Studenti olomoucké elektrotechnické průmyslovky mají novou tělocvičnu

16. 05. 2017

Ode dneška mohou studenti VOŠ a SPŠ elektrotechnické, kterou zřizuje Olomoucký kraj, využívat nové sportovní zázemí. Tělocvična, včetně moderního interiéru a vybavení, přišla hejtmanství na 55 a půl milionu korun.

Rok a půl trvala stavba nové tělocvičny, ve které dnes slavnostně zahájil provoz hejtman Ladislav Okleštěk spolu se svým náměstkem pro školství Ladislavem Hynkem.

Při příležitostech, jako je i ta dnešní, se zpravidla děkuje těm, kteří se o konkrétní dílo zasloužili. Jedná se stejnou měrou o vedení školy, stavební firmu, tak také o předchozí vedení kraje. Věřím, že nové sportoviště v hojné míře využijí nejen zdejší studenti, ale i další zájemci o volnočasové aktivity. A protože se v těchto chvílích nejen děkuje, ale také přeje, tak za sebe bych popřál všem, kteří budou sportovní zázemí využívat, aby z těchto prostor odcházeli s dostatečnou dávkou endorfinu,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Celková plocha nového objektu je 984 metrů čtverečních a tvoří ji dvě nadzemní podlaží. Hlavní sál tělocvičny je projektovaný pro všechny míčové sporty, včetně badmintonu či tenisu. V přízemí pak mohou sportovci, kromě šaten a sociálního zařízení, využít posilovnu, sály pro gymnastiku nebo místnost pro stolní tenis. Veškeré prostory jsou přístupné i handicapovaným sportovcům.

Dílo se podařilo, a za to jsem, nejen jako příslušný resortní náměstek, ale i jako bývalý vrcholový sportovec, rád. Pokud by všechny školy, které kraj zřizuje, měly takovéto kvalitní zázemí, bylo by to ideální. A důkazem toho, že se není třeba ideálů vzdávat, je právě i tato moderní tělocvična,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství Ladislav Hynek.

Nová sportovní hala stojí ve dvorní části mezi stávajícími budovami olomoucké elektrotechnické průmyslovky a propojuje hlavní budovu se školními dílnami. Stavební práce začaly v listopadu 2015 a začátkem tohoto měsíce byla budova zkolaudována.

Studenti olomoucké elektrotechnické průmyslovky mají novou tělocvičnu

Poslední změna 16. 05. 2017 14:52:03