Studenti z česko-polského pohraničí vytváří společné podnikatelské záměry

23. 10. 2013

Ve dnech 17. a 18. října proběhl v česko-polském pohraničí workshop pro studenty středních škol organizovaný Katedrou geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Akce se zúčastnilo celkem 32 středoškolských studentů, 8 vysokoškolských studentů a středoškolští učitelé zapojených škol z obou stran státní hranice.

Studenti přijeli z Jeseníku, Olomouce, z polského Prudniku a Opole. Cílem organizátorů bylo ukázat mladým lidem možnosti, které region nabízí a motivovat je, aby po studiu a načerpání zkušeností měli zájem žít, pracovat a podnikat v pohraničí a rovněž chápali region v nových souvislostech po jeho otevření díky Schengenu.

Workshop proběhl v rámci projektu „Spolupráce škol a veřejných institucí v česko-polském pohraničí v oblasti vzdělávání k vyšší uplatnitelnosti na trhu práce“ (CZ.3.22/2.3.00/12.03373). Jeho obsahem byla tvorba „podnikatelských záměrů“ či „business plánů“.

dsc-0080.jpg

Poslední změna 24. 10. 2013 08:50:15