Zaměstnanci krajského úřadu opět nakoupili hvězdy pro dobrou věc

07. 12. 2023

Vánoční hvězdy letos opět provoněly a ozdobily kanceláře na Krajském úřadě Olomouckého kraje. Koupí pryšce nádherného podpořili zaměstnanci Dětskou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc, kam výtěžek poputoval. Celkem se do projektu zapojilo 221 zaměstnanců.

„Zaměstnanci krajského úřadu nákupem 263 kusů velkých vánočních hvězd a 181 malých vánočních hvězd přispěli nadaci Šance Olomouc, která pomáhá onkologicky nemocným dětem, částkou bezmála čtyřicet tři tisíc korun,“ uvedl ředitel krajského úřadu Lubomír Baláš.

Koupí malé hvězdy přispěli lidé do sbírky částkou šedesát korun, velká stála dvojnásobek. Do charitativní sbírky Vánoční hvězda se krajský úřad zapojuje pravidelně a počet zapojených i vybraných peněz každoročně roste. Výtěžek z této akce konkrétně poputoval na podporu léčby nejmenších hematologicky a onkologicky nemocných dětí.

Letos se sbírka konala už po šestadvacáté. První výtěžek v roce 1998 činil necelých devětapadesát tisíc korun, loňský rok byl rekordní, výtěžek totiž dosáhl téměř čtyř miliónů korun.

Zaměstnanci krajského úřadu opět nakoupili hvězdy pro dobrou věc

Poslední změna 07. 12. 2023 14:08:54