Mgr. Dalibor Horák, 3. náměstek hejtmana

Dalibor Horák se narodil 4. června 1965 ve Vítkově. Od roku 1970 žije v Uničově, kde vychodil základní školu a vystudoval gymnázium. Svou profesní kariéru začínal v roce 1983 jako dělník JZD v Pasece, mezi lety 1986 – 1990 pracoval jako skladník v podniku Ovoce – Zelenina.  Od roku 1990 do roku 2002 živnostensky podnikal v oboru obchod a zpracování zemědělských produktů. Do komunální politiky vstoupil v roce 1994, kdy byl poprvé zvolen členem Zastupitelstva a Rady města Uničova. Mezi lety 2002 – 2010 působil ve funkci místostarosty, mezi lety 2010 – 2016 ve funkci starosty města. V letech 2004 – 2012 byl členem Zastupitelstva a v letech 2004 – 2008 také Rady Olomouckého kraje. Od roku 2004 doposud zastává funkci člena Rady pro kontrolu hospodaření Odborných léčebných ústavů v Pasece a Moravském Berouně, do roku 2012 byl předsedou tohoto orgánu. Vysokoškolské vzdělání získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval obory Archivnictví a Historie se zaměřením na dějiny veřejné správy a regionální historii. Pedagogické vzdělání si doplnil na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval učitelství dějepisu. Mezi jeho koníčky patří aktivní provozování hudby, historie, literatura a film. Dalibor Horák je ženatý a má dospělého syna.

Kompetenční oblast: zdravotnictví

Náměstek hejtmana v médiích

19.10.2017 - Krajské peníze pomohou lidem, které věznili nacisti

Hejtmanství přispělo členům Českého svazu bojovníků za svobodu na úhradu léčebných výloh.

Krajské peníze pomohou lidem, které věznili nacisti

12.07.2017 - V Bezděkově u Úsova proběhl historicky první levandulový festival v ČR

Ve sváteční dny 5. a 6. července se stala malá vesnička Bezděkov u Úsova místem, kde se sešli všichni milovníci levandulí, farmářských a lokálních produktů a také dobré hudby a zábavy.

V Bezděkově u Úsova proběhl historicky první levandulový festival v ČR

16.06.2017 - Už deset let jsou krajské nemocnice v pronájmu. Kvalita i dostupnost péče stoupá

V letošním roce je tomu přesně deset let, co sloučením tří nemocnic v Prostějově, Přerově a Šternberku vznikla společnost Středomoravská nemocniční, která je členem skupiny Agel.

15.06.2017 - Červnové číslo krajských novin vychází

Stoupající kvalita i dostupnost péče v krajských nemocnicích, otevření silnice přes Červenohorské sedlo nebo informace o dalším ročníku projektu Společnost přátelská rodině.

Červnové číslo krajských novin vychází

24.05.2017 - Lékařská pohotovost v kraji se rozšíří. Časově dostupnější bude na třech místech

V širším rozsahu než doposud bude od 1. června zajištěna lékařská pohotovostní služba v Prostějově, Přerově a ve Šternberku. Pomoc bude zabezpečena jak pro dospělé, tak pro děti a dorost.

Yvona Ponikelská
asistentka 3. náměstka hejtmana, Mgr. Dalibora Horáka