Upozornění pro žadatele o kotlíkovou dotaci

27. 03. 2018

V současné době je Státním fondem životního prostředí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR řešena problematika, kdy u kotlů C18S a C30S výrobce ATMOS došlo v minulosti k uvedení chybného údaje o emisní třídě dle normy ČSN EN 303-5 na štítku kotle. Kotle C18S a C30S, které měly být zařazeny ve třetí emisní třídě, mají na štítku uvedenu třídu první. Podmínky uvedené v Závazných pokynech pro specifický cíl 2.1, Prioritní osy 2 Operačního programu Životní prostředí 2014-2020, Výzva pro kraje č. 2 uvádí, že je možné podporu poskytnout pouze v případech, kdy je rodinný dům vytápěn kotlem na pevná paliva nesplňujícím emisní třídu 3, 4 nebo 5 dle ČSN EN 303-5. Výše uvedené typy kotlů tak není možné podpořit v rámci dotačního programu Kotlíkové dotace v Olomouckém kraji II.

U již přijatých žádostí byla Olomouckým krajem pozastavena jejich administrace a žadatelé budou vyrozuměni o dalším postupu po ukončení jednání, která aktuálně probíhají mezi Ministerstvem životního prostředí a výrobcem kotlů (Jaroslav Cankař a syn ATMOS) s cílem minimalizovat dopady na jednotlivé žadatele.

Poslední změna 21. 08. 2018 13:01:11