Zahájili jsme druhý běh lekcí „S Interregem pro předškoláky a jejich rodiny“

03. 10. 2018

Pracovníci Regionálních subjektů programu Interreg V-A Česká republika - Polsko zahájili v Opolí druhý běh lekcí pro předškoláky „S Interregem pro předškoláky a jejich rodiny“. Cílem této aktivity je propagace programu mezi předškolními dětmi v mateřských školách v Olomouckém kraji a Opolském vojvodství. První běh lekcí úspěšně proběhl v měsících srpen a září. Z důvodu zájmu dalších mateřských škol oba Regionální subjekty v aktivitě společně pokračují. Během lekcí jsou dětem představeny základní informace o České republice a Polsku, znaky obou zemí, typická gastronomie, hrdinové českých a polských pohádek. Děti během prezentace slyší rodilé mluvčí, ochutnají cukrovinky sousedů a seznámí se s některými česko-polskými projekty. Jedním z nich je i projekt partnerských zoologických zahrad v Olomouci a Opolí, do nich děti obdrží jako bonus vstupenky.

Akce je realizována z projektů technické pomoci obou Regionálních subjektů a Společného sekretariátu a během podzimu bude pokračovat v dalších mateřských školách obou regionů.

Zahájili jsme druhý běh lekcí „S Interregem pro předškoláky a jejich rodiny“

Poslední změna 03. 10. 2018 09:14:09