Výzva do OP Nadnárodní spolupráce - Střední Evropa (CENTRAL EUROPE PROGRAMME)

13. 07. 2010

V pondělí 12. 7. 2010 byla vyhlášena strategická výzva do OP Nadnárodní spolupráce - Střední Evropa (CENTRAL EUROPE PROGRAMME).

Jedná se o způsob přípravy projektů odlišný od standardní výzvy v programu. Ve stručnosti funguje takto:

Je připraveno 7 konceptů projektů s vydefinovaným cílem, vhodnými žadateli (projektovými partnery)

Cítí-li se nějaká vhodná organizace oslovena projektem pak může konzultovat s Národním kontaktním místem (MMR - Ing. Arch. Stella Horváthová nebo Mgr. Tereza Tkadlečková; nadnarodni@mmr.cz), nebo s CEP a. s. (kontakty viz níže)

Vhodná organizace může svůj zájem vyjádřit nejpozději do 17. 9. 2010 do 12:00 předáním formuláře „EXPRESSION OF INTEREST" na Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Budou vybrány nejvhodnější subjekty (max 6 ) na každý koncept z každé země a po další selekci partnerství řídícím orgánem bude sepsána regulérní žádost o dotaci (jako ve standardní Výzvě)

Žádosti o projekt schvaluje Monitorovací výbor programu OP Central Europe

Zmíněné výzvě se věnuje následující webová stránka (v angličtině):

Pro základní informaci přikládám seznam projektových konceptů - tematické zaměření budoucích projektů:

1. Podpora inovací prostřednictvím nové koncepce klastrů na podporu nově vznikajících problémů a mezisektorových témat;
2. Modernizace vnitrozemských vodních cest a námořních přístavů;
3. Města na železničních uzlech města a na síti TEN-T;
4. Zavedení regionálních energetických koncepcí;
5. Demonstrace energetické účinnosti a využití obnovitelných zdrojů energie prostřednictvím veřejných budov;
6. Inovativní řešení bydlení a péče pro starší a zranitelné osoby ve středoevropských městech;
7. Vylepšená správa a řízení infrastruktury a služeb v regionech a městech dotčených demografickými změnami.

V návaznosti na Výzvu k předložení EXPRESSION OF INTEREST Strategické výzvy v programu Nadnárodní spolupráce - Střední Evropa (Central Europe) 12.7. 2010, bychom vás chtěli informovat o možnosti konzultace (informativní schůzky), která se bude konat ve dvou termínech 4.8. 2010 a 11.8. 2010 v budově Ministerstva pro místní rozvoj, ve velké zasedací místnosti na Staroměstském nám. 6, Praha 1, vždy od 10.00 hod.

V případě zájmu potvrďte svou účast na e-mail: horste@mmr.cz do 29.7. 2010 (resp. 5.8.2010)

Poslední změna 13. 07. 2010 12:54:28