Uničovem prošel masopustní průvod. Zúčastnil se ho i náměstek hejtmana Dalibor Horák

06. 03. 2019

Masopustní úterý, které letos připadlo na 5. března, bylo v minulosti posledním dnem bohatého jídla a pití, rozverných karnevalů a veselých průvodů masek před dobou velkého čtyřicetidenního půstu. Jedna z posledních veselic v regionu se konala v Uničově.

Město Uničov bylo v poválečném období nově osídleno, a proto zde byly všechny původní lidové tradice zpřetrhány. Masopustní průvod maškar tady obnovili před několika lety a dnes už si bez něho obyvatelé města počátek jara nedokážou představit,“ uvedl náměstek hejtmana Dalibor Horák.

Pořadatelem Uničovského masopustu je každoročně spolek Gaudolino a pod maskami se vždy ukrývá také několik pracovníků městského úřadu.

Poslední změna 06. 03. 2019 10:38:19