Ing. et Ing. Martin Šmída, uvolněný člen Rady Olomouckého kraje

Od svého narození 11. června 1985 žije v obci Majetín.

Vystudoval na VUT v Brně obory Manažerská informatika (Bc), Ekonomika a řízení podniku (Ing) na Fakultě podnikatelské a Realitní inženýrství (Ing) na Ústavu soudního inženýrství.

Po absolvování univerzity v roce 2011 nastoupil na místo vedoucího  kompostárny. Tuto práci vykonával do svého zvolení zastupitelem Olomouckého kraje a následným  jmenováním  uvolněným radním pro oblast životního prostředí, odpadů a zemědělství.

V roce 2012 poprvé kandiduje za Českou Pirátskou stranu v krajských volbách a následně se stává jejím členem. V roce 2013 se ujímá  vedení krajského sdružení. V roce 2014 byl zvolen do zastupitelstva obce Majetín.

V roce 2016 byl zvolen 2. místopředsedou České Pirátské strany. Zapojuje se dobrovolnicky i do volebního výboru pro volby do poslanecké sněmovny, kde rovněž kandiduje. Následně je zvolen do republikového výboru strany a opouští tak místo v předsednictvu. V roce 2018 pak v komunálních volbách obhajuje svůj mandát v majetínském zastupitelstvu.

Nadále dobrovolnicky pracuje v pirátském expertním týmu pro životní prostředí a účastní se několika sněmovních seminářů o odpadovém hospodářství. V roce 2019 je pak iniciátorem, zakladatelem a následně zvoleným místopředsedou Kompostářské asociace – KompAs.

V roce 2020 kandiduje v krajských volbách v koalici Pirátů a Starostů a je zvolen zastupitelem a následně radním pro oblast životního prostředí, odpadů a zemědělství. Na svůj mandát v obecním zastupitelstvu rezignuje.

Jeho láskou je rodina, hudba a divadlo. Působí jako autor, hudebník a také režisér a herec v ochotnickém divadle. Má svou punkovou kapelu a je amatérský DJ.  Během studia pořádal punk-rockový festival RECYKL FEST. Nadále pořádal hudební festivaly v Majetíně pod názvem KYTARY IN MAJETÍN.

Je ženatý a má dvě děti. Dceru Emmu a syna Edvarda.

Kompetenční oblast: životní prostředí, odpady, zemědělství

Uvolněný člen rady v médiích

16.02.2021 - Když voda chybí, nebo je jí moc. Kraj pomůže v obou situacích

V celkem dvou dotačních programech je k dispozici přibližně sedmatřicet miliónů korun.

Když voda chybí, nebo je jí moc. Kraj pomůže v obou situacích

08.02.2021 - Olomoucký kraj opět podpoří včelaře

Peníze pomohou jak začínajícím chovatelům, tak třeba i těm, kteří o svá včelstva přišli kvůli nemocem a potřebují jejich stavy obnovit.

Olomoucký kraj opět podpoří včelaře

01.02.2021 - Přehradu u Skaličky nechceme, vzkázal kraj do Prahy

Olomoucký kraj už zaslal Ministerstvu pro místní rozvoj svoje stanovisko k aktualizaci Politiky územního rozvoje České republiky.

Přehradu u Skaličky nechceme, vzkázal kraj do Prahy

16.12.2020 - Vychází prosincové vydání měsíčníku Krajánek

Přináší rekapitulaci letošního roku v Olomouckém kraji.

Vychází prosincové vydání měsíčníku Krajánek

23.11.2020 - Vychází listopadové číslo měsíčníku Krajánek

Představí vám nové členy vedení Olomouckého kraje.

Vychází listopadové číslo měsíčníku Krajánek

Ing. et Ing. Martin Šmída