V Konici se připravuje další intervenční studie HSOÚ

08. 11. 2023

Za účasti náměstka hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Ing. Jana Šafaříka, MBA, proběhlo v pátek 3. 11. 2023 jednání partnerů z území ORP Konice. Zástupci města, kraje, obcí, mikroregionu, charity, podnikatelského sektoru a agentury pro sociální začleňování se poprvé sešli nad přípravou Intervenční studie ORP Konice.

Jedná se o další území HSOÚ, po ORP Jeseník, Šumperk, Zábřeh a Lipník nad Bečvou, pro které iniciovala krajská samospráva zpracování dokumentu. Na programu jednání byly prezentace kraje a města, problémová analýza ORP Konice a prioritní témata pro intervenční studii ve vazbě na SWOT analýzu. Informace budou také předány na jednání Mikroregionu Konicko.

Výstupem prvního pracovního jednání jsou hlavní témata, která budou v území řešena, a také oslovení obcí v území ORP Konice s žádostí o vyplnění projektové fiše. Sběr projektových záměrů potrvá do konce listopadu.

Poslední změna 27. 03. 2024 15:38:45