Mgr. Jiří Zemánek, 1. náměstek hejtmana

Jiří Zemánek se narodil 3. ledna 1965 v Olomouci. Absolvoval základní školu na Svatém Kopečku u Olomouce a maturitní zkoušku složil na gymnázium Olomouc – Hejčín. Titul magistr získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v oboru učitelství (dějepis a český jazyk). Po absolvování vysoké školy učil na základní škole Dr. Hrubého ve Šternberku, kde se stal roku 2001 zástupcem ředitele. Do komunální politiky vstoupil v roce 1998, kdy byl za ČSSD zvolen do šternberského zastupitelstva. Od roku 2008 je členem Zastupitelstva Olomouckého kraje (předseda klubu zastupitelů zvolených za ČSSD). Zastává rovněž post předsedy Komise pro mládež a sport Rady Olomouckého kraje. V komunálních volbách na podzim 2010 byl opět zvolen do šternberského zastupitelstva. Od května 2010 je poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jiří Zemánek je předsedou KVV ČSSD Olomouckého kraje. K jeho zájmům patří zejména sport. Od roku 2006 působí jako předseda extraligového oddílu ženského volejbalu SK UP Olomouc a je starostou olomoucké sokolské župy. Pracuje také v Předsednictvu České obce sokolské a ve Výboru Českého volejbalového svazu. Od 8. 11. 2016 vykonává funkci 1. náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Kompetenční oblast: finance, investice

Náměstek hejtmana v médiích

20.09.2017 - Kraj navštívila norská velvyslankyně. Řešila se zajímavá témata

Mezinárodní spolupráce přináší regionu peníze i zkušenosti.

Kraj navštívila norská velvyslankyně. Řešila se zajímavá témata

07.09.2017 - Dotace snadno a rychle. Obce potřebují 28 miliard

Nově proto bude čerpání krajských dotací jednodušší.

Dotace snadno a rychle. Obce potřebují 28 miliard

06.09.2017 - Region bude hostit veletrh Czech Republic Business Expo 2017

Mezinárodní multioborový veletrh Czech Republic Business Expo 2017 se uskuteční ve dnech 12. až 14. září 2017 na Výstavišti Flora Olomouc.

Region bude hostit veletrh Czech Republic Business Expo 2017

07.08.2017 - Volejbalistky Olomouce a Šternberku bavily Horní náměstí při beachové show

První srpnová sobota patřila na Horním náměstí v Olomouci plážovému volejbalu. Přímo před vstupem do historické budovy radnice vyrostl nefalšovaný beachový kurt, na němž se v rámci turnaje dvojic představily extraligové volejbalistky VK UP Olomouc a také Sokola Šternberk.

Volejbalistky Olomouce a Šternberku bavily Horní náměstí při beachové show

28.06.2017 - Olomoucký kraj opraví domek Petra Bezruče

Takzvaný červený domek v Kostelci na Hané projde rekonstrukcí za čtyři a půl milionu korun.

Olomoucký kraj opraví domek Petra Bezruče

Mgr. Jana Nováková