Ing. Milan Klimeš, náměstek hejtmana

Milan Klimeš se narodil 30. srpna 1954 v Šumperku. Na základní školu docházel v rodném Bludově, poté absolvoval Střední průmyslovou školu železniční v Letohradě a následně vysokoškolské vzdělání získal na Vysoké škole dopravní v Žilině, obor Stavební údržba a rekonstrukce tratí. Roční vojenskou službu absolvoval u stavební obnovy. V roce 1982 nastoupil do s.p. Stavoprojekt Olomouc, pracoviště Šumperk jako projektant dopravy a inženýrských sítí. V roce 1990 se šumperské pracoviště privatizovalo na Stavoprojekt Šumperk spol. s r.o., kde působil jako jednatel a ředitel až do podzimu 2016. Dlouhodobě se věnuje komunální politice jako předseda stavební komise, předseda kontrolního výboru, jedno volební období jako místostarosta a nyní jako zastupitel obce Bludov.

Je ženatý, má dva syny a dceru, dvě vnučky a jednoho vnuka. Mezi jeho velké záliby patří ochrana přírody, které se dlouhodobě věnuje. Je členem Českého svazu ochránců přírody v Bludově od roku 1978. Dále rád sportuje (především turistika, cyklistika). Má rád umění a kulturu a to jak divadlo, tak hudbu -  klasickou i jazzovou.

Kompetenční oblast: životní prostředí, zemědělství, majetek

Náměstek hejtmana v médiích

17.08.2020 - Hlasování o ceny kraje spěje do finále. Kde vám nejvíc chutnalo?

Vyjádřit své poděkování těm, kteří chrání přírodu nebo vzorně pečují o pohodlí turistů, mohou zájemci na webu CENYKRAJE.CZ.

Hlasování o ceny kraje spěje do finále. Kde vám nejvíc chutnalo?

15.07.2020 - Města a vesnice podpořily společný postup při nakládání s komunálním odpadem

Smlouvy podepsali zástupci hejtmanství i měst a obcí v úterý 14. července.

Města a vesnice podpořily společný postup při nakládání s komunálním odpadem

02.07.2020 - Začalo hlasování o ceny v oblasti životního prostředí. Poděkujte těm, kteří pomáhají přírodě

Od začátku července mohou lidé rozhodovat o tom, kdo získá Ceny Olomouckého kraje v oblasti životního prostředí. Na webových stránkách CENYKRAJE.CZ mají na výběr z celé řady nominovaných, kteří se zasloužili o ochranu přírody v našem regionu.

04.06.2020 - Keramickou popelnici popeláři nevyvezou

V projektu, jehož posláním je odměnit samosprávy, které nejlépe třídí odpad, byly letos nejlepší Prostějov, Plumlov, Majetín a Ostružná.

Keramickou popelnici popeláři nevyvezou

21.05.2020 - Léčebné ústavy čekají zajímavé projekty. Bude se chytat voda

Na lepší hospodaření se srážkovou vodou chce Olomoucký kraj získat od Evropské unie 8,5 miliónu korun.

Léčebné ústavy čekají zajímavé projekty. Bude se chytat voda

Božena Gewiesová

asistentka náměstka hejtmana Ing. Milana Klimeše