politická strana: /klub TOP 09/ Spojenci – Koalice pro OK

Po Střední zemědělské škole ve Vyškově zamířil do Olomouce, kde na Univerzitě Palackého vystudoval učitelství tělesné výchovy a biologie. Po ročním pobytu v USA se na univerzitu vrátil. Na Fakultě tělesné kultury přednáší fyziologii, testuje zdatnost sportovců a zabývá se výzkumem v oblasti pohybové aktivity. V rámci postgraduálního studia byl pro něj stěžejním studijní pobyt na Katolické univerzitě v belgické Lovani. Působil ve fakultním i univerzitním  akademickém senátu. Vždy se zajímal o veřejné dění. Byl zastupitelem v rodné vesnici Výšovice na Prostějovsku. V Olomouci pracoval jako radní i náměstek primátora pro rozvoj města a životní prostředí. Prosadil například zpracování plánu udržitelné městské mobility a zapojování veřejnosti do rozhodovacích procesů. S manželkou vychovává dvě dcery. Volný čas rád tráví aktivně na chalupě, na kole či na horách. V oblibě má i četbu a návštěvu divadla či filharmonie.

V zájmu obyvatel regionu se chce jako radní Olomouckého kraje zasadit zejména o jeho transparentní řízení. Ve své gesci má oblast školství, v níž se hodlá zaměřit na co nejlepší servis pro všech 107 vzdělávacích organizací, které kraj zřizuje. „Budoucností našeho kraje jsou pracovití, šikovní a špičkově vzdělaní lidé“.

Kontakt: a.jakubec@olkraj.cz

Kompetenční oblast: školství

Uvolněný člen rady v médiích

08.01.2021 - V hlavní roli polytechnické vzdělávání. Významný krajský projekt se zaměřil na jeho efektivnější podporu

Vytvořit systém metodické podpory pedagogů v oblasti polytechnického vzdělávání a motivovat žáky základních i středních škol ke studiu těchto oborů – to byly hlavní cíle projektu Rovný přístup ke vzdělávání s ohledem na lepší uplatnitelnost na trhu práce (IKAP).

23.12.2020 - Výběrové řízení na vedoucího projektu IKAPOK II

Bližší informace naleznete v příloze.

Výběrové řízení na vedoucího projektu IKAPOK II

16.12.2020 - Vychází prosincové vydání měsíčníku Krajánek

Přináší rekapitulaci letošního roku v Olomouckém kraji.

Vychází prosincové vydání měsíčníku Krajánek

02.12.2020 - Scholarisu letos kvůli koronaviru odzvonilo. Školy se proto prezentují online

Spoty najdou zájemci nejen na webových stránkách jednotlivých škol, ale také na novém školském portálu Olomouckého kraje.

Scholarisu letos kvůli koronaviru odzvonilo. Školy se proto prezentují online

23.11.2020 - Vychází listopadové číslo měsíčníku Krajánek

Představí vám nové členy vedení Olomouckého kraje.

Vychází listopadové číslo měsíčníku Krajánek

RNDr. Aleš Jakubec Ph.D.

uvolněný člen rady

585 508 824 a.jakubec@olkraj.cz
Jeremenkova 40a, 779 00 Olomouc, patro 3.NP, kancelář: 342

Bc. Iveta Schwarz DiS.

asistentka uvolněného člena rady RNDr. Aleše Jakubce, Ph.D.
Odbor kancelář hejtmana
oddělení organizační