V Lipníku nad Bečvou začala přestavba nebezpečné křižovatky

14. 07. 2014

Dnes dopoledne zahájili dělníci stavbu kruhového objezdu na obchvatu Lipníku nad Bečvou. Nebezpečné místo, kterému se říká křižovatka smrti, navštívil i ministr dopravy Antonín Prachař a náměstek hejtmana pro dopravu Alois Mačák. Kruhový objezd za osm milionů korun bude dokončen během října.

„Je to dobrá zpráva pro všechny občany našeho kraje. Výrazně se zvýší bezpečnost a pohodlí všech účastníků silničního provozu. Olomoucký kraj dlouhodobě vytvářel tlak především na Ředitelství silnic a dálnic ČR, aby se tato nebezpečná křižovatka co nejdříve přestavěla,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro dopravu Alois Mačák.

Křižovatka Na Horecku u Lipníku patřila do dnešního dne k nejrizikovějším úsekům v Olomouckém kraji. Od září roku 2006 se zde stalo celkem 77 dopravních nehod, při nichž zemřeli čtyři lidé. Během rekonstrukce křižovatky musí řidiči počítat s dopravními komplikacemi a částečnou uzavírkou silnice I/47.

bagr-lipnik.jpg
zahajeni-osoby.jpg