Titulem Společnost přátelská rodině se pyšní další firmy z regionu

19. 06. 2018

Hned pět zaměstnavatelů z Olomouckého kraje letos získalo prestižní certifikát Společnost přátelská rodině, který je udělován na dobu tří let. Pořadatelem projektu je Síť pro rodinu a podporovatelem Olomoucký kraj.

Hejtmanství podporuje rodinný život v regionu velmi aktivně. Máme webové stránky určené pro rodiny, časopis, který je informuje o důležitých novinkách a zajímavých akcích a vydáváme také rodinné pasy. Projekt Společnost přátelská rodině má stejný cíl, proto ho považuji za důležitý,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Přihlášené organizace prošly auditem, který se zaměřil na čtyři základní oblasti. Hodnotily se například zaměstnavatelské podmínky, a především prorodinné aktivity. Zájemci o titul Společnost přátelská rodině museli úspěšně projít dotazníkovým šetřením, obstát při kontrolní návštěvě i před závěrečnou tříčlennou porotou.

Svoji výhru z minulého ročníku obhájila společnost Hella Autotechnik Nova z Mohelnice. Certifikát obdržely také společnosti Středomoravská Nemocniční, Koyo Bearings Česká republika, Rodinné centrum Provázek a Waldorfská základní a mateřská škola Olomouc,“ řekla Lucie Brlková z krajského odboru sociálních věcí.

Slavnostní vyhlášení oceněných organizací proběhlo v pondělí 18. června v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci. Zúčastnily se ho také rodiny s dětmi, pro něž byl připraven program v podobě soutěží a nejrůznějších atrakcí.

Titulem Společnost přátelská rodině se pyšní další firmy z regionu

Poslední změna 25. 06. 2018 10:46:27