Začalo očkování v domovech seniorů v kraji

08. 01. 2021

Domov pro seniory Tovačov - právě toto zařízení bylo jedním z prvních svého druhu na území Olomouckého kraje, kde odstartovalo očkování proti Covid-19. Mobilní očkovací tým z Fakultní nemocnice Olomouc sem dorazil hned ráno, aby zájemcům z řad klientů i zaměstnanců podal první dávku vakcíny.

„Olomoucký kraj ve spolupráci s fakultní nemocnicí zahájil očkování nejohroženějších obyvatel kraje, tedy klientů domovů pro seniory a dalších sociálních služeb, v pátek 8. ledna. To je mnohem dříve, než jak to vypadalo ještě začátkem týdne. Těší mě, že v tovačovském domově seniorů proběhlo vše bez vážnějších potíží,” uvedl Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje.

V současné době se očkování týká zhruba stovky seniorů denně. Od příštího týdne ale počet očkovaných vzroste.

„Tovačovský domov pro seniory je pilotním projektem. Důvodem je snaha zjistit, za jak dlouho jsme schopni naočkovat určitý počet lidí a jaké případné provozní problémy se mohou vyskytnout, tak abychom se jich v dalších zařízeních vyvarovali a nastavený systém fungoval,“ vysvětlil Zbyněk Vočka z krajského odboru sociálních věcí.

Do Olomouckého kraje by mělo v prvním měsíci roku 2021 dorazit necelých 14 tisíc dávek vakcíny proti Covid-19. V únoru se toto množství bude navyšovat.

„V současnosti tedy očkujeme prioritně zdravotníky a seniory. Další skupiny budeme zařazovat podle plánu a reálných dodávek očkovací vakcíny,“ sdělil hejtman Josef Suchánek.

Začalo očkování v domovech seniorů v kraji

Poslední změna 08. 01. 2021 13:02:14