Turisty doprovodí na radniční věž průvodci z infocentra

25. 05. 2017

Ve čtvrtek 1. června startuje ve městě Šumperku letní turistická sezóna. Návštěvníci mohou vystoupat na radniční věž, navštívit expozici Čarodějnické procesy v tzv. Geschaderově domě či podniknout procházku s průvodcem po městě v rámci několika prohlídkových okruhů.

Z důvodu rekonstrukce radnice však bude od 1. června stanoviště průvodců přesunuto z radnice do informačního centra v budově divadla na Hlavní třídě. Zájemci o rozhledy z radniční věže se nahlásí u průvodců v informačním centru, kteří je na radniční věž doprovodí. Stejně tak budou prohlídkové okruhy po městě začínat u informačního centra. Stanoviště průvodců na radnici nebude z důvodu rekonstrukce radnice fungovat.

Město Šumperk nabízí návštěvníkům v rámci letní turistické sezóny několik atraktivit. Lákavé jsou například rozhledy z radniční věže, díky nimž se návštěvníkům naskýtá jedinečný pohled na město Šumperk z ptačí perspektivy a také výhled na panorama pohoří Hrubého Jeseníku s nejvyšší horou Pradědem. Zájemce o rozhledy doprovodí na věž průvodci z nového stanoviště – informačního centra v budově divadla, a to každou hodinu v 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 a 14:00 hodin (v červnu a září). Během letních prázdnin (v červenci a srpnu) v 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 a v 16:00 hodin, popisuje Martina Buchtová z oddělení kultury a vnějších vztahů MěÚ Šumperk.

Kromě rozhledů z radniční věže mohou návštěvníci podniknout komentované procházkové okruhy po městě s průvodcem. Město nabízí prohlídkový okruh Procházka ze 13. do 21. století, díky němuž návštěvníci poznají nejvýznamnější památky města a seznámí se s celou jeho historií, mohou se rovněž vydat Po stopách Malé Vídně, jak bylo městu Šumperku v 19. století pro jeho hospodářský a architektonický rozkvět přezdíváno. Pro zájemce o historii proslulých čarodějnických procesů v regionu je připraven procházkový okruh Kde žily čarodějnice a také expozice Čarodějnické procesy, která se nachází v tzv. Geschaderově domě v ul. Kladské nedaleko radnice.

„Prohlídkové okruhy budou realizovány ze stanoviště průvodců v informačním centru v červnu a září v 9:00, 11:00 a 13:00 hodin, v době letních prázdnin v červenci a srpnu v 9:00, 11:00, 13:00 a 15:00 hodin. Expozici Čarodějnické procesy budou moci zájemci navštívit v červnu a v záři od 9:00 do 15.00 hodin, v době letních prázdnin pak od 9:00 do 17:00 hodin. Poslední prohlídka expozice začíná vždy 45 minut před koncem provozní doby,“ upřesňuje Martina Buchtová.

Turisty doprovodí na radniční věž průvodci z infocentra

Poslední změna 25. 05. 2017 12:19:46