Zástupci samospráv jednali v Jeseníku o odpadech i digitálních mapách

Zástupci Sdružení místních samospráv Olomouckého kraje se ve čtvrtek 7. září setkali v Jeseníku na krajském shromáždění. Za Olomoucký kraj se akce zúčastnil hejtman Josef Suchánek a krajský radní pro oblast životního prostředí Martin Šmída.

Dopolední blok byl věnovaný digitálně technickým mapám a možnostem řešení problematiky sucha na úrovni obcí. Slovo dostali i představitelé partnerské společnosti Elektrowin. Odpoledne se diskutovalo o odpadovém hospodářství, zejména o probíhajícím projektu Odpady Olomouckého kraje.

Sdružení místních samospráv České republiky je nevládní apolitickou organizací s celostátní působností, která sdružuje a hájí zájmy obcí a měst v Česku. Ze širokého spektra aktivit ve prospěch samospráv lze zmínit především prosazování spravedlivého dělení daňových výnosů mezi obce a města v republice. Sdružení je silným partnerem vlády, parlamentů a všech krajů. V Olomouckém kraji je do sdružení zapojeno celkem 171 obcí a měst.

Zástupci samospráv jednali v Jeseníku o odpadech i digitálních mapách

Poslední změna 12. 09. 2023 10:26:41