Mgr. Dalibor Horák, 3. náměstek hejtmana

Dalibor Horák se narodil 4. června 1965 ve Vítkově. Od roku 1970 žije v Uničově, kde vychodil základní školu a vystudoval gymnázium. Svou profesní kariéru začínal v roce 1983 jako dělník JZD v Pasece, mezi lety 1986 – 1990 pracoval jako skladník v podniku Ovoce – Zelenina.  Od roku 1990 do roku 2002 živnostensky podnikal v oboru obchod a zpracování zemědělských produktů. Do komunální politiky vstoupil v roce 1994, kdy byl poprvé zvolen členem Zastupitelstva a Rady města Uničova. Mezi lety 2002 – 2010 působil ve funkci místostarosty, mezi lety 2010 – 2016 ve funkci starosty města. V letech 2004 – 2012 byl členem Zastupitelstva a v letech 2004 – 2008 také Rady Olomouckého kraje. Od roku 2004 doposud zastává funkci člena Rady pro kontrolu hospodaření Odborných léčebných ústavů v Pasece a Moravském Berouně, do roku 2012 byl předsedou tohoto orgánu. Vysokoškolské vzdělání získal na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval obory Archivnictví a Historie se zaměřením na dějiny veřejné správy a regionální historii. Pedagogické vzdělání si doplnil na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde vystudoval učitelství dějepisu. Mezi jeho koníčky patří aktivní provozování hudby, historie, literatura a film. Dalibor Horák je ženatý a má dospělého syna.

Kompetenční oblast: zdravotnictví

Náměstek hejtmana v médiích

26.11.2018 - Zdravotnictví a školství. Dvě oblasti, o které Olomoucký kraj rozšíří spolupráci s partnerskou Vojvodinou

V nejbližším období by se mohla rozvinout kooperace v oblasti školství, protože právě hlavní město Vojvodiny Novi Sad bude v roce 2019 vyhlášeno Evropským městem mládeže. Zástupci srbského regionu mají zájem také o spolupráci ve zdravotnictví. Jejich lékaři by se mohli účastnit odborných konferencí a kongresů, kterých se v Olomouci i jinde v kraji koná každoročně celá řada.

22.11.2018 - Dětský stacionář v Mošnerově ulici prošel rekonstrukcí

Celý v novém je dětský stacionář v Mošnerově ulici v Olomouci. Do užívání ho ve středu 21. listopadu předal společně s ředitelkou Marií Fickerovou také náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

Dětský stacionář v Mošnerově ulici prošel rekonstrukcí

12.11.2018 - Kraj si připomněl konec první světové války a ocenil veterány

Vzpomínkového aktu se zúčastnilo zhruba šest desítek vojáků, kteří prošli válečnou vřavou.

Kraj si připomněl konec první světové války a ocenil veterány

07.11.2018 - Hejtman předal dárcům krve stříbrné medaile

Stříbrné medaile profesora Jana Janského za dvacet odběrů krve převzali dárci z celého Olomoucka.

Hejtman předal dárcům krve stříbrné medaile

31.10.2018 - Nová stravovna v Uničově už funguje. Díky investici kraje

Novou stravovnu mají k dispozici studenti Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště v Uničově. Společně se zástupci školy a města ji v úterý 30. října 2018 předali do užívání také náměstci hejtmana Olomouckého kraje Dalibor Horák a Ladislav Hynek.

Nová stravovna v Uničově už funguje. Díky investici kraje

Yvona Ponikelská