Uničovsko rozšiřuje síť cyklostezek a přichází s vánoční výzvou

02. 01. 2020

Město Uničov a obec Dlouhá Loučka 20. prosince 2019 otevřely cyklostezku z Horní Sukolomi, která je místní částí Uničova, do Dlouhé Loučky. Výstavba nové komunikace o délce dva kilometry si vyžádala investiční náklady ve výši téměř 14 milionú korun,  z čehož vice než 9 milionů korun pokryla dotace Státniho fondu dopravní infrastruktury a Olomouckého kraje.

Opět se nam podařilo rozšířit síť cyklostezek na Uničovsku, na které systematicky pracujeme už od roku 2000. Ale dnešní akce není jen o nové cyklostezce. Je o naší vánoční výzvě, která se týká postoje ke změnám klimatu, podpory budování cyklostezek ze strany státu v krátkodobém a střednědobém výhledu, podpory aktivního pohybu a příkladu pro větší města," uvedl po přestřižení pásky náměstek hejtmana Dalibor Horák. Tuto výzvu vydal společně se starosty Uničova, Šumvaldu a Dlouhé Loučky Radkem Vincourem, Josefem Šenkem a Ladislavem Koláčkem.

Uničovsko rozšiřuje síť cyklostezek a přichází s vánoční výzvou

Poslední změna 02. 01. 2020 08:13:26