V Bezděkově u Úsova proběhl historicky první levandulový festival v ČR

12. 07. 2017

Ve sváteční dny 5. a 6. července se stala malá vesnička Bezděkov u Úsova místem, kde se sešli všichni milovníci levandulí, farmářských a lokálních produktů a také dobré hudby a zábavy. Organizátoři z místního Levandulového statku totiž poprvé připravili slavnosti levandule s názvem Bezděkovský levandulový festival 2017, který podpořil svou účastí také hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk společně se svým náměstkem Daliborem Horákem.

„Myšlenka zorganizovat festival vznikla někdy před Vánocemi. Říkali jsme si, že by bylo skvělé pořádat na statku nějakou větší akci pro lidi, kteří k nám v průběhu roku jezdí stále častěji obdivovat naše levandulové pole, způsob pěstování a naši práci. Chtěli jsme jim tímto způsobem poděkovat za jejich nadšení a přízeň,“ říká Lukáš Drlík, majitel statku a spoluorganizátor festivalu. „Festival zasvěcený levanduli zatím nikdo v rámci ČR nepořádal a my jsme chtěli vymyslet něco, co by bylo jiné než na ostatních festivalech, kterých je na výběr nespočetné množství,“ dodává jeho kolegyně Veronika Pejšová.

Návštěvníci tak mohli například ochutnat z netradiční nabídky domácích limonád, levandulové zmrzliny, levandulového piva a dalších specialit. K dispozici jim bylo také 25 prodejních stánků se speciálními produkty, které mají vztah k levanduli jako například levandulová kosmetika, různé typy levandulových vín, likérů, nealko nápojů, těstovin, olejů, paštik, perníčků, ale i sazenic různých bylin, francouzských chuťovek, keramiky a další velké množství netradičních produktů. Nechyběl ani bohatý doprovodný program

Záštitu nad akcí převzal ministr zemědělství Marian Jurečka, hejtman Ladislav Okleštěk a starosta Úsova Jiří Holouš. Za dva dny festival navštívilo přes 5 tisíc návštěvníků.

V Bezděkově u Úsova proběhl historicky první levandulový festival v ČR

Poslední změna 12. 07. 2017 10:12:38