Stovka zástupců Místních akčních skupin z celé republiky zavítala do Jesenicka

Obec Lipová-lázně na Jesenicku přivítala v úterý 18. dubna přes sto zástupců Národní sítě Místních akčních skupin. Valné hromady se zúčastnil Marian Jurečka, ministr práce a sociálních věcí, a Radim Sršeň, náměstek ministra pro místní rozvoj. Za Olomoucký kraj přijal pozvání na společné setkání Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje, a Jan Šafařík, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj.

Národní síť Místních akčních skupin České republiky tvoří zástupci z veřejného, soukromého i neziskového sektoru. Jen z Olomouckého kraje jich bylo celkem šestašedesát.

Jedná se o společenství sdružující organizačně samostatné právnické osoby – místní akční skupiny – pracující formou komunitně vedeného místního rozvoje ve prospěch venkova. V jednotlivých regionech hrají místní akční skupiny klíčovou roli. Jejich hlavním posláním je spolupráce při rozvoji venkova, zemědělství a při získávání finanční podpory z EU a z národních programů.

Stovka zástupců Místních akčních skupin z celé republiky zavítala do Jesenicka

Poslední změna 25. 04. 2023 08:01:33