Mgr. Ivo Slavotínek, 1. náměstek hejtmana

Rok narození: 1976

Politická příslušnost: KDU-ČSL, v krajských volbách 2020 kandidoval za koalici Spojenci – koalice pro Olomoucký kraj

Ivo Slavotínek pochází z Prostějova, po absolvování tamního Gymnázia Jiřího Wolkera studoval na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Již od dob studií se zaměřuje na problematiku sociální péče o seniory a zdravotně postižené. V září 1998 se stal ředitelem nově zřízeného Domu pokojného stáří sv. Anny ve Velké Bystřici na Olomoucku a o něco později se do Velké Bystřice i přestěhoval. Ředitelem tohoto sociálního zařízení byl do listopadu 2006, kdy se stal místostarostou města Velká Bystřice, kterým je až do současnosti.

Je ženatý, má dceru. Po zvolení náměstkem hejtmana pro sociální oblast a záležitosti seniorů vidí aktuální prioritu ve zvládnutí, zmírnění a eliminaci koronavirové nákazy v zařízeních sociálních služeb. Z dlouhodobého hlediska chce usilovat především o další významný posun v transformaci a humanizaci sociálních služeb, v rozvoji sítě sociálních služeb především těch terénních, jako např. terénní hospicové péče. Bude usilovat také o rozvoj dobrovolnictví, jako vůbec nejlevnější a dost možná první sociální služby, kterou ve svém životě využije.

Kontakt: i.slavotinek@olkraj.cz

Kompetenční oblast: sociální věci, záležitosti seniorů

Náměstek hejtmana v médiích

18.02.2021 - Vychází únorové číslo měsíčníku Krajánek

Jeho hlavním tématem je průběh očkování proti viru covid-19 v kraji.

Vychází únorové číslo měsíčníku Krajánek

15.02.2021 - S registrací na očkování pomůže seniorům Maltézská pomoc

Nabízí pomoc s registrací po telefonu nebo během osobního setkání.

S registrací na očkování pomůže seniorům Maltézská pomoc

04.02.2021 - Zločin na sítích i agresivita ve školách. Kraj se zaměří na prevenci

Hejtmanství postupuje v souladu se strategií prevence kriminality, která vznikla v roce 2017.

Zločin na sítích i agresivita ve školách. Kraj se zaměří na prevenci

29.01.2021 - Kraj odmění lidi s dobrým srdcem

Příjem nominací končí 28. února.

Kraj odmění lidi s dobrým srdcem

21.01.2021 - Vychází lednové číslo měsíčníku Krajánek

Představuje nový krajský rozpočet pro letošní rok. Informuje o zahájeném očkování v domovech pro seniory a dozvíte se v něm, jak funguje očkovací registr.

Vychází lednové číslo měsíčníku Krajánek

Mgr. Ivo Slavotínek