Trenéři Regionální fotbalové akademie lákali nové talenty

Regionální fotbalová akademie (RFA) v Olomouci hledá nové talenty. Svůj potenciál mohou ukázat mladí fotbalisté z celého regionu. Informací k náboru je spousta. Proto si trenéři RFA a další její pracovníci připravili pro školáky a především jejich rodiče na úterý 7. března prezentaci v Divadle na Šantovce. Za Olomoucký kraj se jí zúčastnil Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu a dopravy.

RAF funguje při Základní škole Heyrovského v Olomouci, založena byla v roce 2016. Sportovci se dopoledne od ostatních žáků nikterak neliší, věnují se běžným školním povinnostem. Každé odpoledne je však čekají tréninky pod vedením profesionálních trenérů. Ti momentálně hledají mladé talenty narozené v roce 2010.

Projekt funguje za podpory Fotbalové asociace České republiky, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Nadačního fondy FAČR a jednotlivých krajů a měst. Po celé republice jich je devět. Olomoucký kraj každoročně přispívá jedním a půl miliónem korun na chod akademie prostřednictvím dotačního titulu Podpora přípravy dětí a mládeže na vrcholový sport.

Trenéři Regionální fotbalové akademie lákali nové talenty

Poslední změna 09. 03. 2023 12:04:26