Ing. Milan Klimeš, náměstek hejtmana

Milan Klimeš se narodil 30. srpna 1954 v Šumperku. Na základní školu docházel v rodném Bludově, poté absolvoval Střední průmyslovou školu železniční v Letohradě a následně vysokoškolské vzdělání získal na Vysoké škole dopravní v Žilině, obor Stavební údržba a rekonstrukce tratí. Roční vojenskou službu absolvoval u stavební obnovy. V roce 1982 nastoupil do s.p. Stavoprojekt Olomouc, pracoviště Šumperk jako projektant dopravy a inženýrských sítí. V roce 1990 se šumperské pracoviště privatizovalo na Stavoprojekt Šumperk spol. s r.o., kde působil jako jednatel a ředitel až do podzimu 2016. Dlouhodobě se věnuje komunální politice jako předseda stavební komise, předseda kontrolního výboru, jedno volební období jako místostarosta a nyní jako zastupitel obce Bludov.

Je ženatý, má dva syna a dceru, dvě vnučky a jednoho vnuka. Mezi jeho velké záliby patří ochrana přírody, které se dlouhodobě věnuje. Je členem Českého svazu ochránců přírody v Bludově od roku 1978. Dále rád sportuje (především turistika, cyklistika). Má rád umění a kulturu a to jak divadlo, tak hudbu -  klasickou i jazzovou.

Kompetenční oblast: životní prostředí, zemědělství, majetek

Náměstek hejtmana v médiích

06.10.2017 - Je z čeho vybírat. Kraj má nové a chutné potraviny

Označením Výrobek Olomouckého kraje se může chlubit už 166 produktů, patnáct nových držitelů této známky kvality si ocenění převzalo v pátek.

Je z čeho vybírat. Kraj má nové a chutné potraviny

27.09.2017 - V Rájci mají konečně kvalitní vodu. Pomohl také Olomoucký kraj

Na výstavbu nového vodovodu přispěl ve dvou etapách necelými pěti miliony korun.

V Rájci mají konečně kvalitní vodu. Pomohl také Olomoucký kraj

18.07.2017 - V Olomouckém kraji se soutěžilo o Výrobek OK a Regionální potravinu

Celkem 118 potravinářských a zemědělských produktů od 49 výrobců z regionu se letos ucházelo o ocenění Výrobek Olomouckého kraje.

V Olomouckém kraji se soutěžilo o Výrobek OK a Regionální potravinu

15.06.2017 - Spolek Odpady Olomouckého kraje má nového předsedu správní rady

Do vedení správní rady spolku byl včera zvolen náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Milan Klimeš.

Spolek Odpady Olomouckého kraje má nového předsedu správní rady

15.06.2017 - Červnové číslo krajských novin vychází

Stoupající kvalita i dostupnost péče v krajských nemocnicích, otevření silnice přes Červenohorské sedlo nebo informace o dalším ročníku projektu Společnost přátelská rodině.

Červnové číslo krajských novin vychází

Božena Gewiesová
asistentka náměstka hejtmana, Ing. Milana Klimeše