20. 04. 2017

Uchazeči, kteří se ve středu 19. dubna 2017 nemohli kvůli sněhové kalamitě nebo ze zdravotních a jiných závažných důvodů dostavit k druhému termínu 1. kola přijímacího řízení jednotné zkoušky na čtyřleté obory vzdělávání a nástavbové studium, budou mít další možnost.

Náhradní termín je stanovený na pátek 12. května 2017.

„Kvůli sněhové kalamitě na severu našeho regionu nedorazily k přijímacímu řízení desítky uchazečů o studium. V této souvislosti bychom chtěli ubezpečit rodiče, že žáci mají možnost absolvovat zkoušky v náhradním termínu. Podmínkou je, aby zájemci o studium, kterých se to týká, svoji nepřítomnost do tří dnů řádně omluvili řediteli školy.“ řekl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast školství Ladislav Hynek.

V Olomouckém kraji letos skládalo přijímací zkoušky 4699 žáků devátých tříd. Vybírat mohli z oborů vzdělávání na celkem 73 středních školách nabízejících maturitní obory a to všech zřizovatelů - tedy krajských, obecních, soukromých a církevních.

Upozornění pro deváťáky a jejich rodiče: přijímačky na střední školy v náhradním termínu          ilustrační foto

Poslední změna 20. 04. 2017 09:53:32