Mgr. Jiří Zemánek, 1. náměstek hejtmana

Jiří Zemánek se narodil 3. ledna 1965 v Olomouci. Absolvoval základní školu na Svatém Kopečku u Olomouce a maturitní zkoušku složil na gymnázium Olomouc – Hejčín. Titul magistr získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v oboru učitelství (dějepis a český jazyk). Po absolvování vysoké školy učil na základní škole Dr. Hrubého ve Šternberku, kde se stal roku 2001 zástupcem ředitele. Do komunální politiky vstoupil v roce 1998, kdy byl za ČSSD zvolen do šternberského zastupitelstva. Od roku 2008 je členem Zastupitelstva Olomouckého kraje. V komunálních volbách na podzim 2010 byl opět zvolen do šternberského zastupitelstva. Jiří Zemánek je předsedou KVV ČSSD Olomouckého kraje. K jeho zájmům patří zejména sport. Od roku 2006 působí jako předseda extraligového oddílu ženského volejbalu SK UP Olomouc a je starostou olomoucké sokolské župy. Pracuje také v Předsednictvu České obce sokolské a ve Výboru Českého volejbalového svazu. Od 8. 11. 2016 vykonává funkci 1. náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Kompetenční oblast: finance, investice

Náměstek hejtmana v médiích

10.10.2018 - Ženou regionu je odbornice v oblasti sociální péče

Vítězkou devátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Olomoucký kraj stala Marie Macková.

Ženou regionu je odbornice v oblasti sociální péče

21.06.2018 - Olomouc zaplaví běžci. Půlmaraton startuje v sobotu

Hejtmanství na pořádání akce přispělo finančně, navíc se budou zástupci kraje podílet na oceňování běžců a odstartují rodinný běh.

Olomouc zaplaví běžci. Půlmaraton startuje v sobotu

11.06.2018 - Hejtmanství podpoří aktivní život seniorů

Téměř jeden milión korun poslouží například na pořádání speciálních poznávacích akcí, oslavy svátku seniorů nebo vzdělávací projekty.

Hejtmanství podpoří aktivní život seniorů

08.06.2018 - Olomoucký kraj bude hostit špičkovou sportovní událost. Czech Open ve stolním tenisu

Tradičně na konci prázdnin se Olomouc stane centrem světového stolního tenisu. Ve dnech 21. až 26. srpna se v hanácké metropoli už posedmé uskuteční turnaj, na němž budou startovat hráči a hráčky z absolutní světové špičky. Na tiskové konferenci v sídle krajského úřadu to dnes uvedli organizátoři akce.

04.06.2018 - Olomoucký kraj se lidem líbí. Přijelo víc turistů a zůstali déle

V porovnání s rokem 2016 vzrostl počet návštěvníků o deset procent. V regionu strávili rekordních 2 030 618 nocí.

Olomoucký kraj se lidem líbí. Přijelo víc turistů a zůstali déle

Sylvie Foukalová
asistentka 1. náměstka hejtmana Mgr. Jiřího Zemánka