Ing. Milan Klimeš, náměstek hejtmana

Milan Klimeš se narodil 30. srpna 1954 v Šumperku. Na základní školu docházel v rodném Bludově, poté absolvoval Střední průmyslovou školu železniční v Letohradě a následně vysokoškolské vzdělání získal na Vysoké škole dopravní v Žilině, obor Stavební údržba a rekonstrukce tratí. Roční vojenskou službu absolvoval u stavební obnovy. V roce 1982 nastoupil do s.p. Stavoprojekt Olomouc, pracoviště Šumperk jako projektant dopravy a inženýrských sítí. V roce 1990 se šumperské pracoviště privatizovalo na Stavoprojekt Šumperk spol. s r.o., kde působil jako jednatel a ředitel až do podzimu 2016. Dlouhodobě se věnuje komunální politice jako předseda stavební komise, předseda kontrolního výboru, jedno volební období jako místostarosta a nyní jako zastupitel obce Bludov.

Je ženatý, má dva syny a dceru, dvě vnučky a jednoho vnuka. Mezi jeho velké záliby patří ochrana přírody, které se dlouhodobě věnuje. Je členem Českého svazu ochránců přírody v Bludově od roku 1978. Dále rád sportuje (především turistika, cyklistika). Má rád umění a kulturu a to jak divadlo, tak hudbu -  klasickou i jazzovou.

Kompetenční oblast: životní prostředí, zemědělství, majetek

Náměstek hejtmana v médiích

06.09.2019 - Kraj uvolní na modernizaci vodohospodářské infrastruktury desítky miliónů korun

Krajské peníze pomohou tam, kde je nedostatek vody nebo problémy s jejím čištěním.

Kraj uvolní na modernizaci vodohospodářské infrastruktury desítky miliónů korun

15.08.2019 - Letní Flora Olomouc připomíná krásy české krajiny

Slavnostního zahájení se zúčastnil náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Milan Klimeš.

Letní Flora Olomouc připomíná krásy české krajiny

05.08.2019 - Dobrý nápad. Plovárny se zapojí do třídění odpadků

Do vybraných „plavečáků“ autoři kampaně rozmístili desítky kontejnerů na papír, plasty a kov.

Dobrý nápad. Plovárny se zapojí do třídění odpadků

05.08.2019 - Hledáme Zelenou školu Olomouckého kraje

Pro vítěze jednotlivých kategorií má hejtmanství připraveno celkem sto tisíc korun.

Hledáme Zelenou školu Olomouckého kraje

16.07.2019 - Bojovníka proti nacismu a komunismu připomíná pamětní deska

Nový Malín má od minulého týdne pamětní desku, která připomíná osud Jana Přikryla - muže, jenž bojoval proti nacistům i komunistům, a nakonec padl během přestřelky při pokusu o překročení hranice do západního Německa.

Bojovníka proti nacismu a komunismu připomíná pamětní deska

Božena Gewiesová
asistentka náměstka hejtmana Ing. Milana Klimeše