Mgr. Dalibor Horák, 3. náměstek hejtmana

Dalibor Horák se narodil 4. června 1965 ve Vítkově. Od roku 1970 žije v Uničově, kde vychodil základní školu a vystudoval gymnázium. Svou profesní kariéru začínal v roce 1983 jako dělník JZD v Pasece, mezi lety 1986 – 1990 pracoval jako skladník v podniku Ovoce – Zelenina.  Od roku 1990 do roku 2002 živnostensky podnikal v oboru obchod a zpracování zemědělských produktů. Do komunální politiky vstoupil v roce 1994, kdy byl poprvé zvolen členem Zastupitelstva a Rady města Uničova. Mezi lety 2002 – 2010 působil ve funkci místostarosty, mezi lety 2010 – 2016 ve funkci starosty města. V letech 2004 – 2012 byl členem Zastupitelstva a v letech 2004 – 2008 také Rady Olomouckého kraje. Od roku 2004 doposud zastává funkci člena Rady pro kontrolu hospodaření Odborných léčebných ústavů v Pasece a Moravském Berouně, do roku 2012 byl předsedou tohoto orgánu. Vysokoškolské vzdělání získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval obory Archivnictví a Historie se zaměřením na dějiny veřejné správy a regionální historii. Pedagogické vzdělání si doplnil na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval učitelství dějepisu. Mezi jeho koníčky patří aktivní provozování hudby, historie, literatura a film. Dalibor Horák je ženatý a má dospělého syna.

Kompetenční oblast: zdravotnictví

Náměstek hejtmana v médiích

27.05.2019 - Na podporu paliativní péče rozdělí kraj milióny korun

Jde o další z hmatatelných výsledků Koncepce paliativní péče, kterou olomoucké hejtmanství zavedlo jako vůbec první kraj v České republice.

Na podporu paliativní péče rozdělí kraj milióny korun

21.05.2019 - Náměstek hejtmana Dalibor Horák se zúčastnil oslav svátku patrona hasičů v Polsku

Náměstek hejtmana Olomouckého kraje a člen krajské bezpečností rady Dalibor Horák se na pozvání starosty polského okresu – Powiatu Bierunsko-ledzinskiego Bernarda Bednorza v sobotu 18. května zúčastnil oslav svátku patrona hasičů sv. Floriána v Bierunu.

17.05.2019 - Zlaté kříže pro dárce krve. Z rukou hejtmana Olomouckého kraje

Ocenění dárci převzali ve čtvrtek 16. května v prostorách Klášterního Hradiska v Olomouci.

Zlaté kříže pro dárce krve. Z rukou hejtmana Olomouckého kraje

06.05.2019 - Hejtmanství podpoří sváteční provoz lékáren

Během svátku ve středu 8. května zajistí Olomoucký kraj provoz lékáren v regionu. V každém okrese bude otevřena jedna prodejna léků.

Hejtmanství podpoří sváteční provoz lékáren

02.05.2019 - Náměstek hejtmana Dalibor Horák uctil památku padlých během Přerovského povstání

Náměstek hejtmana Dalibor Horák se ve čtvrtek 2. května spolu s dalšími představiteli veřejné správy, zástupci Armády České republiky a odbojářských spolků zúčastnil pietního aktu k 74. výročí Přerovského povstání u pomníku na střelnici v Olomouci-Lazcích.

Yvona Ponikelská
asistentka 3. náměstka hejtmana Mgr. Dalibora Horáka