Mgr. Dalibor Horák, 3. náměstek hejtmana

Dalibor Horák se narodil 4. června 1965 ve Vítkově. Od roku 1970 žije v Uničově, kde vychodil základní školu a vystudoval gymnázium. Svou profesní kariéru začínal v roce 1983 jako dělník JZD v Pasece, mezi lety 1986 – 1990 pracoval jako skladník v podniku Ovoce – Zelenina.  Od roku 1990 do roku 2002 živnostensky podnikal v oboru obchod a zpracování zemědělských produktů. Do komunální politiky vstoupil v roce 1994, kdy byl poprvé zvolen členem Zastupitelstva a Rady města Uničova. Mezi lety 2002 – 2010 působil ve funkci místostarosty, mezi lety 2010 – 2016 ve funkci starosty města. V letech 2004 – 2012 byl členem Zastupitelstva a v letech 2004 – 2008 také Rady Olomouckého kraje. Od roku 2004 doposud zastává funkci člena Rady pro kontrolu hospodaření Odborných léčebných ústavů v Pasece a Moravském Berouně, do roku 2012 byl předsedou tohoto orgánu. Vysokoškolské vzdělání získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval obory Archivnictví a Historie se zaměřením na dějiny veřejné správy a regionální historii. Pedagogické vzdělání si doplnil na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval učitelství dějepisu. Mezi jeho koníčky patří aktivní provozování hudby, historie, literatura a film. Dalibor Horák je ženatý a má dospělého syna.

Kompetenční oblast: zdravotnictví

Náměstek hejtmana v médiích

12.12.2017 - Jesenicko se dočká kvalitnější lékařské péče

Olomoucký kraj od příštího roku zajistí lepší dostupnost lékařské péče pro obyvatele Jesenicka. Pohotovostní služba tam bude fungovat nepřetržitě o víkendech i svátcích.

Jesenicko se dočká kvalitnější lékařské péče

04.12.2017 - Rodinná poradna funguje už 45 let. I díky kraji

Na konci listopadu si Poradna pro rodinu v Olomouci připomněla 45 let od založení. Místo dárků a oslav se však pracovalo. Pod záštitou hejtmana Ladislava Oklešťka se uskutečnila konference na téma zdravá rodina.

Rodinná poradna funguje už 45 let. I díky kraji

30.11.2017 - Kraj uzavřel smlouvy s nemocnicemi a lázněmi

Necelých devatenáct miliónů korun rozdělí mezi celkem jedenáct nemocnic a lázní Olomoucký kraj. Peníze mají sloužit k zajištění navýšení platů směnujících zdravotních sester. Příslušné dotační smlouvy podepsalo vedení kraje se zástupci zdravotnických zařízení v úterý 28. listopadu.

Kraj uzavřel smlouvy s nemocnicemi a lázněmi

16.11.2017 - Život s demencí už není tabu

Aktivně se Olomoucký kraj rozhodl řešit problém, který se týká tisíců lidí. V úterý 14. listopadu uspořádal konferenci Život s Alzheimerovou nemocí a dalšími formami demence.

Život s demencí už není tabu

08.11.2017 - V Dubicku uctili generála, který zemřel ve vězení

První listopadovou neděli si lidé na hřbitově v Dubicku připomněli osudy armádního generála Bohumila Bočka.

V Dubicku uctili generála, který zemřel ve vězení

Yvona Ponikelská
asistentka 3. náměstka hejtmana, Mgr. Dalibora Horáka