Tiskové zprávy

15.11.2018 - Krajská novinka potěší rodiče malých cyklistů

Tři milióny korun uvolní příští rok Olomoucký kraj na výstavbu a obnovu dětských dopravních hřišť.

14.11.2018 - Olomoucký kraj navštívil německý velvyslanec. S náměstkem hejtmana Jiřím Zemánkem diskutoval o ekonomice i školství

O ekonomické situaci v regionu nebo o nedostatku kvalifikovaných pracovních sil hovořil velvyslanec Spolkové republiky Německo Christoph Israng při své návštěvě Olomouckého kraje. V sídle hejtmanství ho v pátek 9. listopadu přijal 1. náměstek hejtmana Jiří Zemánek.

13.11.2018 - Vychází listopadové číslo měsíčníku Olomoucký kraj

Nové číslo měsíčníku Olomoucký kraj vám představí učitelku mateřské školy z Jívové, kterou za záchranu dětských životů při dopravní nehodě vyznamenal prezident České republiky. Dovíte se v něm také, kam kraj letos rozdělil dotace a co plánuje podpořit příští rok. Svým návrhem se můžete zapojit do soutěže o krajskou stavbu roku.

13.11.2018 - Mikulášská sbírka rané péče. Pomozte s pečením perníčků pro dárce

Společnost pro ranou péči, která v Olomouckém kraji podporuje 190 rodin postižených nebo těžce nemocných dětí, pořádá 5. prosince 2018 už šestý ročník Mikulášské sbírky. Do Mikulášské sbírky 2018 se lze zapojit už teď prostřednictvím pečení perníčků.

13.11.2018 - Doprava v kraji bude bezpečnější. Hejtmanství přispěje na cyklostezky i nové přechody

V obou dotačních programech, jejichž vyhlášení musí ještě schválit zastupitelstvo, je připraveno k rozdělení celkem sedmnáct a půl miliónu korun.

12.11.2018 - Kraj si připomněl konec první světové války a ocenil veterány

Vzpomínkového aktu se zúčastnilo zhruba šest desítek vojáků, kteří prošli válečnou vřavou.

12.11.2018 - Vánoční nákupy hravě: Třetí ročník Dizajntrhu láká na více než stovku prodejců i tvořivý program

Ve dnech 16. a 17. listopadu se do srdce Hané sjedou čeští a slovenští prodejci a nabídnou to nejlepší z módy, doplňků, knih, hraček, kosmetiky a dalšího.

09.11.2018 - Která se vám líbí nejvíc? Navrhněte stavbu roku

Hned v pěti různých kategoriích mohou lidé nominovat projekty do soutěže Stavba roku Olomouckého kraje 2018. Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2019. Vítěze vybere odborná porota v březnu.

08.11.2018 - Turisty dělí od jedinečné vyhlídky třiaosmdesát schodů

Začátkem prosince bude otevřena zbrusu nová rozhledna Kopaninka nedaleko obce Repechy na Prostějovsku.

08.11.2018 - Hejtman vyrazil opět do terénu. Zajímal se o problémy firem

Přímo ve výrobní hale jednoho z významných zaměstnavatelů hejtman zjišťoval, co firmy v regionu trápí a v čem by jim mohl kraj pomoci.

08.11.2018 - Kraj se znovu připravoval na povodně

Simulace krizového stavu byla tentokrát zaměřena na zajištění materiálních zdrojů.

08.11.2018 - Projekt Vary(ace) pomáhá amatérským filmařům

Ve spolupráci s režisérem Petrem Zelenkou rozjelo Muzeum umění Olomouc projekt Vary(ace), který umožnil třem amatérským filmovým štábům natáčet krátkometrážní hraný film s profesionály – herci Petrou Špalkovou, Janem Dolanským, Miroslavem Krobotem, Pavlem Liškou a Barborou Polákovou, kameramanem Janem Malířem, skladatelem Janem P. Muchowem a dalšími umělci.

© Krajský úřad Olomouckého kraje