V Olomouci proběhla Konference Bezpečné a chytré město

31. 10. 2017

Konference Bezpečné a chytré město se konala 19. září 2017 v hotelu Flora v Olomouci pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje pana Ladislava Oklešťka. Pátý ročník této konference již tradičně pořádala společnost Magnus Regio, a to za finanční podpory z rozpočtu Olomouckého kraje. Konferenci navštívilo přes 60 účastníků z řad starostů a odborníků z oboru informatiky a rozvoje měst a obcí.

Velkým tématem byla GDPR – nová směrnice EU o ochraně osobních údajů, dále bezpečnost měkkých cílů, jako jsou školky nebo kulturní instituce, moderní technologie usnadňující život ve městech a obcích i kybernetická bezpečnost. Vystoupení náměstka hejtmana Mgr. Františka Jury a zástupců z řad MV ČR, MMR ČR, NÚKIB, Úřadu pro ochranu osobních údajů, KIDSOKu a dalších doplnili odborné přednášky firem, které jsou schopny pomoci starostům a zástupcům samospráv řešit praktický a bezproblémový chod jejich měst a obcí. Kvalitu přednášek ocenili všichni přítomní.

Konference Bezpečné a chytré město

Poslední změna 31. 10. 2017 14:56:32