Víkend byl nabitý událostmi

30. 04. 2018

Hned několik významných akcí proběhlo minulý víkend v regionu a u velké části z nich bylo vedení Olomouckého kraje. Sobota 28. dubna patřila vzpomínkovým událostem, ale také otevírání nové požární zbrojnice.

„Javoříčko není jen místem, kde na konci války došlo k obrovské tragédii, ale také místem, které nám dává naději. Vypálenou vesnici se totiž podařilo obnovit. Obec je tedy důkazem, že zlo bude nakonec vždy poraženo,“ řekl v průběhu pietní vzpomínky hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Smutnou událost připomíná památník a expozice, na jejíž vybudování přispělo hejtmanství částkou 300 tisíc korun.

Podobná akce se v neděli konala za účasti náměstka hejtmana Pavla Šoltyse také v Zákřově, kde stejně jako v Javoříčku zabili nacisté na konci druhé světové války desítky nevinných lidí.

Sobotní harmonogram pokračoval v Úsově. Tam hejtman vyrazil otevřít zbrusu novou požární zbrojnici. Hasičárna nabídne požárníkům nejen dostatek místa pro parkování techniky, ale konečně i důstojné zázemí k výkonu služby.

Víkend byl nabitý událostmi

Poslední změna 30. 04. 2018 10:42:18