Zástupci kraje jednali na Úřadu vlády. Tématem bylo školství, zdravotnictví i ohrožené lokality

25. 07. 2023

Zástupci krajských tripartit jednali 10. července na Úřadu vlády ČR s Radou hospodářské a sociální dohody (RHSD) ČR. Za Olomoucký kraj se schůze zúčastnil Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí. Zaměstnavatele z našeho regionu zastupoval Petr Buchta a odbory David Krmášek.

„Kromě problematiky školství, zdravotnictví a sociálních služeb, kde se probíraly otázky nastavení dotačních programů a stanovení priorit ve vzdělávání, jsem znovu otevřel také problém řešení situace v hospodářsky a sociálně ohrožených územích, které tvoří tři čtvrtiny území našeho kraje,“ uvedl náměstek Slavotínek.

V Olomouckém kraji je třináct správních obvodů, přitom deset z nich je zařazeno právě na seznam hospodářsky a sociálně ohrožených území. Hejtmanství po vládě požaduje, aby se tento nepříznivý stav řešil systémově a na celorepublikové úrovni. Jde navíc o problém, který je úzce spjat i s dalšími oblastmi veřejné správy, jako je už zmiňované vzdělávání a poskytování sociálních služeb.

„Řadu dobrých kroků se už naštěstí podařilo udělat, ale spousta jich ještě zbývá. Na jednání RHSD jsem za náš kraj poděkoval za podporu investic do dopravní infrastruktury,“ dodal Slavotínek.

Poslední změna 25. 07. 2023 11:11:46