Úspěšný účastník Makabiády oceněn Olomouckým krajem i městem Prostějov

20. 07. 2017

Stříbrnou a bronzovou medaili přivezl z 20. Makabiády v Izraeli prostějovský sportovec Vojtěch Dub. Ten úspěšně reprezentoval Olomoucký kraj, město Prostějov, Židovskou obec v Olomouci a Sportovní klub Hakoach ve střelbě z reflexního luku na 18 a 70 metrů. Ve střelbě na 18 metrů obsadil 2. mís­to, ve střelbě na 70 metrů pak 3. příčku ve velmi silné světové konkurenci.

K úspěchu sportovci blahopřál náměstek hejtmana Olomouckého kraje František Jura společně s náměstkem primátorky města Prostějova Pavlem Smetanou.

„Makabiádu vnímám jako velmi prestižní soutěž. A to nejen pokud jde o počet přihlášených sportovců, ale také díky zájmu veřejnosti. Vojtovi chci popřát k mimořádnému úspěchu. Je vidět, že jeho výkon jde stále nahoru a jsem přesvědčen, že při dalších hrách už bude zlatý,“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu František Jura.

Členové české výpravy Hana Klofáčová (plážový volejbal), David Steiner (triatlon), Philip Eisner (plavání), Daniel Braun (tenis), Vojtěch Dub (lukostřelba) a Roman Gronský (manažer) byli už v pátek 14. července 2017 přijati na ambasádě České republiky v Izraeli Delanou Mikolášovou.

Letošní, 20. ročník, se konal ve dnech 4. až 18. července 2017 za účasti zhruba deseti tisíc sportovců a dvaadvaceti tisíc dalších návštěvníků z více než 80 zemí.

Makabejské hry (Makabiáda), jsou od roku 1960 uznávány Mezinárodním olympijským výborem jako tzv. regionální hry. Co do účasti jsou jednou z pěti největších světových sportovních událostí, i proto, že soutěže v hlavních kategoriích dospělých doplňují závody juniorů, masters a handicapovaných. Poprvé se konaly v roce 1932, od roku 1953 jsou pořádány každé čtyři roky v Izraeli. Účastní se jich židovští sportovci z Izraele i dalších zemí a také izraelští Arabové.

Úspěšný účastník Makabiády oceněn Olomouckým krajem i městem Prostějov

Poslední změna 20. 07. 2017 11:50:43