Mgr. Jiří Zemánek, 1. náměstek hejtmana

Jiří Zemánek se narodil 3. ledna 1965 v Olomouci. Absolvoval základní školu na Svatém Kopečku u Olomouce a maturitní zkoušku složil na gymnázium Olomouc – Hejčín. Titul magistr získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v oboru učitelství (dějepis a český jazyk). Po absolvování vysoké školy učil na základní škole Dr. Hrubého ve Šternberku, kde se stal roku 2001 zástupcem ředitele. Do komunální politiky vstoupil v roce 1998, kdy byl za ČSSD zvolen do šternberského zastupitelstva. Od roku 2008 je členem Zastupitelstva Olomouckého kraje. V komunálních volbách na podzim 2010 byl opět zvolen do šternberského zastupitelstva. Jiří Zemánek je předsedou KVV ČSSD Olomouckého kraje. K jeho zájmům patří zejména sport. Od roku 2006 působí jako předseda extraligového oddílu ženského volejbalu SK UP Olomouc a je starostou olomoucké sokolské župy. Pracuje také v Předsednictvu České obce sokolské a ve Výboru Českého volejbalového svazu. Od 8. 11. 2016 vykonává funkci 1. náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Kompetenční oblast: finance, investice

Náměstek hejtmana v médiích

26.03.2019 - Depozitář vědecké knihovny je v provozu. Stěhování knih potrvá čtyři měsíce

Náklady na stavbu přesáhly 121 miliónů korun.

Depozitář vědecké knihovny je v provozu. Stěhování knih potrvá čtyři měsíce

22.03.2019 - Přerovské muzeum má nový depozitář

Umožní nejen přehlednější třídění sbírkových předmětů, ale nabídne také prostor pro pracoviště archeologa a badatelnu.

Přerovské muzeum má nový depozitář

08.02.2019 - Hejtmanství rozdělilo sportovcům desítky miliónů korun

O tom, že krajská podpora sportu není jenom prázdné prohlášení, se v pátek 8. února přesvědčili zástupci sportovních klubů, kterým hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a jeho náměstek pro sport Petr Vrána předali smlouvy o poskytnuté dotační podpoře.

Hejtmanství rozdělilo sportovcům desítky miliónů korun

14.11.2018 - Olomoucký kraj navštívil německý velvyslanec. S náměstkem hejtmana Jiřím Zemánkem diskutoval o ekonomice i školství

O ekonomické situaci v regionu nebo o nedostatku kvalifikovaných pracovních sil hovořil velvyslanec Spolkové republiky Německo Christoph Israng při své návštěvě Olomouckého kraje. V sídle hejtmanství ho v pátek 9. listopadu přijal 1. náměstek hejtmana Jiří Zemánek.

05.11.2018 - Kraj chystá pro starosty překvapení. Udělal přesně to, co sami chtěli

Rozpočet na příští rok bude zahrnovat nové dotační tituly, s jejichž pomocí chce hejtmanství rozvíjet další oblasti veřejného života.

Kraj chystá pro starosty překvapení. Udělal přesně to, co sami chtěli

Sylvie Foukalová
asistentka 1. náměstka hejtmana Mgr. Jiřího Zemánka