Tiskové zprávy

25.05.2018 - Obce z regionu opět zabojují o titul Vesnice roku

Letos se do krajského kola soutěže přihlásilo jedenáct obcí.

25.05.2018 - Vlastivědné muzeum v Olomouci představuje Jízdu králů na Hané

Výstava seznámí veřejnost s historií, podstatou, strukturou a v neposlední řadě i se současnou podobou tohoto pozoruhodného a jedinečného obyčeje na Hané.

24.05.2018 - Kraj radí obcím, jak na dotace

Jakým způsobem mohou využít finanční prostředky z národních i evropských fondů zjišťovaly v sídle Krajského úřadu Olomouckého kraje čtyři desítky zástupců měst a obcí z regionu. Konference s názvem Dotační příležitosti pro obce z MPSV se uskutečnila pod záštitou náměstka hejtmana Pavla Šoltyse.

24.05.2018 - Kraj přidá peníze na akce dobrovolných hasičů

Hejtmanství je podpoří celkem čtyřmi milióny korun.

23.05.2018 - Kraj opět rozjíždí seniorské cestování

Letos se na toulky po regionu bude moci vydat na tři tisíce lidí.

23.05.2018 - Joan Osborne zazpívá na Blues Alive 2018 písně Boba Dylana i hit One of Us

Mezinárodní hudební festival Blues Alive představuje program letošního dvacátého třetího ročníku, který proběhne od 15. do 17. listopadu 2018 v Šumperku.

23.05.2018 - Má vlast cestami proměn opět zamíří do regionů. Letos už podesáté

Slavnostní zahájení desátého ročníku národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn hostil v sobotu 19. května pražský Vyšehrad. V zaplněné královské Akropoli bylo k vidění 121 zvelebených míst ze všech koutů České republiky.

23.05.2018 - Děti oslavily svůj svátek s předstihem. Poprvé v rámci Týdne pro rodinu

Děti si mohly prohlédnout techniku hasičů, zdravotnické záchranné služby i policistů. Vyzkoušely tkaní na stavu, výrobu keramiky a nechybělo ani malování na obličej nebo hudební a sportovní vystoupení.

23.05.2018 - Záchranářská konference řeší poskytování přeshraniční zdravotní péče

Olomoucký kraj by přivítal přijetí mezistátní dohody s Polskem, která by umožňovala poskytování zdravotní péče přes hranici. Pacienti z Jesenicka by mohli být ošetřováni v polských zařízeních, která jsou pro ně lépe dostupná než ta v centrální části kraje.

22.05.2018 - Veřejná doprava bude více konkurovat autům, slibuje její nová ředitelka

Kateřina Suchánková povede KIDSOK od června.

22.05.2018 - Soutěž o nejlepší svítidlo má své vítěze

Lukáš Andrés, Jakub Páleník a Dalibor Slováček, studenti třetího ročníku Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci, zvítězili v soutěži Nejlepší svítidlo. Společně se školou se pořadatelství chopili Pedagogická fakulta UP a sdružení OK4Inovace, které podporuje Olomoucký kraj.

21.05.2018 - V lesích přibývá listnáčů, snáší lépe sucho

Mírné zimy bez větších srážek, letní teploty na jaře, horké léto téměř bez deště, tak se už několik let projevuje v Čechách, na Moravě i za sousedními hranicemi klimatická změna. Stromům chybí vláha a chřadnou. Ztrácí vitalitu a neubrání se škůdcům. Olomoucký kraj patří k nejpostiženějším.

© Krajský úřad Olomouckého kraje