Mgr. Jiří Zemánek, 1. náměstek hejtmana

Jiří Zemánek se narodil 3. ledna 1965 v Olomouci. Absolvoval základní školu na Svatém Kopečku u Olomouce a maturitní zkoušku složil na gymnázium Olomouc – Hejčín. Titul magistr získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v oboru učitelství (dějepis a český jazyk). Po absolvování vysoké školy učil na základní škole Dr. Hrubého ve Šternberku, kde se stal roku 2001 zástupcem ředitele. Do komunální politiky vstoupil v roce 1998, kdy byl za ČSSD zvolen do šternberského zastupitelstva. Od roku 2008 je členem Zastupitelstva Olomouckého kraje (předseda klubu zastupitelů zvolených za ČSSD). Zastává rovněž post předsedy Komise pro mládež a sport Rady Olomouckého kraje. V komunálních volbách na podzim 2010 byl opět zvolen do šternberského zastupitelstva. Od května 2010 je poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jiří Zemánek je předsedou KVV ČSSD Olomouckého kraje. K jeho zájmům patří zejména sport. Od roku 2006 působí jako předseda extraligového oddílu ženského volejbalu SK UP Olomouc a je starostou olomoucké sokolské župy. Pracuje také v Předsednictvu České obce sokolské a ve Výboru Českého volejbalového svazu. Od 8. 11. 2016 vykonává funkci 1. náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Kompetenční oblast: finance, investice

Náměstek hejtmana v médiích

13.04.2018 - Olomoucký kraj rozdal ceny za kulturu. Hlasy veřejnosti pomohly k prvenství sboru Cantabile

Napínavé a vyrovnané až do poslední chvíle bylo hlasování o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury. Tu nakonec s 573 hlasy získal pěvecký sbor Cantabile z Hranic.

20.12.2017 - Zastupitelstvo schválilo nový rozpočet

Olomoucký kraj má nový rozpočet na rok 2018. V pondělí 18. prosince ho schválilo krajské zastupitelstvo.

Zastupitelstvo schválilo nový rozpočet

14.12.2017 - Zastupitelé projednají sedmdesát bodů včetně rozpočtu

Poslední zasedání krajského zastupitelstva v tomto roce bude mít nabitý program. Je na něm celkem sedmdesát bodů, od formalit až po tak důležitá rozhodnutí, jako je schvalování rozpočtu na příští rok a vyhlášení nových dotačních výzev.

Zastupitelé projednají sedmdesát bodů včetně rozpočtu

06.12.2017 - Katedrálu rozezní koledy i opera

Katedrála svatého Václava v Olomouci bude letos poprvé hostit koncert Vánoce v chrámu. Nad vystoupením prvotřídních sólových i sborových pěvců a hudebníků převzal záštitu hejtman Ladislav Okleštěk a náměstek Olomouckého kraje Jiří Zemánek.

Katedrálu rozezní koledy i opera

30.10.2017 - Na sever kraje míří obří investice

Lidé, kteří cestují z našeho regionu přes Hanušovice do Polska, se už nebudou muset trmácet po rozbitých cestách. Olomoucký kraj totiž získal dotaci na rekonstrukci silnice vedoucí z Hanušovic přes Staré Město až za hranice.

Na sever kraje míří obří investice

Sylvie Foukalová
asistentka 1. náměstka hejtmana Mgr. Jiřího Zemánka