Tři králové žehnali v Olomouci

Štěstí, zdraví, dlouhá léta popřáli v Olomouci tři králové. Z dalekého Východu však nepřišli, do kostýmu Kašpara, Melichara a Baltazara se převlékli hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek, primátor města Olomouce Miroslav Žbánek a pomocný biskup Josef Nuzík.

Od olomoucké katedrály sv. Václava se vypravili na koních k olomoucké radnici. Cestou navštívili významné instituce města a regionu – Arcibiskupství olomoucké a rektorát Univerzity Palackého. Vše nejlepší do nového roku přišli popřát také na krajskou stanici hasičského záchranného sboru, krajské ředitelství policie Olomouckého kraje a budovu sídla kraje.

Třem mudrcům v koledě a zpěvu pomáhali sboristé opery a operety Moravského divadla Olomouc pod vedením Lubomíry Hellové, u radnice zazpívali i malí králové - děti z Církevní mateřské školy Ovečka.

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí u nás. Letos se do ulic v olomouckém děkanátu vydalo na 1 350 malých i velkých koledníků. Charita Olomouc podpoří z Tříkrálové sbírky vybudování čtyř malometrážních bytů a chráněných dílen včetně zázemí služeb pro lidi s duševním onemocněním, důstojné zaopatření zemřelých klientů střediska Samaritán a rozvoj domácí hospicové péče na Olomoucku.

V loňském roce věnovali olomoučtí dárci na pomoc potřebným přes dva milióny korun. Celé diecézi se podařilo vybrat téměř dvaatřicet miliónů korun.

Tři králové žehnali v Olomouci

Poslední změna 06. 01. 2023 16:33:02