Volejbalistky Olomouce a Šternberku bavily Horní náměstí při beachové show

07. 08. 2017

První srpnová sobota patřila na Horním náměstí v Olomouci plážovému volejbalu. Přímo před vstupem do historické budovy radnice vyrostl nefalšovaný beachový kurt, na němž se v rámci turnaje dvojic představily extraligové volejbalistky VK UP Olomouc a také Sokola Šternberk. Závěr horkého, ale nadmíru vydařeného volejbalového dne v centru hanácké metropole obstaral exhibiční zápas osobností.

Písečné hřiště bude stát v těsném sousedství proslulého sloupu Nejsvětější Trojice celý týden a postupně se na něm představí několik olomouckých vrcholových týmů z různých sportovních odvětví. Kurt bude navíc k dispozici i zájemcům z řad široké veřejnosti. Premiéru na něm však obstaraly úřadující držitelky Českého poháru volejbalistek, tedy družstvo Univerzity Palackého Olomouc a také hráčky z nejmenšího extraligového města v republice Šternberka. Oba spřátelené celky během dne odtajnily divákům postupně se tvořící soupisky na blížící se další ročník nejvyšší domácí soutěže a nabídly strhující beachvolejbalové souboje v turnaji osmi dvojic, které se nejprve utkaly ve dvou základních skupinách a poté ty nejlepší v semifinále a finále o putovní pohár. Ten nakonec získaly do přechodného držení olomoucké volejbalistky Darina Košická s Šárkou Kubínovou, které ve finále zdolaly šternberský pár Kristýna Soldánová a Lucie Hanousková. Třetí byly velezkušené hráčky Univerzity Palackého Olomouc Katarína Dudová a Jana Napolitano Šenková.

Vyvrcholením volejbalové exhibice, jež se konala v rámci celoročních aktivit připomínajících, že Olomouc je letos evropským městem sportu, a kterou podpořil i Olomoucký kraj, byl beachový souboj osobností. V něm se střetli trenéři olomouckých volejbalistek Jiří Teplý a Pavel Háp, předseda VK UP Jiří Zemánek, ředitel klubu Radan Holásek, vedoucí družstva olomouckých žen Milan Tuháček a někdejší hráčka Univerzity Palackého i československé reprezentace v šestkovém volejbalu Jana Teplá. Výsledek rozhodně nebyl tím hlavním a všichni aktéři předvedli přihlížejícím v žáru odpoledního srpnového slunce řadu parádních úderů i efektních zákroků v poli.

„Doufám, že jsme diváky pobavili a zároveň je také pozvali do naší haly na domácí extraligové i pohárové zápasy,“ přeje si předseda univerzitního volejbalového klubu Jiří Zemánek. „Dnešní den měl přispět k oživení olomouckého centra, které si to v letních dnech bezesporu zaslouží, ale všichni budeme velmi rádi, pokud obyvatelé města nebo i jeho návštěvníci využijí příležitosti a vyzkoušejí si náš krásný sport na písku kurtu u radnice sami,“ dodal Zemánek.

Volejbalistky Olomouce a Šternberku bavily Horní náměstí při beachové show

Poslední změna 07. 08. 2017 10:44:42