Zaměstnanci krajského úřadu dojeli až do Austrálie. Neopustili přitom Olomoucký kraj

22. 06. 2021

Téměř 16 tisíc kilometrů společně najezdili, nachodili nebo naběhali zaměstnanci Olomouckého kraje během května při svých cestách do práce a z práce. A nezastavilo je ani nepříznivé květnové počasí. Pro zajímavost, touto překonanou vzdáleností by se dostali třeba až do Austrálie nebo Antarktidy. Celkem se akce zúčastnilo rekordních 72 zaměstnanců, kteří soutěžili ve 20 týmech.

„Nejdůležitější byla skutečnost, že po dlouhém období lockdownu během pandemie koronaviru jsme se mohli opět aktivním způsobem dopravit do práce a pořádně protáhnout tělo. Do soutěže jsme se stejně jako před rokem zapojili i přes nepříznivou situaci. Naši zaměstnanci ukázali, jak je pro ně pohyb důležitý, a neodradilo je ani nezvykle chladné a deštivé počasí,“ pochválil účastníky projektu ředitel Krajského úřadu Olomouckého kraje Lubomír Baláš.

V rámci výkonnostní soutěže jednotlivců byla nejaktivnějším účastníkem Jana Svobodová z týmu „Canón team“, která na kole najezdila úctyhodných 811 kilometrů. Zároveň se umístila mezi ženami v rámci olomouckého regionu na výborném šestém místě. Mezi muži byl na kole nejaktivnější Martin Pokorný z týmu „OSRáci“ s téměř 796 kilometry. V rámci olomouckého regionu to mezi muži stačilo na pěkné 28. místo. Nedostižnou se v rámci jedenáctého ročníku projektu Do práce na kole stala opět dvojice Lada a František Malí z týmu „Zelenou Stopou“, kteří společně nachodili 367 kilometrů. V rámci soutěže týmové pravidelnosti zvítězil tým s názvem „hojaji“ ve složení Jitka Ingrová a Jana Pospíšilová, které se do práce dopravovaly celý měsíc na kole nebo pěšky se stoprocentní pravidelností.

„Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří se projektu Do práce na kole zúčastnili. Mám radost z toho, že navzdory ne příliš dobrému počasí nechali auta doma a vyrazili plnit svoje pracovní povinnosti na kole nebo pěšky. Sám na kole do práce jezdím téměř denně také, i když jsem svá květnová data do našeho přehledu neuváděl,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Poslední změna 22. 06. 2021 14:24:26