Začaly 1. Sportovní hry seniorů Olomouckého kraje

10. 06. 2016

Osmnáct smíšených pětičlenných družstev seniorů z celého regionu a jeden tým z Moravskoslezského kraje se účastní prvních sportovních her, které pořádá Krajská rada seniorů Olomouckého kraje. Na stadionu TJ Lokomotiva Olomouc absolvují celkem deset soutěžních disciplín.

„Sportovní soutěže získávají v poslední době mezi seniory na stále větší oblibě. Tato akce jim nabízí zdraví prospěšnou  alternativu smysluplného trávení volného času - ať už aktivně, jako soutěžící, anebo pasivně, jako diváci a fandové,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová.

„Senioři tvoří v současné době nezanedbatelnou část obyvatel Olomouckého kraje. Činnosti, které mají za cíl udržet tyto lidi stále aktivní, proto region dlouhodobě podporuje – mimo jiné i finančně,“ uvedl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

Hod na basketbalový koš, běh s kolečkem a břemenem, tenisová zručnost nebo slalom, štafeta a šipky – to jsou jen některé z disciplín, které musí závodníci splnit. Tou nejtěžší bude podle pořadatelů hod kroužků na trn.

„Při této disciplíně není vůbec podstatné to, v jaké je člověk kondici. Důležité je soustředění a přesná ruka,“ vysvětlila Milena Hesová.

Nechybí ani doprovodný program. V jeho rámci budou zdravotníci měřit všem zájemcům z řad asi dvou set padesáti návštěvníků sportovních her tlak a množství podkožního tuku.

Více fotografií naleznete zde.

Začaly 1. Sportovní hry seniorů Olomouckého kraje

Poslední změna 10. 06. 2016 14:52:02