Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje má jako první na Moravě certifikát kvality a bezpečí

15. 11. 2016

Zdravotnická záchranná služba v regionu poskytuje pacientům přednemocniční neodkladnou péči na té nejlepší úrovni. A má to černé na bílém. Organizace, kterou zřizuje Olomoucký kraj, totiž uspěla v procesu, jehož výsledkem je certifikát kvality a bezpečí.

„Zisk certifikátu považuji za velký úspěch. My se samozřejmě této oblasti zdravotnictví budeme dál důkladně věnovat, aby ten vysoký standard v péči o pacienty zůstal dodržen a ještě rostl,“ řekl Dalibor Horák, náměstek hejtmana pro zdravotnictví.

Společně se Zdravotnickou záchrannou službou Olomouckého kraje dostali toto osvědčení záchranáři z Karlovarského kraje.

„Komise nás ocenila 9,85 body z možných deseti. To svědčí o špičkové úrovni zaměstnanců zdravotnické záchranné služby. Pro pacienty to znamená, že byla do praxe zavedena taková opatření, která zlepšují péči a zvyšují jejich bezpečí,“ uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Petr Hubáček.

„Zavedení těchto mechanismů v podstatě vylučuje, aby při práci záchranářů došlo k nějakému nedorozumění nebo problémům,“ doplnil Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

Více než roční proces certifikace vyvrcholil dvoudenní kontrolou auditorů, kteří zkoumali nejen medicínské postupy, ale také třeba údržbu sanitek na osmi výjezdových základnách v regionu.

„Auditory například zajímalo i to, zda řidič sanitky ví, kdy může pustit sirénu,“ doplnila Radka Filipčíková, která má v rámci zdravotnické záchranné služby na starosti projektové řízení a kvalitu.

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje zahájila svou činnost 1. července 2004. V současné době má patnáct výjezdových základen. Pracuje tu na 600 zaměstnanců.

Poslední změna 15. 11. 2016 14:10:52