Mgr. Jiří Zemánek, 1. náměstek hejtmana

Jiří Zemánek se narodil 3. ledna 1965 v Olomouci. Absolvoval základní školu na Svatém Kopečku u Olomouce a maturitní zkoušku složil na gymnázium Olomouc – Hejčín. Titul magistr získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v oboru učitelství (dějepis a český jazyk). Po absolvování vysoké školy učil na základní škole Dr. Hrubého ve Šternberku, kde se stal roku 2001 zástupcem ředitele. Do komunální politiky vstoupil v roce 1998, kdy byl za ČSSD zvolen do šternberského zastupitelstva. Od roku 2008 je členem Zastupitelstva Olomouckého kraje. V komunálních volbách na podzim 2010 byl opět zvolen do šternberského zastupitelstva. Jiří Zemánek je předsedou KVV ČSSD Olomouckého kraje. K jeho zájmům patří zejména sport. Od roku 2006 působí jako předseda extraligového oddílu ženského volejbalu SK UP Olomouc a je starostou olomoucké sokolské župy. Pracuje také v Předsednictvu České obce sokolské a ve Výboru Českého volejbalového svazu. Od 8. 11. 2016 vykonává funkci 1. náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Kompetenční oblast: finance, investice

Náměstek hejtmana v médiích

30.05.2019 - Studenti z partnerské Kostromy na kraji. Setkali se s náměstky Hynkem a Zemánkem

Studenti kostromské Vyšší odborné lesnické školy nejsou v kraji poprvé, pravidelně sem totiž míří v rámci výměnných pobytů. Ty organizuje Střední lesnická škola v Hranicích.

17.05.2019 - Hejtmanova kancelář zaparkovala v Hranicích

Podobně jako před měsícem ve Šternberku čekala na hejtmana a jeho náměstky beseda s podnikateli, studenty a hlavně s občany města.

Hejtmanova kancelář zaparkovala v Hranicích

29.04.2019 - Kraj si připomenul tragédie v Javoříčku a Zákřově

Pietních akcí se zúčastnili náměstci hejtmana Olomouckého kraje Jiří Zemánek, Petr Vrána a Ladislav Hynek.

Kraj si připomenul tragédie v Javoříčku a Zákřově

26.03.2019 - Depozitář vědecké knihovny je v provozu. Stěhování knih potrvá čtyři měsíce

Náklady na stavbu přesáhly 121 miliónů korun.

Depozitář vědecké knihovny je v provozu. Stěhování knih potrvá čtyři měsíce

22.03.2019 - Přerovské muzeum má nový depozitář

Umožní nejen přehlednější třídění sbírkových předmětů, ale nabídne také prostor pro pracoviště archeologa a badatelnu.

Přerovské muzeum má nový depozitář

Sylvie Foukalová
asistentka 1. náměstka hejtmana Mgr. Jiřího Zemánka