Mgr. Dalibor Horák, 3. náměstek hejtmana

Dalibor Horák se narodil 4. června 1965 ve Vítkově. Od roku 1970 žije v Uničově, kde vychodil základní školu a vystudoval gymnázium. Svou profesní kariéru začínal v roce 1983 jako dělník JZD v Pasece, mezi lety 1986 – 1990 pracoval jako skladník v podniku Ovoce – Zelenina.  Od roku 1990 do roku 2002 živnostensky podnikal v oboru obchod a zpracování zemědělských produktů. Do komunální politiky vstoupil v roce 1994, kdy byl poprvé zvolen členem Zastupitelstva a Rady města Uničova. Mezi lety 2002 – 2010 působil ve funkci místostarosty, mezi lety 2010 – 2016 ve funkci starosty města. V letech 2004 – 2012 byl členem Zastupitelstva a v letech 2004 – 2008 také Rady Olomouckého kraje. Od roku 2004 doposud zastává funkci člena Rady pro kontrolu hospodaření Odborných léčebných ústavů v Pasece a Moravském Berouně, do roku 2012 byl předsedou tohoto orgánu. Vysokoškolské vzdělání získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval obory Archivnictví a Historie se zaměřením na dějiny veřejné správy a regionální historii. Pedagogické vzdělání si doplnil na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval učitelství dějepisu. Mezi jeho koníčky patří aktivní provozování hudby, historie, literatura a film. Dalibor Horák je ženatý a má dospělého syna.

Kompetenční oblast: zdravotnictví

Náměstek hejtmana v médiích

16.08.2019 - Korunka pomáhala v losinských termálech

První Den s Korunkou Velké Losiny proběhl ve středu 14. srpna v losinských termálech. Pro děti s rodiči i děti z dětských domovů pořadatelé kromě volného vstupu připravili bohatý doprovodný program.

Korunka pomáhala v losinských termálech

15.07.2019 - Zástupci kraje si připomněli tragédii na Volyni

Šestasedmdesát let letos uplynulo od vypálení Českého Malína na Volyni. Tragickou událost si v sobotu 13. července připomněli v Novém Malíně na Šumpersku také zástupci Olomouckého kraje.

Zástupci kraje si připomněli tragédii na Volyni

15.07.2019 - Vychází letní dvojčíslo měsíčníku Krajánek

V letním vydání Krajánku na červenec a srpen se dozvíte, jak se v kraji daří cestovnímu ruchu a jaké chystá sportovní akce.

Vychází letní dvojčíslo měsíčníku Krajánek

11.07.2019 - Kraj podpoří atestace lékařů ambulantních služeb

Olomoucký kraj letos přispěje statisíci korun na vzdělávání zdravotníků. Peníze mají posloužit na atestace lékařů, kteří pracují zejména v ambulancích. Na podání dotačních žádostí mají už jen dva týdny.

Kraj podpoří atestace lékařů ambulantních služeb

27.06.2019 - Kraj pomůže rodinám dětí s neurologickým onemocněním. Přispěje na jejich rehabilitaci

Osm set tisíc korun rozdělí Olomoucký kraj mezi dvě organizace, které na území regionu pomáhají především rodičům dětí s dětskou mozkovou obrnou. Symbolické šeky předal ve čtvrtek 27. června zástupcům obou sdružení náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

Yvona Ponikelská
asistentka 3. náměstka hejtmana Mgr. Dalibora Horáka