Zástupci kraje poděkovali vězňům nacistického režimu

01. 11. 2023

Lidé, kteří byli perzekuování nacistickým režimem si ve středu 25. října v budově Krajského úřadu Olomouckého kraje převzali věcné dary, pamětní listy a poukaz na léky.

„Především jsme však těmto lidem poděkovali za jejich statečnost a ujistili je, že na bezpráví, které na nich bylo vykonáno, nikdy nezapomeneme a že budeme dělat maximum pro to, aby se podobné křivdy nikdy neopakovaly,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Olomoucký kraj na setkání dále zastupoval druhý náměstek Dalibor Horák. Vězni z koncentračních táborů se sdružují v Židovské obci Olomouc i v Českém svazu bojovníků za svobodu. Proto byli mezi pozvanými hosty i zástupci těchto organizací.

Pro Olomoucký kraj je velmi důležité udržovat kontakt s lidmi, kteří se stali oběťmi nacistického režimu. Jednak proto, abychom jim alespoň částečně mohli pomáhat, a také proto, aby společnost nezapomněla, k čemu mohou vést zhoubné ideologie,“ dodal náměstek Horák.

Zástupci kraje poděkovali vězňům nacistického režimu

Poslední změna 01. 11. 2023 15:40:43