Značkou HANÁ regionální produkt® byli oceněni další výrobci i nové služby

10. 11. 2015

Na listopadovém jednání certifikační komise bylo rozhodnuto o přidělení certifikátů dalším výrobkům – jedná se o:

-      David Johanes, Olomouc – Johanes - Skleněné figurky

-      Jarmila Svozilová, Cholina – Vitráže

-      Miluše Domanská, Jívová – Svíčky z Jívové a Glycerinová mýdla z Jívové

-      Marie Fojtíková, Olomouc – Hejčín – Sváteční koláčky

-      PROFI-TISK GROUP s.r.o., Olomouc – Pralinky Choco Bonté

-      Eva Jirásková, Olomouc – Samotišky – Trubička od Svatého Kopečka

-      Zdeněk Fischer – Minifarma Pod Kaštany, Luká - Ovocné a zeleninové pochoutky z Minifarmy pod Kaštany

-      Bohdana Jadrníčková – Pivovar Jadrníček, Náměšť na Hané – Náměšťské pivo

Kromě řemesel a regionálních pochoutek certifikační komise přidělila certifikát i novým službám – jedná se o:

-      Hostinec Chomout, Olomouc - Chomoutov

-      To pravé z Hané i odjinud – posezení, Olomouc

Výrobky a služby vhodné pro udělení značky hodnotí vždy certifikační komise, kterou tvoří zástupci místních akčních skupin, sdružení, institucí, regionálních výrobců a odborné veřejnosti. Zaměřuje se především na základní kritéria, podporující místní původ, kvalitu, šetrnost k životnímu prostředí a jedinečnost ve vztahu k regionu. Regionální značka garantuje zákazníkům původ výrobku z Hané, originalitu a vazbu na toto území, a zároveň slouží ke zviditelnění místní produkce.

Nejbližší kolo další certifikace regionální značky se uskuteční na jaře 2016. Značku Haná uděluje MAS Moravská cesta se sídlem v Července, kam se mohou výrobci, řemeslníci, producenti a poskytovatelé služeb se svými žádostmi obracet.

Soubor typu pdfTisková zpráva(434,4 kB)stáhnout

Poslední změna 10. 11. 2015 11:00:38