Mgr. Dalibor Horák, 3. náměstek hejtmana

Dalibor Horák se narodil 4. června 1965 ve Vítkově. Od roku 1970 žije v Uničově, kde vychodil základní školu a vystudoval gymnázium. Svou profesní kariéru začínal v roce 1983 jako dělník JZD v Pasece, mezi lety 1986 – 1990 pracoval jako skladník v podniku Ovoce – Zelenina.  Od roku 1990 do roku 2002 živnostensky podnikal v oboru obchod a zpracování zemědělských produktů. Do komunální politiky vstoupil v roce 1994, kdy byl poprvé zvolen členem Zastupitelstva a Rady města Uničova. Mezi lety 2002 – 2010 působil ve funkci místostarosty, mezi lety 2010 – 2016 ve funkci starosty města. V letech 2004 – 2012 byl členem Zastupitelstva a v letech 2004 – 2008 také Rady Olomouckého kraje. Od roku 2004 doposud zastává funkci člena Rady pro kontrolu hospodaření Odborných léčebných ústavů v Pasece a Moravském Berouně, do roku 2012 byl předsedou tohoto orgánu. Vysokoškolské vzdělání získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval obory Archivnictví a Historie se zaměřením na dějiny veřejné správy a regionální historii. Pedagogické vzdělání si doplnil na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval učitelství dějepisu. Mezi jeho koníčky patří aktivní provozování hudby, historie, literatura a film. Dalibor Horák je ženatý a má dospělého syna.

Kompetenční oblast: zdravotnictví

Náměstek hejtmana v médiích

16.10.2019 - Náměstek hejtmana Dalibor Horák pokřtil knihu o litovelské archeologii

Náměstek hejtmana Dalibor Horák pokřtil v úterý 15. října publikaci s názvem Výpravy za litovelskou archeologií. Slavnostní akt proběhl v litovelském muzeu za účasti představitelů města a členů autorského týmu nové knihy.

Náměstek hejtmana Dalibor Horák pokřtil knihu o litovelské archeologii

08.10.2019 - Náměstek hejtmana Dalibor Horák uctil památku letce Josefa Františka

105. výročí narození a 79. výročí úmrtí leteckého esa bitvy o Británii Josefa Františka si připomněl náměstek hejtmana Dalibor Horák společně s radním Olomouckého kraje Ivo Marešem a místostarostou Otaslavic Mojmírem Sokolem.

Náměstek hejtmana Dalibor Horák uctil památku letce Josefa Františka

03.10.2019 - Jesenicko není na okraji, ujistili radní zástupce mikroregionů

Opravy silnic, dopravní obslužnost nebo zajištění lékařské péče na Jesenicku – to jsou jen některá z témat, o kterých hovořili krajští radní se zástupci mikroregionů.

Jesenicko není na okraji, ujistili radní zástupce mikroregionů

30.09.2019 - Paseka má novou louku. Pomůže s léčbou pacientů

Na projekt za více než tři milióny korun přispěl Olomoucký kraj.

Paseka má novou louku. Pomůže s léčbou pacientů

24.09.2019 - Hejtmanství zajistí sváteční provoz lékáren

Během nadcházejících svátků v sobotu 28. září a v pondělí 28. října bude v každém okrese otevřena jedna prodejna léků.

Hejtmanství zajistí sváteční provoz lékáren

Yvona Ponikelská
asistentka 3. náměstka hejtmana Mgr. Dalibora Horáka