Ing. Milan Klimeš, náměstek hejtmana

Milan Klimeš se narodil 30. srpna 1954 v Šumperku. Na základní školu docházel v rodném Bludově, poté absolvoval Střední průmyslovou školu železniční v Letohradě a následně vysokoškolské vzdělání získal na Vysoké škole dopravní v Žilině, obor Stavební údržba a rekonstrukce tratí. Roční vojenskou službu absolvoval u stavební obnovy. V roce 1982 nastoupil do s.p. Stavoprojekt Olomouc, pracoviště Šumperk jako projektant dopravy a inženýrských sítí. V roce 1990 se šumperské pracoviště privatizovalo na Stavoprojekt Šumperk spol. s r.o., kde působil jako jednatel a ředitel až do podzimu 2016. Dlouhodobě se věnuje komunální politice jako předseda stavební komise, předseda kontrolního výboru, jedno volební období jako místostarosta a nyní jako zastupitel obce Bludov.

Je ženatý, má dva syny a dceru, dvě vnučky a jednoho vnuka. Mezi jeho velké záliby patří ochrana přírody, které se dlouhodobě věnuje. Je členem Českého svazu ochránců přírody v Bludově od roku 1978. Dále rád sportuje (především turistika, cyklistika). Má rád umění a kulturu a to jak divadlo, tak hudbu -  klasickou i jazzovou.

Kompetenční oblast: životní prostředí, zemědělství, majetek

Náměstek hejtmana v médiích

28.03.2018 - V lesích není bezpečno. Úřad do nich omezil vstup

Na tři měsíce vyloučil Krajský úřad Olomouckého kraje vstup do lesů na Olomoucku a Šternbersku. Může za to větrná smršť, která se regionem prohnala v polovině března a na lesních porostech napáchala velké škody.

V lesích není bezpečno. Úřad do nich omezil vstup

22.03.2018 - Do regionu přitečou další evropské peníze

Prostřednictvím místních akčních skupin pošle Evropská unie do našeho regionu v dalších letech více než 1,25 miliardy korun. Vyplývá to z informací, jež zazněly na dvanáctém zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK), které proběhlo tento týden v Olomouci.

Do regionu přitečou další evropské peníze

15.03.2018 - Konference samospráv řešila ožehavá témata

Další setkání starostů s vedením Olomouckého kraje proběhlo ve středu 14. března. Společné schůzky se v Olomouci odehrávají pravidelně a řeší se na nich témata, která trápí malé vesnice i velká města.

Konference samospráv řešila ožehavá témata

13.02.2018 - Hejtmanství pomůže obcím se stavbou vodovodů a kanalizací

V rozpočtu na to má přes třicet miliónů korun.

Hejtmanství pomůže obcím se stavbou vodovodů a kanalizací

16.01.2018 - Hejtman řešil na Šumpersku sportovní halu i vlaky

Celé pondělí 15. ledna strávil hejtman Ladislav Okleštěk společně se svými náměstky Janem Zahradníčkem a Milanem Klimešem na Šumpersku.

Hejtman řešil na Šumpersku sportovní halu i vlaky

Božena Gewiesová
asistentka náměstka hejtmana Ing. Milana Klimeše