Mgr. Dalibor Horák, 3. náměstek hejtmana

Dalibor Horák se narodil 4. června 1965 ve Vítkově. Od roku 1970 žije v Uničově, kde vychodil základní školu a vystudoval gymnázium. Svou profesní kariéru začínal v roce 1983 jako dělník JZD v Pasece, mezi lety 1986 – 1990 pracoval jako skladník v podniku Ovoce – Zelenina.  Od roku 1990 do roku 2002 živnostensky podnikal v oboru obchod a zpracování zemědělských produktů. Do komunální politiky vstoupil v roce 1994, kdy byl poprvé zvolen členem Zastupitelstva a Rady města Uničova. Mezi lety 2002 – 2010 působil ve funkci místostarosty, mezi lety 2010 – 2016 ve funkci starosty města. V letech 2004 – 2012 byl členem Zastupitelstva a v letech 2004 – 2008 také Rady Olomouckého kraje. Od roku 2004 doposud zastává funkci člena Rady pro kontrolu hospodaření Odborných léčebných ústavů v Pasece a Moravském Berouně, do roku 2012 byl předsedou tohoto orgánu. Vysokoškolské vzdělání získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval obory Archivnictví a Historie se zaměřením na dějiny veřejné správy a regionální historii. Pedagogické vzdělání si doplnil na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval učitelství dějepisu. Mezi jeho koníčky patří aktivní provozování hudby, historie, literatura a film. Dalibor Horák je ženatý a má dospělého syna.

Kompetenční oblast: zdravotnictví

Náměstek hejtmana v médiích

17.04.2019 - Hejtmanství opět podpoří sváteční provoz lékáren

Podobně jako například o Vánocích bude v každém okrese otevřena jedna prodejna léků.

Hejtmanství opět podpoří sváteční provoz lékáren

27.03.2019 - Kraj podpořil preventivní programy pro školáky

Ve středu 27. března se na Krajské hygienické stanici v Olomouci konal jeden z cyklů zdravotně preventivního programu pro žáky základních a studenty středních škol pod názvem „Buď HIV negativní – chraň své zdraví.“ Jednoho z kurzů se zúčastnil také náměstek hejtmana pro zdravotnictví Dalibor Horák.

Kraj podpořil preventivní programy pro školáky

08.03.2019 - Nemocným dětem i sociálně slabým rodinám pomůže nově vzniklá KORUNKA VELKÉ LOSINY

Na počátku letošního roku vznikl v Olomouckém kraji nový charitativní projekt KORUNKA VELKÉ LOSINY. Jedná se o spolek, který si klade za cíl podporovat nemocné, hendikepované a opuštěné děti, či sociálně slabé rodiny.

06.03.2019 - Uničovem prošel masopustní průvod. Zúčastnil se ho i náměstek hejtmana Dalibor Horák

Masopustní úterý, které letos připadlo na 5. března, bylo v minulosti posledním dnem bohatého jídla a pití, rozverných karnevalů a veselých průvodů masek před dobou velkého čtyřicetidenního půstu. Jedna z posledních veselic v regionu se konala v Uničově.

14.02.2019 - Na zdraví dětí v kraji letos zacílí další preventivní projekt

Doplní trojici už zavedených programů. Hejtmanství realizaci všech podpoří částkou tři sta tisíc korun.

Na zdraví dětí v kraji letos zacílí další preventivní projekt

Yvona Ponikelská
asistentka 3. náměstka hejtmana Mgr. Dalibora Horáka