Zámecký ples proběhl ve stylu první republiky

03. 09. 2018

Open-air zámecký ples ve stylu první republiky na zámku Čechy pod Kosířem byl ojedinělou akcí, která se uskutečnila v rámci hradozámecké noci, celostátního projektu Národního památkového ústavu, v sobotu 25. srpna.

Netradiční načasování plesu na konci léta přilákalo mnoho krásně oblečených párů, které využily možnosti zatančit si za doprovodu osmnáctičlenného orchestru na hudbu 30. let a vrátit se tak do dob noblesní zábavy ztvárněné prvorepublikovými filmy.

Lidé si mohli užít dobové hudby nebo se pokochat módní přehlídkou originálních šatů, které oblékaly filmové hvězdy první republiky, jako například Nataša Gollová, Adina Mandlová nebo Svatopluk Beneš.

První ročník zámeckého plesu získal velmi kladné reakce od účinkujících i návštěvníků, kteří projevili velký zájem na jejím pokračování v příštích letech.

Ples uspořádal zámek Čechy pod Kosířem ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Olomouci a za finančního přispění Olomouckého kraje. Záštitu převzal náměstek hejtmana František Jura a čestným hostem akce byl také náměstek Dalibor Horák.

Zámecký ples proběhl ve stylu první republiky

Poslední změna 03. 09. 2018 11:48:57