Mgr. Jiří Zemánek, 1. náměstek hejtmana

Jiří Zemánek se narodil 3. ledna 1965 v Olomouci. Absolvoval základní školu na Svatém Kopečku u Olomouce a maturitní zkoušku složil na gymnázium Olomouc – Hejčín. Titul magistr získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v oboru učitelství (dějepis a český jazyk). Po absolvování vysoké školy učil na základní škole Dr. Hrubého ve Šternberku, kde se stal roku 2001 zástupcem ředitele. Do komunální politiky vstoupil v roce 1998, kdy byl za ČSSD zvolen do šternberského zastupitelstva. Od roku 2008 je členem Zastupitelstva Olomouckého kraje. V komunálních volbách na podzim 2010 byl opět zvolen do šternberského zastupitelstva. Jiří Zemánek je předsedou KVV ČSSD Olomouckého kraje. K jeho zájmům patří zejména sport. Od roku 2006 působí jako předseda extraligového oddílu ženského volejbalu SK UP Olomouc a je starostou olomoucké sokolské župy. Pracuje také v Předsednictvu České obce sokolské a ve Výboru Českého volejbalového svazu. Od 8. 11. 2016 vykonává funkci 1. náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Kompetenční oblast: finance, investice

Náměstek hejtmana v médiích

25.09.2020 - Žádná stará garáž, ale nově postavená hala. Učni dostali moderní zázemí

Stavba nových učeben odborného výcviku v přerovské „zemědělce“ přišla na téměř šedesát miliónů korun.

Žádná stará garáž, ale nově postavená hala. Učni dostali moderní zázemí

04.08.2020 - Přebytek z loňska, zapojení finanční rezervy i možnost úvěru. Kraj plánuje cestu z koronakrize

Propad daňových příjmů ve výši zhruba 400 miliónů korun. Takový účet vystavila Olomouckému kraji k 30. červnu tohoto roku pandemie koronaviru a s ní spojená opatření, která utlumila českou ekonomiku.

07.07.2020 - Rozsáhlá záchrana paláce na Helfštýně jde do finále

Olomoucký kraj do projektu investoval zhruba 83 milionů korun.

Rozsáhlá záchrana paláce na Helfštýně jde do finále

23.06.2020 - Memorandum o prodloužení Baťova kanálu získalo podporu na Hané i v sousedním kraji

Náklady na případnou realizaci budou ležet na bedrech investora stavby, kterým má být Ředitelství vodních cest ČR.

16.06.2020 - Vychází červnové číslo měsíčníku Krajánek

Přináší informace o humanitární sbírce pro obce postižené povodní.

Vychází červnové číslo měsíčníku Krajánek

Eva Schwarzová