Transfer technologií a podpora podnikatelů. Krajská rada řešila budoucnost regionu

08. 02. 2021

Krajská rada pro inovace Olomouckého kraje (KRI OK) měla při svém prvním letošním jednání nabitý program. Řešila například propojení veřejného a soukromého sektoru, budování inovačních hubů nebo digitalizaci v oblasti zdravotnických služeb.

Rádi bychom posunuli náš kraj v tomto ohledu dopředu, ať už s využitím pozitivních zkušeností z jiných, v tomto ohledu přeci jen úspěšnějších regionů, nebo pomocí vlastních nápadů, které vycházejí ze specifik našeho kraje,“ zdůraznil Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje a předseda KRI OK.

Na jednání rady se probíraly například aktivity realizované v rámci projektu Smart Akcelerátor Olomouckého kraje II, vybudování inovačních hubů v Prostějově a Přerově i vznik dalšího v Jeseníku.

Cílem je vytvoření infrastruktury, kde budou začínajícím podnikatelům i zavedeným firmám k dispozici různé podpůrné služby, jako je například podnikatelský inkubátor, konzultace, coworking, kanceláře a podobně,“ dodal Šafařík.

Řeč přišla i na plánovanou výstavbu Centra inovací a transferu technologií při Univerzitě Palackého, na jehož přípravě se Inovační centrum Olomouckého kraje podílí.

Poslední změna 10. 02. 2021 10:14:40