Ing. Milan Klimeš, náměstek hejtmana

Milan Klimeš se narodil 30. srpna 1954 v Šumperku. Na základní školu docházel v rodném Bludově, poté absolvoval Střední průmyslovou školu železniční v Letohradě a následně vysokoškolské vzdělání získal na Vysoké škole dopravní v Žilině, obor Stavební údržba a rekonstrukce tratí. Roční vojenskou službu absolvoval u stavební obnovy. V roce 1982 nastoupil do s.p. Stavoprojekt Olomouc, pracoviště Šumperk jako projektant dopravy a inženýrských sítí. V roce 1990 se šumperské pracoviště privatizovalo na Stavoprojekt Šumperk spol. s r.o., kde působil jako jednatel a ředitel až do podzimu 2016. Dlouhodobě se věnuje komunální politice jako předseda stavební komise, předseda kontrolního výboru, jedno volební období jako místostarosta a nyní jako zastupitel obce Bludov.

Je ženatý, má dva syny a dceru, dvě vnučky a jednoho vnuka. Mezi jeho velké záliby patří ochrana přírody, které se dlouhodobě věnuje. Je členem Českého svazu ochránců přírody v Bludově od roku 1978. Dále rád sportuje (především turistika, cyklistika). Má rád umění a kulturu a to jak divadlo, tak hudbu -  klasickou i jazzovou.

Kompetenční oblast: životní prostředí, zemědělství, majetek

Náměstek hejtmana v médiích

04.02.2020 - Na modernizaci vodohospodářské infrastruktury dá kraj desítky miliónů korun

Žádosti o podporu v obou dotačních programech začne úřad přijímat 23. března.

Na modernizaci vodohospodářské infrastruktury dá kraj desítky miliónů korun

11.12.2019 - Rovný milión pro včelaře. Kraj jim přidá na úly i kvalitní chovy

Jde o nejvyšší částku v historii tohoto dotačního programu.

Rovný milión pro včelaře. Kraj jim přidá na úly i kvalitní chovy

07.11.2019 - Vědecká knihovna provádí historií turistiky

Vernisáží a koncertem zahájila Vědecká knihovna v Olomouci nejvýznamnější akci svého podzimního programu. Tou je výstavní projekt Na Jeseníky!, zaměřený na historii turistiky v Jeseníkách, který se skládá ze dvou výstav a knihy. Tu v olomouckém Jazz Tibet klubu pokřtil výtvarník a hudebník Jaromír Švejdík.

Vědecká knihovna provádí historií turistiky

22.10.2019 - Vychází říjnové číslo měsíčníku Krajánek

Přináší informace i o Cenách cestovního ruchu a o velkém úspěchu zámku v Čechách pod Kosířem.

Vychází říjnové číslo měsíčníku Krajánek

06.09.2019 - Kraj uvolní na modernizaci vodohospodářské infrastruktury desítky miliónů korun

Krajské peníze pomohou tam, kde je nedostatek vody nebo problémy s jejím čištěním.

Kraj uvolní na modernizaci vodohospodářské infrastruktury desítky miliónů korun

Božena Gewiesová

asistentka náměstka hejtmana Ing. Milana Klimeše