Velikonoční trhy v Hlubočkách patřily regionálním produktům

Hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek zavítal na Velký pátek 7. dubna do Hluboček na Olomoucku. Konaly se tam tradiční velikonoční farmářské trhy. Mezi návštěvníky akce byl také náměstek ministra zemědělství Miroslav Skřivánek.

K ochutnání a ke koupi byly v nabídce kvalitní výrobky od regionálních farmářů, jako například domácí pečivo, uzeniny, masné a mléčné produkty, moučníky, bylinná kosmetika, velikonoční i dřevěné dekorace a hračky. Součástí trhů bylo také malování kraslic a soutěž o nejlepší kraslici. Nechyběly ani vědecké dílničky pro děti a pletení tataru.

Hejtmanství vnímá regionální potraviny jako jedno ze zásadních témat, trhy a značení lokálních produktů dlouhodobě podporuje. Dotační titul Podpora farmářských trhů nabízí pro letošek 350 tisíc korun, v případě dotačního titulu Podpora regionálního značení je to dalších 300 tisíc.

Velikonoční trhy v Hlubočkách patřily regionálním produktům

Poslední změna 14. 04. 2023 12:23:52