Mgr. Dalibor Horák, 3. náměstek hejtmana

Dalibor Horák se narodil 4. června 1965 ve Vítkově. Od roku 1970 žije v Uničově, kde vychodil základní školu a vystudoval gymnázium. Svou profesní kariéru začínal v roce 1983 jako dělník JZD v Pasece, mezi lety 1986 – 1990 pracoval jako skladník v podniku Ovoce – Zelenina.  Od roku 1990 do roku 2002 živnostensky podnikal v oboru obchod a zpracování zemědělských produktů. Do komunální politiky vstoupil v roce 1994, kdy byl poprvé zvolen členem Zastupitelstva a Rady města Uničova. Mezi lety 2002 – 2010 působil ve funkci místostarosty, mezi lety 2010 – 2016 ve funkci starosty města. V letech 2004 – 2012 byl členem Zastupitelstva a v letech 2004 – 2008 také Rady Olomouckého kraje. Od roku 2004 doposud zastává funkci člena Rady pro kontrolu hospodaření Odborných léčebných ústavů v Pasece a Moravském Berouně, do roku 2012 byl předsedou tohoto orgánu. Vysokoškolské vzdělání získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval obory Archivnictví a Historie se zaměřením na dějiny veřejné správy a regionální historii. Pedagogické vzdělání si doplnil na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval učitelství dějepisu. Mezi jeho koníčky patří aktivní provozování hudby, historie, literatura a film. Dalibor Horák je ženatý a má dospělého syna.

Kompetenční oblast: zdravotnictví

Náměstek hejtmana v médiích

16.10.2018 - Jesenická nemocnice má nový babybox

Schránka na odložené děti přišla na celkem 300 tisíc korun a pořízena byla především díky příspěvkům dárců.

Jesenická nemocnice má nový babybox

11.10.2018 - V Olomouckém kraji bodovalo netradiční designérství a železniční technologie

Živnostníkem roku 2018 se stal designér Jiří Ďuriš, Titul Firma roku 2018 získala společnost OLTIS Group.

V Olomouckém kraji bodovalo netradiční designérství a železniční technologie

05.10.2018 - Záchranáři převzali od kraje nové sanitky

Deset nových sanitek si v pátek 5. října převzala záchranná služba Olomouckého kraje. Moderně vybavené automobily zamíří na Olomoucko, Přerovsko, Prostějovsko, Jesenicko a Šumpersko.

Záchranáři převzali od kraje nové sanitky

02.10.2018 - V pátek bude pro záchranáře svátek. Dostanou deset nových sanitek

Olomoucký kraj pokračuje v modernizaci zdravotnické záchranné služby. Ještě tento týden dostanou záchranáři do výbavy deset nových sanitních vozů. Moderní auta budou převážet pacienty ve všech regionech kraje. Hejtmanství postupně pořídí třicet sanitek a další záchranářské vybavení.

V pátek bude pro záchranáře svátek. Dostanou deset nových sanitek

01.10.2018 - Kraj investoval do dětského oddělení nemocnice 19 miliónů korun

Od pondělí 1. října využívají malí pacienti v prostějovské nemocnici komfortnější péči. Právě na začátku tohoto týdne totiž došlo k otevření rekonstruovaného dětského oddělení. Olomoucký kraj do něj vložil zhruba 19 miliónů korun.

Kraj investoval do dětského oddělení nemocnice 19 miliónů korun

Yvona Ponikelská