Známe vítěze! Vesnicí roku 2016 je Kašava

20. 09. 2016

Obec Kašava ze Zlínského kraje zvítězila ve dvaadvacátém ročníku soutěže Vesnice roku. Výsledky celostátního kola byly vyhlášeny v sobotu 17. 9. 2016 v Luhačovicích. Na druhém místě skončila obec Prysk z Libereckého kraje a třetí místo získala obec Kozojídky z Jihomoravského kraje. Prestižní klání se i letos těšilo obrovskému zájmu veřejnosti.

V letošním roce se do soutěže přihlásilo celkem 251 obcí ze třinácti krajů České republiky. Komisaři posuzovali účastníky dle nejrůznějších kritérií v několika oblastech. Obce, které získaly Zlatou stuhu, a tedy prvenství na úrovni krajů, postoupily do finále.

V rámci celostátního kola byla již podruhé udělena také „Vesnice roku 2016 – Cena veřejnosti“. Tu získala obec Velké Hoštice z Moravskoslezského kraje. Koláčovou cenu za nejlepší domácí koláče získala obec Sebranice z Pardubického kraje. Obec Hněvotín z Olomouckého kraje získala čtvrté místo.

Poslední změna 20. 09. 2016 11:34:00