Informace pro voliče

Hlasování ve volbách do zastupitelstev krajů se uskuteční:

• v pátek 7. října 2016 v době od 14:00 hod. do 22:00 hod.
  • v sobotu 8. října 2016 v době od 8:00 hod. do 14:00 hod.

Ve volbách do zastupitelstva Olomouckého kraje může hlasovat občan České republiky,

• který má trvalý pobyt v obci na území Olomouckého kraje,
  • který nejpozději v druhý den voleb dosáhne věku 18 let,
  • u kterého není překážka výkonu volebního práva.

Volič po příchodu do volební místnosti prokáže svou totožnost a státní občanství České republiky. Totožnost a státní občanství prokáže volič platným občanským průkazem nebo cestovním pasem České republiky. Po záznamu ve výpisu ze seznamu voličů obdrží od okrskové volební komise úřední obálku. Na žádost voliče mu okrsková volební komise dodá za chybějící nebo jinak označené hlasovací lístky nové. Voliče, který není zapsán ve výpisu ze seznamu a který prokáže své právo hlasovat ve volebním okrsku, okrsková volební komise dopíše do výpisu ze seznamu voličů dodatečně a umožní mu hlasování.

Voliči, který nebude moci volit ve volebním okrsku, v jehož stálém seznamu voličů  je zapsán, vydá obecní úřad na jeho žádost voličský průkaz. Voličský průkaz voličů s trvalým pobytem v obci na území Olomouckého kraje, opravňuje voliče hlasovat v libovolném volebním okrsku na území Olomouckého kraje. Volič, který se dostavil do volební místnosti s voličským průkazem, je povinen tento průkaz odevzdat okrskové volební komisi.

Neprokáže-li volič svou totožnost a státní občanství České republiky nebude mu hlasování umožněno.

Soubor typu pdfInformace o způsobu hlasování (zdroj MVČR)(174,9 kB)stáhnout
Soubor typu pdfInformace o hlasování na voličský průkaz (zdroj MVČR)(256,2 kB)stáhnout

Poslední změna 03. 06. 2016 09:14:08