Ing. Jan Šafařík, MBA, náměstek hejtmana

Rok narození: 1981

Politická příslušnost: Spojenci – Koalice pro Olomoucký kraj

Jan Šafařík vystudoval ekonomiku a management v Praze, působil tři roky na ministerstvu obrany a následně se věnoval více než jedenáct let obchodu, marketingu, projektovému řízení či strategiím rozvoje v oblasti strojírenského a obranného průmyslu.

Je ženatý, má tři děti, děvče a dva chlapce. Má rád sport, horské vycházky, knihy nebo setkávání s inspirativními lidmi.

Za svoje priority považuje například podporu místních akčních skupin, podporu regionálních produktů, spolupráci s místními firmami a sdruženími, zlepšení podmínek pro získávání dotací v regionu, spolupráci s firmami a místními samosprávami při získávání nových investorů, zapojení firem v rámci inovačního centrem nebo výstavbu cyklostezek.

Kontakt: j.safarik@olkraj.cz

Kompetenční oblast: regionální rozvoj, územní plánování a rozvoj venkova

Náměstek hejtmana v médiích

03.03.2021 - Jeden z Andělů mezi zdravotníky pochází z Dolní Lipové

Veronika Lukášová, která pracuje ve Schrothových léčebných lázních v Dolní Lipové, obsadila druhé místo v projektu Anděl mezi zdravotníky.

Jeden z Andělů mezi zdravotníky pochází z Dolní Lipové

25.02.2021 - Výstava Má vlast cestami proměn doputovala před krajský úřad v Olomouci

Projekt probíhá už dvanáctým rokem. Prostřednictvím fotografií představuje původní a současný stav areálů či objektů, které prošly obnovou.

Výstava Má vlast cestami proměn doputovala před krajský úřad v Olomouci

18.02.2021 - Vychází únorové číslo měsíčníku Krajánek

Jeho hlavním tématem je průběh očkování proti viru covid-19 v kraji.

Vychází únorové číslo měsíčníku Krajánek

08.02.2021 - Transfer technologií a podpora podnikatelů. Krajská rada řešila budoucnost regionu

Krajská rada pro inovace Olomouckého kraje (KRI OK) měla při svém prvním letošním jednání nabitý program. Řešila například propojení veřejného a soukromého sektoru, budování inovačních hubů nebo digitalizaci v oblasti zdravotnických služeb.

01.02.2021 - Přehradu u Skaličky nechceme, vzkázal kraj do Prahy

Olomoucký kraj už zaslal Ministerstvu pro místní rozvoj svoje stanovisko k aktualizaci Politiky územního rozvoje České republiky.

Přehradu u Skaličky nechceme, vzkázal kraj do Prahy

Ing. Jan Šafařík MBA