Začala letní etapa Flory Olomouc

17. 08. 2017

Letní květy, voňavé růže, chutná růžová vína, ohromující terakotová armáda i pestré zahradnické trhy a relax zóny v kulisách bohaté zeleně. To všechno nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc. Letošní ročník dnes ráno slavnostně zahájil také hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

„Pro Olomoucký kraj je tato akce velice významná, především z hlediska cestovního ruchu. Jsme nesmírně rádi, že díky květinovým výstavám zavítají do našeho regionu každoročně tisíce lidí. Děkuji pořadatelům za to, že se organizace jednotlivých etap veletrhu vždy zhostili naprosto profesionálním způsobem a doufám, že díky spolupráci nás všech bude naše krajské město stále zelenější,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Hlavní květinová expozice nese název Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů. Právě v tomto duchu je vystavěn celý pavilon A na výstavišti Flora. Chybět nebude ani výstava růží, letní zahradnické trhy nebo mistrovství ve vaření kotlíkových gulášů.

Velkým lákadlem pro návštěvníky bude také výstava Terakotová armáda, která jim dovolí nahlédnout do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti. Olomoucký kraj expozici podpořil částkou 300 tisíc korun.

Výstava ve Smetanových sadech v Olomouci potrvá do neděle 20. srpna.

Více informací najdete na webu www.flora-ol.cz.

Více fotografií zde.

Začala letní etapa Flory Olomouc