V Sobotíně se probíral regionální rozvoj

Komise pro regionální rozvoj zasedala 2. a 3. března v Sobotíně. Na programu byly například novinky z oblasti dotační politiky, ochrany životního prostředí nebo podpory bydlení. Téma se stočilo i k otázce hospodářsky a sociálně vyloučených lokalit. Za Olomoucký kraj se jí zúčastnil Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje.

Kromě dotační politiky nebo sociálních témat se komise zabývala i projekty, které propagují život na venkově. Vybrala například zástupce do poroty Vesnice roku 2023 a Dřevěná stavba roku.

Pro Olomoucký kraj je rozvoj venkova jednou z hlavních priorit. Letos například nově navýšil peníze do dotačního programu Obchůdek, aby na vesnicích mohly dál fungovat malé prodejny, které by jinak musely ukončit provoz.

V Sobotíně se probíral regionální rozvoj

Poslední změna 09. 03. 2023 12:08:06