Mgr. Jiří Zemánek, 1. náměstek hejtmana

Jiří Zemánek se narodil 3. ledna 1965 v Olomouci. Absolvoval základní školu na Svatém Kopečku u Olomouce a maturitní zkoušku složil na gymnázium Olomouc – Hejčín. Titul magistr získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v oboru učitelství (dějepis a český jazyk). Po absolvování vysoké školy učil na základní škole Dr. Hrubého ve Šternberku, kde se stal roku 2001 zástupcem ředitele. Do komunální politiky vstoupil v roce 1998, kdy byl za ČSSD zvolen do šternberského zastupitelstva. Od roku 2008 je členem Zastupitelstva Olomouckého kraje. V komunálních volbách na podzim 2010 byl opět zvolen do šternberského zastupitelstva. Jiří Zemánek je předsedou KVV ČSSD Olomouckého kraje. K jeho zájmům patří zejména sport. Od roku 2006 působí jako předseda extraligového oddílu ženského volejbalu SK UP Olomouc a je starostou olomoucké sokolské župy. Pracuje také v Předsednictvu České obce sokolské a ve Výboru Českého volejbalového svazu. Od 8. 11. 2016 vykonává funkci 1. náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Kompetenční oblast: finance, investice

Náměstek hejtmana v médiích

14.11.2018 - Olomoucký kraj navštívil německý velvyslanec. S náměstkem hejtmana Jiřím Zemánkem diskutoval o ekonomice i školství

O ekonomické situaci v regionu nebo o nedostatku kvalifikovaných pracovních sil hovořil velvyslanec Spolkové republiky Německo Christoph Israng při své návštěvě Olomouckého kraje. V sídle hejtmanství ho v pátek 9. listopadu přijal 1. náměstek hejtmana Jiří Zemánek.

05.11.2018 - Kraj chystá pro starosty překvapení. Udělal přesně to, co sami chtěli

Rozpočet na příští rok bude zahrnovat nové dotační tituly, s jejichž pomocí chce hejtmanství rozvíjet další oblasti veřejného života.

Kraj chystá pro starosty překvapení. Udělal přesně to, co sami chtěli

25.10.2018 - Stavební sezóna ještě nekončí. Radní odsouhlasili další důležité zakázky

Firmy se tak mohou pustit do oprav škol nebo muzea a vylepší například i zastaralé hřiště.

Stavební sezóna ještě nekončí. Radní odsouhlasili další důležité zakázky

10.10.2018 - Ženou regionu je odbornice v oblasti sociální péče

Vítězkou devátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Olomoucký kraj stala Marie Macková.

Ženou regionu je odbornice v oblasti sociální péče

21.06.2018 - Olomouc zaplaví běžci. Půlmaraton startuje v sobotu

Hejtmanství na pořádání akce přispělo finančně, navíc se budou zástupci kraje podílet na oceňování běžců a odstartují rodinný běh.

Olomouc zaplaví běžci. Půlmaraton startuje v sobotu

Sylvie Foukalová
asistentka 1. náměstka hejtmana Mgr. Jiřího Zemánka