Mgr. Jiří Zemánek, 1. náměstek hejtmana

Jiří Zemánek se narodil 3. ledna 1965 v Olomouci. Absolvoval základní školu na Svatém Kopečku u Olomouce a maturitní zkoušku složil na gymnázium Olomouc – Hejčín. Titul magistr získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v oboru učitelství (dějepis a český jazyk). Po absolvování vysoké školy učil na základní škole Dr. Hrubého ve Šternberku, kde se stal roku 2001 zástupcem ředitele. Do komunální politiky vstoupil v roce 1998, kdy byl za ČSSD zvolen do šternberského zastupitelstva. Od roku 2008 je členem Zastupitelstva Olomouckého kraje. V komunálních volbách na podzim 2010 byl opět zvolen do šternberského zastupitelstva. Jiří Zemánek je předsedou KVV ČSSD Olomouckého kraje. K jeho zájmům patří zejména sport. Od roku 2006 působí jako předseda extraligového oddílu ženského volejbalu SK UP Olomouc a je starostou olomoucké sokolské župy. Pracuje také v Předsednictvu České obce sokolské a ve Výboru Českého volejbalového svazu. Od 8. 11. 2016 vykonává funkci 1. náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Kompetenční oblast: finance, investice

Náměstek hejtmana v médiích

29.01.2020 - Investice budou pokračovat, splácení dluhu zrychlí

Krajský rozpočet letos zahrnuje navýšení dotací v oblasti kultury i sportu, k dalšímu nárůstu dojde u dopravy a velkých stavebních akcí.

Investice budou pokračovat, splácení dluhu zrychlí

20.12.2019 - Kraj má nový rozpočet. Více peněz půjde na platy i na dopravu

Celkový objem investic pro příští rok dosáhne 1, 178 miliardy korun. Zároveň s tím klesne dluh kraje, který hejtmanství zdědilo z minulosti.

Kraj má nový rozpočet. Více peněz půjde na platy i na dopravu

07.11.2019 - Jiráskova ulice v Konici má nový povrch. Opravu silnice zaplatil kraj

Rekonstrukcí za zhruba 15,7 miliónu korun prošla Jiráskova ulice v Konici. Stavební firma opravovala téměř sedm set metrů dlouhý úsek.

Jiráskova ulice v Konici má nový povrch. Opravu silnice zaplatil kraj

29.10.2019 - Modernější, útulnější a v jednotném stylu. Vlaky v kraji nabídnou lepší služby

Na základě desetiletých smluv, které hejtmanství uzavřelo s národním dopravcem, budou na Hané a Jesenicku jezdit vlaky jednotného vzhledu. České dráhy (ČD) se zároveň zavázaly, že zmodernizují vnitřní prostory těchto vozidel.

Modernější, útulnější a v jednotném stylu. Vlaky v kraji nabídnou lepší služby

29.07.2019 - Kraj zmodernizuje důležité silnice

Hejtmanství už odstartovalo rekonstrukci cesty z Hanušovic do Starého Města a v srpnu by měli začít silničáři s opravou průtahu Šternberku.

Kraj zmodernizuje důležité silnice

Eva Schwarzová