Mgr. Dalibor Horák, 3. náměstek hejtmana

Dalibor Horák se narodil 4. června 1965 ve Vítkově. Od roku 1970 žije v Uničově, kde vychodil základní školu a vystudoval gymnázium. Svou profesní kariéru začínal v roce 1983 jako dělník JZD v Pasece, mezi lety 1986 – 1990 pracoval jako skladník v podniku Ovoce – Zelenina.  Od roku 1990 do roku 2002 živnostensky podnikal v oboru obchod a zpracování zemědělských produktů. Do komunální politiky vstoupil v roce 1994, kdy byl poprvé zvolen členem Zastupitelstva a Rady města Uničova. Mezi lety 2002 – 2010 působil ve funkci místostarosty, mezi lety 2010 – 2016 ve funkci starosty města. V letech 2004 – 2012 byl členem Zastupitelstva a v letech 2004 – 2008 také Rady Olomouckého kraje. Od roku 2004 doposud zastává funkci člena Rady pro kontrolu hospodaření Odborných léčebných ústavů v Pasece a Moravském Berouně, do roku 2012 byl předsedou tohoto orgánu. Vysokoškolské vzdělání získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval obory Archivnictví a Historie se zaměřením na dějiny veřejné správy a regionální historii. Pedagogické vzdělání si doplnil na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval učitelství dějepisu. Mezi jeho koníčky patří aktivní provozování hudby, historie, literatura a film. Dalibor Horák je ženatý a má dospělého syna.

Kompetenční oblast: zdravotnictví

Náměstek hejtmana v médiích

12.06.2018 - Náměstek hejtmana ocenil dárce krve

Zlaté medaile profesora Jana Jánského za čtyřicet odběrů krve převzali v pondělí 11. června dárci z celého regionu.

Náměstek hejtmana ocenil dárce krve

30.05.2018 - Hejtman rozdal lidem Zlaté kříže

Slavnostní předávání Zlatých křížů doktora Janského III. třídy proběhlo v pondělí 28. května v prostorách Klášterního Hradiska v Olomouci.

Hejtman rozdal lidem Zlaté kříže

28.05.2018 - V Bludově běhali pro zdraví

Státní lázně v Bludově patří v rámci Olomouckého kraje k zařízením menšího typu. Přesto však v průběhu roku nabízejí pestrou paletu společenských akcí svým klientům i návštěvníkům z obce a okolí. První z nich v letošním roce byl už pátý ročník Lázeňského běhu pro zdraví, který se konal v sobotu 26. května.

28.05.2018 - Olomouc hostila Moravský den

Zahájení slavnosti se zúčastnil také náměstek hejtmana Olomouckého kraje Dalibor Horák.

Olomouc hostila Moravský den

23.05.2018 - Záchranářská konference řeší poskytování přeshraniční zdravotní péče

Olomoucký kraj by přivítal přijetí mezistátní dohody s Polskem, která by umožňovala poskytování zdravotní péče přes hranici. Pacienti z Jesenicka by mohli být ošetřováni v polských zařízeních, která jsou pro ně lépe dostupná než ta v centrální části kraje.

Záchranářská konference řeší poskytování přeshraniční zdravotní péče

Yvona Ponikelská
asistentka 3. náměstka hejtmana Mgr. Dalibora Horáka