Tiskové zprávy

20.07.2017 - Úspěšný účastník Makabiády oceněn Olomouckým krajem i městem Prostějov

Stříbrnou a bronzovou medaili přivezl z 20. Makabiády v Izraeli prostějovský sportovec Vojtěch Dub.

20.07.2017 - Letní dvojčíslo krajských novin vychází

Užitečné rady a tipy, jak aktivně strávit dovolenou a prázdniny v kraji, informace k dalšímu kolu kotlíkových dotací nebo výsledky soutěže Vesnice roku Olomouckého kraje. To jsou některá témata letního vydání měsíčníku Olomoucký kraj.

19.07.2017 - Náměstek hejtmana Jan Zahradníček otevřel zrekonstruovaný průtah Odrlicemi

Celkové náklady se vyšplhaly na 42 milionů korun. Z toho opravu silnice za necelých 26 milionů zaplatil Olomoucký kraj.

19.07.2017 - Jak „přežít“ cestu v horku

Značka ideál? Řídit naboso, nebo v žabkách, do půl těla, s ventilátorem v ruce a chladicím boxem plným zmrzliny místo spolujezdce na předním sedadle. Jestli si takhle představujete letní cestování, pak vězte, že jste si hned několikrát řekli o pokutu, nemluvě o velkých následcích v případě havárie.

18.07.2017 - Pacientům s demencí pomáhá v Jesenické nemocnici bazální stimulace

Poslech známé hudby, vnímání známých vůní či hlasů, sledování oblíbených pořadů nebo vlastních fotografií. I takovéto zdánlivě obyčejné činnosti mohou v případě těžce postižených a nemocných lidí přinášet významné pokroky v oblasti vnímání, komunikace či pohybu. Důkazem jsou pozitivní výsledky zdravotníků, kteří koncept bazální stimulace uplatňují v rámci ošetřovatelské péče.

18.07.2017 - V Olomouckém kraji se soutěžilo o Výrobek OK a Regionální potravinu

Celkem 118 potravinářských a zemědělských produktů od 49 výrobců z regionu se letos ucházelo o ocenění Výrobek Olomouckého kraje.

18.07.2017 - Sanitka České společnosti AIDS pomoc bude bezplatně testovat na Moravě

Po dvou měsících testování v terénu zaměřeného na Prahu vycházíme vstříc zájemcům na Moravě a vyjíždíme do Kroměříže, Přerova, Šumperku a Olomouce. Využijte této možnosti a nechte se v odpoledních hodinách otestovat v jednom z moravských měst.

14.07.2017 - Chystá se druhý ročník soutěže Babička Olomouckého kraje

V rámci oslav Dne seniorů se bude v Olomouckém kraji už podruhé volit Babička našeho regionu. Odborná porota ji vybere 21. září na výstavišti Flora v Olomouci.

12.07.2017 - Začíná oprava chodníků na Vsadsku v Přerově. Kvůli havarijním přípojkám stavba rok stála

Po jedenácti měsících začne v pondělí 17. července dlouho očekávaná rekonstrukce chodníků v ulici Vsadsko v Přerově.

12.07.2017 - V Bezděkově u Úsova proběhl historicky první levandulový festival v ČR

Ve sváteční dny 5. a 6. července se stala malá vesnička Bezděkov u Úsova místem, kde se sešli všichni milovníci levandulí, farmářských a lokálních produktů a také dobré hudby a zábavy.

11.07.2017 - V Olomouci proběhl další workshop se sociální tématikou

Před začátkem letních prázdnin proběhl na Krajském úřadě Olomouckého kraje workshop s názvem „ Umírání jako součást života“. Workshopu se zúčastnilo přes 80 osob a byl realizovaný v rámci projektu „Podpora plánování sociálních služeb a sociální práce na území Olomouckého kraje v návaznosti na zvyšování jejich dostupnosti a kvality“.

11.07.2017 - Okolí průpichu v Přerově čeká na návrhy architektů. Zájemci si mohou projít místa, která nejsou běžně přístupná

Nový silniční průtah, který v Přerově protne území ulic Komenského, Havlíčkova, Čechova, Kramářova a Husova, čeká na své urbanistické řešení. Radní ve čtvrtek 13. července vyhlásí soutěž o návrh, který by měla ukázat, jak bude území v okolí čtyřproudé komunikace vypadat.

© Krajský úřad Olomouckého kraje