Mgr. Dalibor Horák, 3. náměstek hejtmana

Dalibor Horák se narodil 4. června 1965 ve Vítkově. Od roku 1970 žije v Uničově, kde vychodil základní školu a vystudoval gymnázium. Svou profesní kariéru začínal v roce 1983 jako dělník JZD v Pasece, mezi lety 1986 – 1990 pracoval jako skladník v podniku Ovoce – Zelenina.  Od roku 1990 do roku 2002 živnostensky podnikal v oboru obchod a zpracování zemědělských produktů. Do komunální politiky vstoupil v roce 1994, kdy byl poprvé zvolen členem Zastupitelstva a Rady města Uničova. Mezi lety 2002 – 2010 působil ve funkci místostarosty, mezi lety 2010 – 2016 ve funkci starosty města. V letech 2004 – 2012 byl členem Zastupitelstva a v letech 2004 – 2008 také Rady Olomouckého kraje. Od roku 2004 doposud zastává funkci člena Rady pro kontrolu hospodaření Odborných léčebných ústavů v Pasece a Moravském Berouně, do roku 2012 byl předsedou tohoto orgánu. Vysokoškolské vzdělání získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval obory Archivnictví a Historie se zaměřením na dějiny veřejné správy a regionální historii. Pedagogické vzdělání si doplnil na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval učitelství dějepisu. Mezi jeho koníčky patří aktivní provozování hudby, historie, literatura a film. Dalibor Horák je ženatý a má dospělého syna.

Kompetenční oblast: zdravotnictví

Náměstek hejtmana v médiích

13.08.2018 - Kraj přispěje na protidrogovou prevenci

Na poradenské služby, terénní činnost, ambulantní léčbu nebo doléčovací programy a prevenci vyčlenilo hejtmanství více než 2,6 miliónu korun.

Kraj přispěje na protidrogovou prevenci

16.07.2018 - Kraj prověřoval stav cyklostezek přímo v terénu

Pracovní cyklovyjížďka vedla po už realizovaných cyklostezkách i úsecích, kde jsou trasy pro kolaře zatím v plánu.

Kraj prověřoval stav cyklostezek přímo v terénu

29.06.2018 - Kraj rozšířil pohotovost na Šumpersku. Lidé seženou lékaře i v noci a během celého víkendu

O sobotách, nedělích a svátcích nepřetržitě, v pracovní dny pak od patnácté hodiny do sedmi ráno následujícího dne – tak bude od 1. července fungovat lékařská pohotovostní služba pro děti i dospělé na Šumpersku. Rozšíření ordinačních hodin zajistil Olomoucký kraj po dohodě se šumperskou nemocnicí.

28.06.2018 - Dne s policií se účastnil náměstek hejtmana Dalibor Horák

Třetí náměstek hejtmana Olomouckého kraje Dalibor Horák se ve středu 27. června zúčastnil Dne s policií České republiky. Akce proběhla na fotbalovém stadionu v Litovli.

Dne s policií se účastnil náměstek hejtmana Dalibor Horák

22.06.2018 - Kraj podpoří domácí péči i studium nových lékařů

Kraj podpoří domácí péči i studium nových lékařů

Yvona Ponikelská